Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg létezik sátánista...

Tényleg létezik sátánista keresztény?

Figyelt kérdés

2012. szept. 20. 00:36
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Isten miért lenne gonosz?

És ha gonosz, akkor Sátán miért engedi?:D

Vagy a gonosz Istenke megteremtette Sátánt jó fiúnak, hogy őt is kínozza?

Ejnye. Valakinek tetszik nagyon ez az áldozat szerep.

Szívesen megismerem a Sátánisták bibliáját, de valamiért úgy érzem, hogy csak zöldség lesz vagy egy tök más vallás.

Ezért továbbra is ajánlom a név cserét.

Az meg, hogy 2 szó magyarul hasonlít rohadt nagy bizonyíték mindenre. Mert a Bibliát is magyarul írták meg. Mi?

De tegyük fel, hogy Isten felelős a gonosz dolgokért is. Miért jobb a gonoszt szolgálni, azért mert van?

Akkor már logikusabb, hogy egyiket sem. De nekem a jó szolgálata a fontos.

És hidd el, a magánhangzók sokat jelentenek. Nem mindegy, hogy 6 vagy 7.


Az idézetedről pedig annyit, hogy Isten mindenkinek szabad döntést adott. Nem azt mondja, hogy gonosz dolgokat cselekszik vagy élvezi ezeket.

Nyílván az akarata nélkül nem létezhetne a rossz, hiszen ő mindenek felett áll.

Az igazságot pedig nem valószínű, hogy tudni fogjuk. Mivel senki nem tudja pontosan, milyen a teremtő.

Ember nem foghatja fel.


Nekem semmi képpen nem logikus sátánban hinni.

Ha ti abban hisztek, hogy robotok vagytok és Isten sakkozik velünk, akkor az egy más vallás.


Én bízom a teremtőben és szeretem nagyon:) Örökre:) A mi drága atyánkat:P

2012. szept. 20. 23:05
 22/37 A kérdező kommentje:
Ja és ott a pont a 17-nél ;D
2012. szept. 20. 23:11
 23/37 anonim ***** válasza:
A nem hívő ember számára az istenfélelem az Isten ítéletétől és az örök haláltól, azaz az Istentől való örök elszakadástól való félelmet jelenti (Lukács 12:5; Zsidók 10:31). A hívő ember számára az istenfélelem egészen mást jelent. A hívő ember istenfélelme Isten tisztelete. A hívő ember számára a biblikus istenfélelembe beletartozik az is, hogy tudom, menyire gyűlöli Isten a bűnt, és félek a bűn feletti ítéletétől — még ha hívő keresztyén is vagyok. A Zsidók 12:5–11 arról szól, hogy Isten megfegyelmezi a hívő embert. Noha szeretetben megy végbe (Zsidók 12:6), mégis félelmetes dolog. Kétségtelen, hogy gyermekkorunkban a szülői fegyelmezéstől való félelem megelőzött néhány rosszaságot. Ugyanennek kellene jellemeznie az Istennel való kapcsolatunkat is. Féljünk a fegyelmezéstől, ezért éljünk neki tetsző módon. A hívő embernek ugyanakkor nem szabad félnie Istentől. Semmi okunk nincs rá, hogy megijedjünk tőle. Az istenfélelem azt jelenti, hogy olyan nagy tisztelettel vagyunk iránta, ami hatással van mindennapi életünkre. Az istenfélelem tisztelet, engedelmesség, fegyelmezettség és félelemmel teljes imádat. :)
2012. szept. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

Helló, Kérdező :)


Részben offolni fogok, de remélem, nem bánod nagyon. :)


1. A 10. sz. alatti kommentedre reagálva: "Kutyából nem lesz szalonna." --> Kivéve a kínaiaknál... :D

Erről pedig egy vicc jutott eszembe:


A kínai büfében kérdezgeti a vendég a pultost:

- Ez milyen hús?

- Ciike.

- És ez?

- Maaha.

- És ez?

- Az kuta.

- De hát azt nem lehet, az tilos!!!

- Akkoo ciike..


:)))


2. A 15. sz. alatti kommentedhez, bár azt nem is nekem írtad, de tudok egy poénosabbat a "Linkért, mindig link jár" helyett: Kölcsönlink / kölcsönzene visszajár. :D

[A zene egyébként az elején még egész jó volt, de aztán a hörgős résztől már nem bírtam tovább, ne hari. :) ]


3. A 18. sz. alatti válasszal kapcsolatban néhány megjegyzés:

3. 1 Nincs ebben semmi ellentmondás: Attól még, hogy kérjük Istent, hogy szabadítson meg a gonosztól, nem kell rettegnünk.

És igen, Jézus már rég legyőzte a sátánt a kereszthalála által; csakhogy jelenleg még nem abban a korszakban élünk, amikor a "patás" egyáltalán nem tud majd garázdálkodni; pont ezzel tudja becsapni az embereket sokszor, és kisebb csatákat nyerni ezáltal; pedig a háborút már rég elveszítette.

3. 2 Az isteni szabályokat - a tízparancsolatot is beleértve - emberileg képtelenség betartani. Pontosan ezért jött létre az új szövetség, ami szerint kegyelemből van üdvösségünk, hit által, nem pedig cselekedetekből, a törvények betartása által.

A keresztények is hibáznak, követnek el bűnöket, de mindig ott van az őszinte megbánás lehetősége, a kegyelem, amivel lehet élni, de nem jó visszaélni.


4. A 19. sz. alatti válaszoló gondolataira néhány reagálás:


4. 1 Ha tényleg figyelmesen elolvassa valaki a Bibliát, akkor látható, hogy NEM Isten "a gonosz, a vádló, és minden, ami negatív". Ilyesmit csak olyanok szoktak állítani, akik nem olvasták el rendesen az ószövetséget, csak egyes részleteket belőle, és így nem vették észre, hogy Isten az ószövetségben is jó, szerető, hűséges, kegyelmes stb. tulajdonságokkal rendelkező személy. Javaslom elsőként a Zsoltárok könyvét, abban sok-sok helyen látható, tapasztalható, amit leírtam.


4. 2 "És akkor csak a magánhangzókat kell kicserélni:

Isten=Sátán"


Ez egy lassan már közhellyé váló marhaság, kb. 3 héttel ezelőtt felmerült egy másik kérdésnél is, az ottani 2. válaszoló részéről. Mutatom a reakciókat:


a., Nick nélküli válaszoló:

< Ha az isten szóból elveszünk 4 betűt és hozzáadunk kettőt, akkor pedig kijön a varázslatos "sör" szavunk. Ez nem lehet véletlen... >


b., BW (szerkesztve):


< Ennél pedig már csak a matematika bámulatra méltóbb: ha két számot összeadsz / összeszorzol, csodálatos módon egy harmadikat kapsz; legalábbis az esetek döntő többségében. :D


Visszatérve a ketteske felvetésére: nem tudom, hány szóval lehetne még ugyanezt eljátszani; azaz két különböző nyelvben létező szavak magán- és mássalhangzóit ki- vagy felcserélgetni...


God (angol) -- Göd (magyar) --> Gondolom, Isten Gödön lakik. ;)

Gott (német) -- gitt (magyar) --> Ennek valami különös jelentősége lehet... :D

Dio (olasz) -- dió (magyar) --> Hát, itt nem is kellett változtatni, csak a magánhangzók időtartama cserélődött fel. Az pedig köztudott, hogy a dió jó hatással van az agyműködésre; így az összefüggés egyértelmű. :D

Isten (magyar) -- Stan (angol) --> Tehát Isten neve igazából Stan lenne? :O

Mirjam (héber) -- mérjem (magyar) --> Mária bizonyára méregetett sok dolgot, pl. lisztet és egyéb élelmiszereket a sütés-főzéshez, vagy szöveteket a gyermek Jézus ruháihoz... :P

Adon olam (héber) -- Édeni álom (magyar) --> Tudjuk, hogy a világ ura (= Isten) mély álmot bocsátott Ádámra az Édenkertben... :D

heaven (angol) -- híven --> Evidens: ha híven (= hűen) követjük Jézust, akkor a Mennybe jutunk. :) >


Szóval részemről ennyit erről. :P

Remélem, tudtam segíteni, vagy legalább egy kicsit jókedvre deríteni így éjszaka. :)


Ha pedig nem bírsz aludni, akkor tessék, egy gyönyörű altatódal:

http://www.youtube.com/watch?v=zV8GE3NhgY0&feature=BFa&list=..


Bár valószínűleg nem a te ízlésed, de hát altatónak nem tudok hörgőset linkelni. :P


Good night. :)

2012. szept. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Berta!

:DDDD

2012. szept. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
Egy magasrangú egyházi személy, sajnos már nem emlékszem melyikük, nyilatkozta egyszer a tv-ben "A sátánnál jobban csak istentől félek". Hmm.
2012. szept. 21. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
9%

1. Uradat, Istenedet imádd és csak neki szolgálj!


2. Isten nevét hiába ne vedd!


3. Az Úr napját szenteld meg!


4. Atyádat és anyádat tiszteld!


5. Ne ölj!


6. Ne paráználkodj


7. Ne lopj!


8. Ne hazudj, és mások becsületébe kárt ne tégy!


9. Felebarátod házastársát ne kívánd!


10. Mások tulajdonát ne kívánd!


Ezek közül szerintem egyik sem olyan, amit egy hétköznapi becsületes ember ne tarthatna be. Aki megszegi őket, többnyire szántszándékkal teszi, a megbánás minden jele nélkül, mégis kerszténynek vallják magukat.

2012. szept. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Kérdező:


"Isten miért lenne gonosz?"


Ószövetség! Ha a Bibliát tekintjük,Isten maga nevezi meg,mi a rossz,és ő is ugyanazokat a tetteket viszi végbe.Nem bonyolult átlátni.


A Sátán/Isten szóval kapcsolatban egyébként igazatok van Bertával együtt,ez nem döntő bizonyíték semmire,csak egy kis eszmefuttatás.


Berta:


"4. A 19. sz. alatti válaszoló gondolataira néhány reagálás:


4. 1 Ha tényleg figyelmesen elolvassa valaki a Bibliát, akkor látható, hogy NEM Isten "a gonosz, a vádló, és minden, ami negatív". Ilyesmit csak olyanok szoktak állítani, akik nem olvasták el rendesen az ószövetséget, csak egyes részleteket belőle, és így nem vették észre, hogy Isten az ószövetségben is jó, szerető, hűséges, kegyelmes stb. tulajdonságokkal rendelkező személy. Javaslom elsőként a Zsoltárok könyvét, abban sok-sok helyen látható, tapasztalható, amit leírtam."


Fel nem tudom fogni,hogy állíthat valaki ilyet,ha elolvasta az Ószövetséget,de az egész Bibliát is.Akkor te sem olvastad el rendesen az Ószövetséget.Igen,persze rendelkezik az általad felsorolt tulajdonságokkal is.De ne csak félig legyen kimondva az igazság...


És ezek alapján tényleg érdekelne,hogy te ezt,hogyan értelmezed:


"Ki a világosságot alkotom és a sötétséget teremtem, ki békességet szerzek és gonoszt teremtek; én vagyok az Úr, a ki mindezt cselekszem!" (Ésa 45;7)

2012. szept. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Hello Berta !!!


Dehogy bánom, hogy írtál és hogy szét offolod a szobát xD

Örülök neki:P

Sikerült egy vidám órát szerezned. Legalábbis ébredésnél nem kínomban nevettem, hanem ezen a sok hülyeségen. Nagyon jó...:)

Az altatót viszont csak alvás után hallgattam már meg. De remélem ez nem jelenti azt, hogy mehetek megint aludni. :D

Különösen köszönöm, hogy elküldted. Tényleg nagyon kellemes kis zene.

Bár bevallom, hogy nem lettem tőle fáradt.:)

Majd télen egy holdlfényes jeges este még jobban fog esni e dalnak a hallgatása.

A többi zenébe is belekukkantottam és mit mondjak, nagyon király lista.

Egyik zene jobb, mint a másik. Neked sokkal jobb ízlésed van, mint nekem és ez komoly. Egész más a hatása ezeknek a számoknak...

Ez most nem kölcsönzene visszajár lesz, csak az altató ezt a számot jutatta eszembe valamiért:

http://www.youtube.com/watch?v=PCBMEU-KRgs


Jah és erről jut eszembe, hogy nem szeretek olyat játszani élesben, hogy te mondol egy szót, nekem meg azonnal rá kell vágni, hogy mi jut eszeme és vice versa xD

Pedig érdekes lehet 1-2 plusz szabállyal bővítve:)


#28

Én nem érzem az ószövetségben gonosznak Istent. Régebben volt, hogy majdnem bedőltem ennek. De ha jobban átgondolod a dolgokat, semmi rosszat nem fogsz találni.

A parancsai nekünk szólnak, mert ezek használnak nekünk. Képzeld el, hogy milyen lenne, ha mindenki bármi rosszat megtehetne és nem lenne következménye. Sőt még örök életünk is lenne mellé...


Persze ha gondolod, akkor bele mehetünk a vitába, hogy létezik-e Isten vagy sem. Jó-e vagy rossz-e. De te vagy aki vádolod őt. Tehát neked kell bizonyítanod, hogy rossz. A másik pedig, hogy ettől még mindig nem lesz nagyobb értelme a sátán imádatának.


No mára ennyi azt hiszem.

Áldott szép estét:)



Na még egy fa vicc:


Kohn el akar adni egy kutyát Grünnek.

- Nagyon ügyes kutya - bizonykodik Kohn - akkorát ugrik, mint a Gellért hegy.

Grün megveszi a kutyát, de másnap már panaszkodik:

- Becsaptál Kohn, ez a kutya egyáltalán nem ugrik.

- Miért? A Gellért hegy ugrik?


Nekem az ördög jutott eszembe.

2012. szept. 21. 19:53
 30/37 anonim ***** válasza:

"#28

Én nem érzem az ószövetségben gonosznak Istent. Régebben volt, hogy majdnem bedőltem ennek. De ha jobban átgondolod a dolgokat, semmi rosszat nem fogsz találni.

A parancsai nekünk szólnak, mert ezek használnak nekünk. Képzeld el, hogy milyen lenne, ha mindenki bármi rosszat megtehetne és nem lenne következménye. Sőt még örök életünk is lenne mellé..."


Aham,értem,akkor az ugye Isten szemében nem volt rossz,amikor Mózes és csapata halálra kövezett egy embert? gyilkossággal fizetni olyasmiért,amire még csak a "szemet szemért,fogat fogért" elv sem volt helytálló, ilyenkor a gyilkosság,hogyhogy nem számít bűnnek,és vajon Mózes tettének milyen következményei voltak? vagy ő fel volt mentve,mert próféta volt? így már minden érthető,erkölcsös gyilkosság álnéven el lehet ezt adni nyugodtan,hiszen ebben semmi rossz nincs...A "ne ölj" parancsolat akkor ezek szerint mégsem parancsolat,mert egyesekre nem vonatkozik.


"Persze ha gondolod, akkor bele mehetünk a vitába, hogy létezik-e Isten vagy sem. Jó-e vagy rossz-e. De te vagy aki vádolod őt. Tehát neked kell bizonyítanod, hogy rossz. A másik pedig, hogy ettől még mindig nem lesz nagyobb értelme a sátán imádatának."


Nem imádom a Sátánt.nem vagyok sátánista.

Vádolom Istent? Idéztem a Bibliából,a Bibliára hivatkoztam most is.

2012. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!