Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A hála ami nem szeretet...

A hála ami nem szeretet (kivált nem szerelem), a vágy ami bűn, a türelem ami itt csendes katatónia a norma követés ami a szabad akarat halála- ez lenne a hit torz tükre?

Figyelt kérdés

..az egyetlen út ? mindet becsomagolni ,de ha kibontom mi marad -nem, soha nem szabad kibontani -hát én most kicsit megtettem..-és persze a felsorolást még lehetne folytatni.


én akartam hinni -de még odafent is elhagytak . idelent pedig sohasem lehetek elég jó .csak meggyőzhetem magam - h miképp tudom túlélni az életet -önhazugságokkal - csomagolásokkal. most épp ehhez sincs kedvem hát kiirtam ezt.


és csak adaléknak : érdekli ÉrDEKLI a világot pl a paralimpia ? vagy a túlsúlyos emberekre nem szánakozva néznek ?!


és akkor a vallásos áhítatban az ember megbékél egy templomban .vagy nem. vagy már az sem.

és igen irigy vagyok .BÁRCSAK ne lennék -bárcsak élni hagyna a 'paradicsomi állapot' együgyü szentsége !!!! de nem . én soha nem lehetek jó se odafent se idelent.


Ábelre is irigy volt Káin és megölésért cserébe védettséget kapott és minden emberi gyarlósággal terhes átkot amit ki igy ki úgy a lelkében cipelhet. ebből szaporodunk. ÉS sokszor a legvallásosabbaknak számít leginkább a konvenció .'jajj gyermekem hány diplomád van ?! óó 30 évesen még nem szültél gyereket ? férjed sincs? bezzeg az én időmben ! pfff..

De ő meg sanzon királynő akart lenni az ő idejében és minden édes- keserű becsmérlő szava mögött ott KINEM ÉLET VÁGY a megalkuvás terhe . Viszont buzgón jár templomba ,hogy ott aztán a fél ismeretségét szintén ki beszélje .hazafelé még ad a hajléktalannak 200 ftot heti jó cselekedet gyanánt .a műsor pedig kezdődik vagy folytatódik kinek hogy tetszik .ez az emberi őstermészet ,és nekem ettől a gyomrom forog. igen magamtól is .mert az érzések dúlnak bennem -pedig nem akarom -éssmár csak nincs kedvem csomagolni -AZONBAN ártani sem -se szavakkal se tettek. Magam vagyok egy magam .


ÉS várom minden áldott este hogy az Isten leheveredjen mellém egy ölelésre, és ne érezzem mindennap már gyerekorom óta a kivetettséget a testi lelki megbélyegezettséget.


-vége-


2012. szept. 12. 23:45
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt mennyi mai árfolyamon egy kg kenyér.. ?


Köszönöm mindenkinek az útravalót. Aki ráérzett hogy itt a kérdésben nincsen lényeg és a eközben a lényegtelen lényeg felvethetne újabb ezer kérdést. :) És legfőképpen köszönöm hogy megoszthattam magamat, hogy kicsit talán átéreztétek ami velem van ,ami bennem zajlik..


Aki akar még írni van, gondolat az nagy örömmel fogadom.

Szervusztok.

2012. szept. 13. 19:15
 12/14 Hazardteam ***** válasza:
Hm.. sosem értettem az elvont művészlelkeket. Ez itt nem "énblog" hanem a gyakorikerdesek.hu
2012. szept. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
..totál kivoltam, és szerettem volna válaszokat kapni : a kérdés "ez lenne a hit torz tükre?" Nem tudom 'hazárdcsapat' mit nem értesz ezen..-kioktatás, és együttérzés mentes száraz komment helyett akár válaszolhattál volna érdemben is,v ne írtál volna semmit.
2012. szept. 13. 20:34
 14/14 Hazardteam ***** válasza:
1. Nem volt mire. 2. Nem "kioktattam" hanem 2 tényt közöltem 3. Nem vagyok hazárdszakasz 4. Te sem válaszoltál
2012. szept. 14. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!