Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistak, bibliai profeciak...

Ateistak, bibliai profeciak nem BIZONYITEKAI annak, hogy az igaz?

Figyelt kérdés

Ha igen, miert, ha nem, miert?

Nem kritizalni szeretnek, csak tenyleg erdekel a velemenyetek!

Elore is kosz


2012. szept. 17. 13:56
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 Srapnel ***** válasza:
100%

"De ha az ateizmus nem vallás, akkor legyenek szívesek minket békén hagyni, én se járok a tudomány, vagy a művészet, vagy más olyan rovatba, amihez nem értek."


Tehát csak az lehet pl. jó onkológus, aki maga is rákos?

2012. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
0%

Róma 1:19 Mert ami megismerhető az Istenből, az nyilvánvaló előttük, mivel Isten nyilvánvalóvá tette számukra. 20 Ami ugyanis nem látható belőle: az ő örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétől fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható.


Bár nem a kérdéshez tartozik de pont egy ateista hozta fel a van Istenre bizonyíték nincs Istenre bizonyíték dolgot.

2012. szept. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 Hoffman József ***** válasza:
28%

A Tírusz jóslat

1. prófécia: Tíruszt sok nép zúzza majd szét: „Ezokáért így szól az Úr Isten: Ímé én, Tírus, te reád megyek, és hozok fel ellened sok nemzetet,... És elhányják Tírus kőfalait és lerontják tornyait,...” (Ezék. 26.3-4a )

2. prófécia: Tíruszból mindössze egy meztelen szikla marad, melyen halászok szárítják hálóikat: „... s levonszom még porát is róla, s kopasz sziklává teszem őt. Hálók kivető helye lesz a tenger közepén....” (Ezék. 26.4b-5a )

3. prófécia: Elsőként Nabukodonozor babilóniai király támad Tíruszra: „...Ímé, én hozom Tírus ellen Nabukodonozort, Babilon királyát... lovakkal, szekerekkel, lovagokkal, sereggel és sok néppel.” (Ezék. 26.7 )

4. prófécia: A város romjait a tengerbe vetik: „És prédára hányják gazdagságodat, és elragadozzák árúidat, és letörik kőfalaidat, s gyönyörűséges házaidat lerontják, és köveidet és fáidat, s még porodat is a víz közepére hányják.” (Ezék. 26.12 )

5. prófécia: Tíruszt soha többé nem építik fel: „...többé meg ne építsenek; mert én, az Úr szóltam, ezt mondja az Úr Isten.” (Ezék. 26.14 )

6. prófécia: Tírusznak még a nyomát is eltörlik: „Rémségesen cselekszem veled és nem leszel; s keresni fognak, de többé örökké meg nem találnak, ezt mondja az Úr Isten.” (Ezék. 26.21 )


Kr.e 585-ben - tehát egy évvel a prófécia keletkezése után – Nabukodonozor babilóniai király lerohanta Tíruszt, amely igen kívánatos zsákmány volt a szemében. A város a Libanon-hegység tövében terült el, és a földközi-tengeri térség legjobb kikötője volt az övé. 13 évi ostrom után (Kr.e 573) Nabukodonozor elfoglalta és kifosztotta a várost (Ótíruszt). Ezzel Tírusz bekerült az újbabilóniai birodalomba. Azután Kr. e. 539-ben Kürosz, a perzsa birodalom alapítója és királya elfoglalta a Babilon Birodalmat. Ezzel Tírusz perzsa uralom alá került. Az 1. és 3. prófécia ezzel beteljesült, (így a kortársak láthatták a beteljesedés egy részét, amely igazolta számukra az igaz voltát)de az egykori metropolis romjai és maradványai még mindig léteztek.

Negyed évezred múltán a prófécia további részletei is beteljesedtek. Kr.e. 334-ben, tehát az ítélet elhangzása után 252 évvel, a macedón Nagy Sándor Perzsia ellen vonult, és Granikosznál legyőzte a perzsa satrapákat, Kr.e. 333-ban Issusnál III. Darius perzsa királyt. A perzsa király legyőzése után dél felé vonult Egyiptom ellen, és felszólította a főniciai városokat, hogy adják meg magukat, és nyissák meg előtte kapuikat. A városok egymás után kerültek a kezére, csak Tírusz városának a sziklaszigeten épült része (Újtírusz) nem adja meg magát. A szigeten fekvő város jól meg van erősítve, és magas falak védik. Sándor figyelemre méltó és egyedülálló haditechnikát alkalmaz, hogy a szigetet meghódítsa. A szárazföldön lévő Ótíruszt leromboltatja, és a város romjaiból hatvan méter széles gátat épít a tengerszoroson át, amely a régi várost az újtól elválasztja. Mivel az egykor hatalmas Tírusz kövei és törmeléke nem bizonyultak elegendőnek, a régi város földjéből is szórat a tengerbe. A közel kilométernyi gát építését úgy biztosítja, hogy mozgatható védőpajzsokkal, ún. „teknősbékákkal” látja el. „... és tölt ellened sánczot, és emel ellened paizs-fedelet.” (Ezék. 26.8c). Az utászok a parton mozgatható, többemeletes lövésztornyokat (helopokat) építenek íjászok és könnyű tüzérség számára: „...és állat ellened tornyot...” (Ezék. 26.8b). Ezek a legmagasabb ostromtornyok, amelyeket a haditechnika vala is ismert. 20 emeletesek, és 50 méteres magasságukkal messze a város falai fölé nyúlnak. Hét hónapos előkészület után ezek a szörnyetegek nehézkesen, de feltartóztathatatlanul gördülnek Tírusz felé, és ezzel megpecsételték a város sorsát. (…)

Mellesleg szólva Nagy Sándornak éppenséggel nem állt szándékában bibliai próféciákat beteljesíteni, mégis – ahogy történetileg bizonyított – mintegy 250 évvel a prófécia elhangzása után Isten ítéletének végrehajtója lett Ótírusz felett. Ha az 1. és a 3. prófécia már Nabukodonozor által beteljesedett, úgy Nagy Sándor volt az, aki által a 2. és 4. prófécia ugyancsak szó szerint megvalósult.(...)


Napjainkban az ókori sziget félszigetté változott, a futóhomok egyre jobban megnövelte a Nagy Sándor által emelt gát kiterjedését. Ótírusz helyén azóta sem épült város, (5. prófécia) noha adott lenne a lehetőség, hogy ateisták pénzt gyűjtve csak azért is építsenek ott egyet. Csak ennek az egy jóslatnak a részletekbe menő beteljesedése olyan meghökkentő és döbbenetesen pontos, hogy lehetetlen pusztán a véletlen számlájára írni.

2012. szept. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
28%

Vidiripi


Az ókori Babilon.


Ézsaiás 13:19 Úgy jár majd Babilon, az országok ékessége, a káldeusok fenséges dísze, ahogyan földúlta Isten Sodomát és Gomorát. 20 Nem telepszik le ott többé senki, nem lakik ott senki a jövő nemzedékek során. Nem sátoroz ott az arab, nem deleltetnek ott pásztorok,


Ez a prófécia Babilonról kicsivel több mint 2700 éve íródott.

2012. szept. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 anonim ***** válasza:
82%

Ha bármelyik prófécia valójában beteljesült volna, akkor azt a mai egyházak felhasználnák önigazolásra.

Csak a véleményemet osztottem meg, köszönöm!

2012. szept. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


Húh gyerekek látom Tírusz és Babilon nagyon betalált.


"Ha bármelyik prófécia valójában beteljesült volna, akkor azt a mai egyházak felhasználnák önigazolásra."


De mit "ön igazolnának" vele az egyházak?

2012. szept. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 A kérdező kommentje:
A holttengeri tekercsek tartalmazzak majdnem az egesz Oszovetseget. Mivel kr. e. idoszakban orodtak, sok profecia beteljesulese elott, ez nem bizonyitek arra, hogy a Biblia igaz?
2012. okt. 28. 11:03
 38/68 anonim ***** válasza:
100%
Javítsatok ki, ha tévedek, de a próféciák többsége elég nagy általánosságban beszél, pl. "jönni fog majd a megváltó", illetve több kultúrában egymástól függetlenül is megjelennek ezek a prófécia-motívumok, ugyanúgy, ahogy a nagy monoteista vallások között is számtalan hasonlóság van.
2012. okt. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 A kérdező kommentje:
Igen csak itt ha jol tudom van egy par ami pontos evet mond..
2012. okt. 28. 11:16
 40/68 anonim ***** válasza:
31%
Én ateista észjárású vagyok, szeretem a világosan levezethető igazságokat. Mégis úgy döntöttem, hogy teszek egy próbát. Fura, de tényleg szinte tapintani lehet Isten szeretetét a mindennapjaimban. A régi, nagy konfliktusok "ellaposodtak", és szerencsés fickó lettem. Nem nagyon, de a nyugalomhoz bőven elég. Találkoztam ezzel a "kérjetek és adatik" gondolattal, és elém sodródott az "Istenben bízhatsz" gondolata is. Akkor már eléggé "szomjaztam" a nagy válaszokra. Nem, ez nem bizonyíték, de nincs is szükségem rá. Amint feladtam a görcsös igényt a "találkozásra", észre is vettem, ami mindig is volt. Láttam végre, mekkora a teremtésmű, éreztem, hogy nem logikus azt hinni, hogy "csak úgy van vagy lett" ez mind, és ami a legfontosabb: bevillant, hogy csak "a jó" dolgok helyesek logikailag is, és amit rossznak/gonosznak lehetne nevezni, az egyszerű ostobaság, ésszerűtlenség. A tudatosság csak közelebb visz Istenhez, az ateista nagyon jó irányt választ, szépen sietteti az elkerülhetetlent.
2012. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!