Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistak, bibliai profeciak...

Ateistak, bibliai profeciak nem BIZONYITEKAI annak, hogy az igaz?

Figyelt kérdés

Ha igen, miert, ha nem, miert?

Nem kritizalni szeretnek, csak tenyleg erdekel a velemenyetek!

Elore is kosz


2012. szept. 17. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
90%

Én hiszek Istenben, de lássuk be, bizonyíték az nincs a Bibliában. Egy 2500 éves irat azt mondja, hogy a megváltó "a gonoszok közé számláltatik", egy 2000 éves irat pedig azt mondja, hogy csakugyan a gonoszok közé számláltatott? Ez nem bizonyíték semmire, hiszen semmi sem bizonyítja, hogy mindez így megtörtént.


De egyébként Isten létére nem is kell bizonyíték. Ha lenne rá bizonyíték ugyanúgy, mint ahogy mondjuk a Gellért-hegy létezésére van bizonyíték, akkor nem lenne különbség hit és tudás között. Akkor a hit nem jelentene semmit.


Arról nem is beszélve, hogy ha Isten maga azt akarná, hogy mi bizonyítékot leljünk az ő létezésére, akkor tudna nekünk teljesen egyértelmű, megcáfolhatatlan bizonyítékot is nyújtani, nem csak ilyen ezeréves iratokba szőtt rejtélyeket. Megtehetné, hiszen mindenható. Tehát pusztán az, hogy bizonyíték nincsen, már azt mutatja, hogy Isten nem is akarja, hogy mi biztosat tudjunk ebben a kérdésben.

2012. szept. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 Sághegyi Csaba ***** válasza:
29%
Nem mintha meggyőzné a kétkedőket, de azért álljon itt némi anyag is beteljesedett próféciákra. Itt olvassátok el az ötös választ: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..
2012. szept. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/68 Srapnel ***** válasza:
96%
Érdekes. Egy-két mai, vagy közelmúltbeli bűntény feltárása még most is nagyon nehezen megy és mindenki tele van kétellyel, hogy mi igaz és mi nem, de egy több ezer éves könyv esetében sokan azonnal elhiszik, hogy minden úgy van, ahogy a könyv írja, mi közben nem 1-2 év volt arra, hogy egy infotársadalomban kelljen hamisítani, hanem 2000 év úgy, hogy ha én egy sötét szobában, gyertyafény mellett a másolás közben 1-2 szót módosítok, a büdös életben nem jön rá senki.
2012. szept. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
72%
Én egyet nem értek. Miért akarják a vallásosok annyira meggyőzni az ateistákat isten létezéséről. Miert erzik szükseget annak hogy megteritsek a nem hivoket? Ha ők hisznek istenben örüljenek neki, nem jutnak pokolra stb. Mit számit nekik a többi ember sorsa? Örüjön maganak aztan kész. Szabad világban élunk. Szabad akarat van. Nem kell senkit győzkodni. Majd mindenki eldonti hogy mi a jo neki, es melyik nézet szamara a szimpatikus. Tudomany, felvilagosultsag vagy a vallas.
2012. szept. 18. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
27%

Nem ertem miert kell civodni. A vallasos oruljon a hitenek, az ateista pedig oruljon annak hogy nem istennel magyarazza meg a vilag dolgait, nem egy regi konyvre tamaszkodik, hanem mer tovabb gondol(kod)ni... Kivancsi vagyok mikor fogjak az emberek tiszteletben tartani a masik donteset. Elmodta ki ki a veleme

nyet... Ennyi. Minden tovabbi iras csak mérgelodes es harag, mert "nem hiszik el amit mondok, pedig nekem van igazam". Na es akkor mi van?

Az idezeteket írò

2012. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 Srapnel ***** válasza:
95%
Utolsónak. Én személy szerint nem veszekszem. Véleményt cserélni pedig már csak szabad, nem?
2012. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
91%

Persze, véleményt lehet cserélni. Kell is. Csak ùgy gondolom, győzködni a masikat a mi igazunkrol felesleges. Ugysem lehet senkit eltantoritani attol amiben hisz.


Mar maga a kerdes is egy fajta támadás, hogy "hé, ateisták miert nem hisztek a profeciakban amikor itt vannak a bizonyitekok?" Nem kell minket megtériteni, megdumálni. Egy vallasosnak az bizonyitek, egy nem vallasosnak csak nehany papir mesékkel.


Én ezt minden rossz érzés/ellenszenv/utalat nélkul mondom.


Mindenkinek szép napot!

2012. szept. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
19%

Bocsánat!


Én azt hittem, ez itt a vallás rovat. Szerintem itt nem a hívők vannak eltévedve, hanem az ateisták. Csináljanak maguknak egy ateista topikot, és ha mi hívók bemegyünk oda téríteni, akkor jogosan lesznek felháborodva. Addig mire fel? Persze, ha az ateizmus is csak egy vallás, (szerintem az) akkor rendben van. De ha az ateizmus nem vallás, akkor legyenek szívesek minket békén hagyni, én se járok a tudomány, vagy a művészet, vagy más olyan rovatba, amihez nem értek.


És a végére egy prófécia: 100 éven belül minden ma élő ember személyesen fog találkozni Istennel!



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2012. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
78%

Ahhoz képest, hogy a kérdés ateistáknak lett feltéve, nemcsak hogy a válaszok fele nem az övék, de még le is pontozzák a kérdés szempontjából hasznos válaszokat.


És még csodálkoznak, hogy utálják őket, mint a szar... vas a forgóajtót.

2012. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
100%

A kèrdés az ateistàkhoz szòlt. Aki itt el van tévedve, az a vallásos. Nem az istenhívők véleményét kerdeztek a temaval kapcsolatban, hanem a mienket, istenben nem hívőket. Olvasd el a kérdést és probald meg ertelmezni.

Tehat, egy ateistanak nem bizonyitek az itt felsorakoztatott mesécskék.

Válaszoltam a kérdésre.

2012. szept. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!