Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gábriel angyal járt Mohamednél?

Ms91 kérdése:

Gábriel angyal járt Mohamednél?

Figyelt kérdés

A Korán szerint Gábriel hozta el Mohamednek az új kinyilatkoztatást.Vagyis Gábriel angyalnak köszönhető az Iszlám vallás.Viszont a Bibliában olvasható egy figyelmeztetés:


>> "De ha szinte mi, avagy mennyből való angyal hirdetne is néktek valamit azon kívül, amit néktek hirdettünk, legyen átok.

Amint előbb mondottuk, most is ismét mondom: Ha valaki néktek hirdet valamit azon kívül, amit elfogadtatok, átok legyen." <<


(Galatáknak írt levél 1:8-9)


Akkor ezek szerint Gábriel angyal átkot érdemel?Vagy nem Gábriel járt Mohamed prófétánál, hanem egy démon?



2012. szept. 12. 22:22
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Érdekes, képről se láttam a Koránt, azt itt van a szobámba a Bibliával együtt...
2012. szept. 16. 21:18
 22/27 anonim ***** válasza:
42%
Úgy tűnik hiába...
2012. szept. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
51%
De az én válaszomnak is a "leglényegesebb" részének sikerült eljutni az agyadig. Ha a Korán értelmezése is ennyire "sikeres" volt, akkor már értem hol a gond.
2012. szept. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

Nehogy azt hidd h csak itt van a szobámba és nem olvastam.Meg azt se h nem tartom Isten könyvének.Fenntartom a lehetőségét annak, hogy az Iszlám az igazság, de mivel a bibliai párhuzamokon látszik, hogy csak HASONLÓAK és nem UGYANAZOK, így nem tudom biztosra venni isteni mivoltát.

Ezenkívűl nehéz megérteni, hogy Mohamed miért hagyta meg a Kába szentély kultuszát, amit még az Iszlám is elismer, hogy pogány kultusz volt.Persze tudom a történeteket, hogy állítólag Ádám, majd az Özönvíz után Ábrahám (újjá)építette, de kérdem én, erre hol a bizonyíték?

2012. szept. 16. 21:38
 25/27 anonim ***** válasza:
31%

Az ószövetségi történetekre hol a bizonyíték. (Legtöbbre sehol)

Gondolom ezért elhiszed.

2012. szept. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Az Ószövetség sok történetéről igenis van bizonyíték, igaz ezekből sok az Iszlámnál is bizonyíték (pl. az Özönvíz.)

De én arra gondoltam, hogy például a Biblia miért nem említi azt, hogy Ábrahám Izmaellel épített Istennek házat, miért tulajdonítja ezt (mármint az első Istennek emelt szentélyt) Salamonnak?

2012. szept. 16. 22:03
 27/27 anonim ***** válasza:
31%
A Biblia nagyon sok mindent nem említ. Mivel emberek formálták azt kényükre-kedvükre. Az Ószövetséget éppen a zsidók. És nem kell hozzá nagy ész, hogy akkor rájöjjünk, hogy na miért is nem említik...?
2012. szept. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!