Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hála ami nem szeretet...

A hála ami nem szeretet (kivált nem szerelem), a vágy ami bűn, a türelem ami itt csendes katatónia a norma követés ami a szabad akarat halála- ez lenne a hit torz tükre?

Figyelt kérdés

..az egyetlen út ? mindet becsomagolni ,de ha kibontom mi marad -nem, soha nem szabad kibontani -hát én most kicsit megtettem..-és persze a felsorolást még lehetne folytatni.


én akartam hinni -de még odafent is elhagytak . idelent pedig sohasem lehetek elég jó .csak meggyőzhetem magam - h miképp tudom túlélni az életet -önhazugságokkal - csomagolásokkal. most épp ehhez sincs kedvem hát kiirtam ezt.


és csak adaléknak : érdekli ÉrDEKLI a világot pl a paralimpia ? vagy a túlsúlyos emberekre nem szánakozva néznek ?!


és akkor a vallásos áhítatban az ember megbékél egy templomban .vagy nem. vagy már az sem.

és igen irigy vagyok .BÁRCSAK ne lennék -bárcsak élni hagyna a 'paradicsomi állapot' együgyü szentsége !!!! de nem . én soha nem lehetek jó se odafent se idelent.


Ábelre is irigy volt Káin és megölésért cserébe védettséget kapott és minden emberi gyarlósággal terhes átkot amit ki igy ki úgy a lelkében cipelhet. ebből szaporodunk. ÉS sokszor a legvallásosabbaknak számít leginkább a konvenció .'jajj gyermekem hány diplomád van ?! óó 30 évesen még nem szültél gyereket ? férjed sincs? bezzeg az én időmben ! pfff..

De ő meg sanzon királynő akart lenni az ő idejében és minden édes- keserű becsmérlő szava mögött ott KINEM ÉLET VÁGY a megalkuvás terhe . Viszont buzgón jár templomba ,hogy ott aztán a fél ismeretségét szintén ki beszélje .hazafelé még ad a hajléktalannak 200 ftot heti jó cselekedet gyanánt .a műsor pedig kezdődik vagy folytatódik kinek hogy tetszik .ez az emberi őstermészet ,és nekem ettől a gyomrom forog. igen magamtól is .mert az érzések dúlnak bennem -pedig nem akarom -éssmár csak nincs kedvem csomagolni -AZONBAN ártani sem -se szavakkal se tettek. Magam vagyok egy magam .


ÉS várom minden áldott este hogy az Isten leheveredjen mellém egy ölelésre, és ne érezzem mindennap már gyerekorom óta a kivetettséget a testi lelki megbélyegezettséget.


-vége-


2012. szept. 12. 23:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A könnyem is kicsordult a végére. Pillanat, elolvasom amit írtál.
2012. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Pedig normális emberke vagy...

És én is szeretném, hogy Isten átöleljen!


Történt valami vagy csak most lett teljesen "elged"?

Sajnálom, hogy gondjaid vannak.:(


Bár a problémád nem egyértelmű számomra. Annyit vettem ki, hogy undorodsz a világtól.

2012. szept. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ahogy a szavaidból kiveszem, te csak belelestél a "csomagodba" amibe sok oda nem illő dolgot is belepakoltál. Ahelyett, hogy szanálnál,könnyítenél a terheden, makacsul gyűjtögetsz és cipeled az egészet. Igen, a világ, az élet és az emberek, lehetnek olyanok amilyennek látod, de másmilyen is. Írod, hogy vágyakozol, kicsit irigykedsz, felfordul a gyomrod a képmutatástól és néha magadtól, úgy érzed egyedül vagy, kérdezem én, ki nem érzett már így? Nem az a baj, hogy így érzel, hanem, hogy cipeled magaddal teherként, pedig nem lenne muszáj. Azt hiszem első sorban magadat kellene elfogadnod, nem belátni a testi, lelki, gyengeségeidet, hanem elfogadni, azt amin nem lehet változtatni. Pont elég kihívás azért küzdeni, ami megváltoztatható. Ne legyenek nagy, vágyaid és céljaid, kezdetnek megteszi egy-egy apró lépés, amit aznap el is tudsz érni és így haladj, napról-napra, meglátod, hogy az apró sikerek idővel naggyá nőnek. Isten dolgában nem tudok tanácsot adni én nem hiszek benne, de nyilván majd e tekintetben is kapsz útmutatást azoktól akik igen. Tanuld meg szeretni, becsülni magad, hittel és ne önámítással, értékes emberke vagy, ráadásul szabad akarattal, hát akkor élj vele. Kívánom, hogy jobb legyen az életed, de tegyél is érte. Nekem a szívembe loptad magad, ha van Isten, szerintem ő sem fog megtagadni.
2012. szept. 13. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A kérdésedre a válasz nem, amit itt bemutattál az a hamis és képmutató vallásosság valódi tükre, ez volt az ami ellen a hit valódi tükre: Jézus Krisztus egész életében harcolt.


Ha szeretnéd megismerni a hit valódi tükrét olvasd el a Bibliából Lukács evangéliumát és az apostolok cselekedeteit, és megláthatod a valódi hála utáni örömöt, a bűnös vágyak feletti tökéletes uralmat (mert a vágy önmagában nem bűn), az igazi türelmet és béketűrést melynek alapja a valódi szeretet, és az igazi szabadságot, mely az életed feletti helyes döntés képességét jelenti.


Szeretnék konkrét példákat is felhozni. A mi gyülekezetünkben több sérült és fogyatékos ember is tartozik. Van olyan közölük, aki amellett, hogy tolószékbe kényszerült, még beszélni is alig tud, de ha van türelmed meghallgatni, ennél szebb bizonyságtételeket nem hallhatsz mástól, szeretném ha egészségesként olyan hittapasztalataim lennénnek, mint nekik ebben a nyomorúságosnak tűnő fizikai, testi állapotukban.


Üdv. Péter

2012. szept. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nagyon "megszerettelek"! Néha én is érzek így,de tovább lépek. Eszembe jut a Szeretethimnusz és meg tudok bocsájtani.Egy picit.Ember vagyok.Könnyben a szemem most.41 évesen, férfiként.
2012. szept. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Bűn e az igazság ? kérdem én ez a nő aki csak rossz választásai vagy épp a gyengeség keresztjét cipeli - rossz ,kérdőre vonható? A 'megtért' ember sose akart nagyobb házat nagyobb kerettel ?


Biztos van aki lelki üdvöt vásárolna, de én a fenti példában csak egy jelenségről írtam. Nem hibás ez az asszony,ő igy élt .igy látja .


Aztán itt vagyok én.. ó ha tudnád kedves Péter hányszor akartam hogy átjárjon a hittel teli szeretet kizárólagos érzése ..de a hiányérzet mindig ott marad. Hányszor mentem kínzó fájdalommal zokogva egy templomhoz de az ajtó zárva volt. ÉS mikor más alkalommal közösségbe mentem meghatározott időben -mert akkor nyitva kapu -hisz sok ember megy -(az egyed önmagában nem számít ?)-és tudom a biztonság miatt van -de nekem hiányzott Isten és a nyitva lévő templom ..-szóval ..tudod hányszor futottam neki hogy megtalálom a közösséget, és magamban is az elfogadás békét ?! számát se tudom..


és bár emberség van bennem, ezért lehajolok az elesetthez de az számít mit mutatok kifele vagy mi zajlik a lelkemben ?

hogy a szánakozás ,az irigység és az értelmetlenség lesújtani kész kardja mindig ott lebeg a lelkem felett -MINDIG..-


amikor látom hogy annyi sóvárgó szeretet van bennem amit egészséges kapcsolat nem bír el!!! (és mentek is tönkre a párkapcsolataim..) amikor tudom azért nem keresem a családtagom mert irigylem a személyiségét, hogy ő könnyeden veszi amit én nem -miközben ,szeret, és én is őt -de nem tudok neki adni mert mit ? mit adhatok ? magamra erőltetett mosolyt? színlelést ?! ezek az érzések háborúznak bennem..- és tényleg vannak kegyben tartott pillanatok-fegyverszünet- amikor az ölelés őszinte és nem számítanak a fájdalmak..

de a távolság megvan .sajnos.


Tudod hányszor akartam nem az a lány lenni akire azt mondják 'kedves' aztán észre se veszik h ott van ? igen , szép akartam lenni, hogy nekem is sok fiú udvaroljon ,és mikor odaállok egy olyan fiú elé aki nekem tetszik ,és mellettem áll egy lány aki valamiért szebb vagy érdekesebb nekem ne azt mondják "az aranyos ' a kedves"..


miért a fájdalom sokszor a hit gyökere ? miért vagyok magányos kiskorom óta ? bárcsak lenne az a gondoLkodó és gondoskodó hit amiben feloldódok és elmúlik minden kétely minden világi vágyakozás..

2012. szept. 13. 13:35
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez annyira szomorú!! :-( De szerintem túlságosan depressziós is vagy, próbálj magadra egy kis időt fordítani!

Mondanám, hogy menj el pszichológushoz, de az nem sok mindenben segítene...Jézus a legjobb tanácsadó, én még mindig azt mondom!

2012. szept. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"...és bár emberség van bennem, ezért lehajolok az elesetthez de az számít mit mutatok kifele vagy mi zajlik a lelkemben ?... "

Ezzel válaszoltál is. Azért hajolsz le az elesetthez, mert a csalódásokon túl van benned könyörület, szánalom, emberség(ahogy írod), és szeretet. azt mutatod kifelé ilyenkor, ami vagy.Ez számít.Mert a "zajló" lelked nem önző. A tetteidben mutatkozol meg.És ha egy fiú azért nem választ, mert te "csak" aranyos és kedves vagy és esetleg a másik kicsit szebb, hát majd rájön, hogy az élet nem arról szól.Neked is tartogat számodra egy olyan párt, kit szeretnél, mert hiába mutatják a fiúk a keményet, lazát, szívük mélyén olyanra várnak, mint te vagy, csak nekik tovább tart rájönni.

41/F

2012. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
És lehet, hogy a templom ajtaja zárva,de Jézus ott van a szíved előtt és csak arra vár, hogy beengedd. Kéne neked egy bizalmas lelki vezető, lehetőleg nem egyházi,hanem világi ember, de olyan aki ismeri Krisztus tanítását.
2012. szept. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Hazardteam ***** válasza:
Mi a kérdés egyébként?
2012. szept. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!