Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg létezik sátánista...

Tényleg létezik sátánista keresztény?

Figyelt kérdés

2012. szept. 20. 00:36
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:

Mostanában gyakran ez ugrott be nekem Mózesről:


"Pedig Mihály arkangyal, mikor az ördöggel vitatkozván Mózes teste felett vetélkedett, nem mert arra káromló ítéletet mondani, hanem azt mondá: Dorgáljon meg téged az Úr!"


Az az érdekes, hogy amíg kicsi voltam és "boldog", addig abszolút nem gondoltam Mózesre negatívan.

Sőt még a kivonulás története is tetszett nekem. Meg sem fordult a fejemben, hogy Mózes rossz lenne.

Néhány éve van bennem csak ez a kételkedés, hogy helyesen cselekedett-e.

De ez is a gonosznak a csapdája. Megvezet mindenkit.


"így már minden érthető,erkölcsös gyilkosság álnéven el lehet ezt adni nyugodtan,hiszen ebben semmi rossz nincs"

Az akkori zsidó nép kapcsolatban volt Istennel. Megkapták a játék szabályokat.

Tehát tudatában voltak annak, hogy mit tilos tenni és minek mi lesz a következménye.

Azért fontos tudni azt is, hogy a zsidók a többi néphez képest szentek voltak. Már bocsánat... Az egyiptomiak is kaptak egyértelmű jeleket bőven Istentől.

Soha nem ártatlan emberek haltak meg.

Ha neked a gyereked megrontaná valaki, akkor te megrontanád az övét? Nem hiszem.

Amit pedig régen Isten nevében csináltak (az egyház), azok egy része kitaláció. De ha igaz is lenne, annak a kereszténységhez nincs köze. Csak Isten káromlása. Bár olvasgattam 1-2 ilyen megégetett emberről és lehet te is megégetnéd őket, ha lenne rá lehetőséged. Na jó, most csak túloztam. De nem úgy van, ahogy az sokan hiszik.


Tudod ez a dolog is a Sátánnak a műve, hogy rossznak tűnteti fel Istent.

A halál és a szenvedés, minden bűn többnyire ő miatta van és az emberek miatt.

De mindent ráken a teremtőre. És minél borzasztóbbnak tűnteti fel a halált, annál kegyetlenebbnek lehet eladni Istent.


Pedig a halálban abszolút nincs semmi rossz. Csak ezt verik az emberekbe, hogy borzasztó.

Az ember meg nyílván önző. Isten teremtett mindent. Ő adott életet, neki joga van elvenni azt.

Ha hinnél abban, hogy halál után a szeretteink Istenhez kerülnek, akkor nem néznél olyan negatívan rá. De ha meghal valaki és nem kerül Istenhez, akkor is csak nekünk rossz, mert hiányzik, az illetőnek nem fáj. Tehát amikor valaki meghal, soha ne hidd el azt, hogy hosszú borzasztó halála volt és szörnyet halt. Valóban rossz nézni, mert szeretjük az illetőt. De neki nem olyan rossz érzés. Nyílván félhet a haláltól, nyílván nem akar elmenni xy dolog miatt. De akkor sem az történt, hogy valaki kicsi szíve megállt stb... Nem szabad darabokra törni, bármennyire fáj a hiány. Az éhező emberek közt is van szerintem bőven olyan, aki boldogabb, mint néhány fejlett országban élő gazdag ember. A világ igazságtalan. Ilyen Isten nélkül. Ennyi tellett Sátántól.

Szerencsére ahogy az egyik válaszoló helyesen írta: Sátánnak a beteges játékai már nem tartanak sokáig és a halál is meg fog szűnni örökre.

"Isten országában" már nem lesz bűn. Nem fog senki sem hátba szúrni téged, becsapni, kinevetni, elvenni a dolgaid. Sajnos azok az emberek, akik nem akarnak a bűnből megszabadulni, nem mehetnek oda. De az az érzésem, hogy nem is akarnak. Isten dolga ítélni és ő fog ítélni. Ismeri mindenki tettét, motívációját, szívét. És senkit nem hagyni veszni, aki igaz ember. Akkor sem, ha ennek a szemét rendszernek az áldozata lett. Pl. ellopott egy almát.

"Nem imádom a Sátánt.nem vagyok sátánista. "

Gondoltam, mert annál racionálisabban gondolkodsz. De hidd el, hogy a kereszténység támadásához nem az a legjobb módszer, hogy Sátánt védeni.


"Vádolom Istent? Idéztem a Bibliából,a Bibliára hivatkoztam most is"

Én meg válaszoltam az idézetedre


Szép álmokat és kellemes hétvégét!


GBU

2012. szept. 21. 23:26
 32/37 anonim ***** válasza:

"Az az érdekes, hogy amíg kicsi voltam és "boldog", addig abszolút nem gondoltam Mózesre negatívan.

Sőt még a kivonulás története is tetszett nekem. Meg sem fordult a fejemben, hogy Mózes rossz lenne.

Néhány éve van bennem csak ez a kételkedés, hogy helyesen cselekedett-e.

De ez is a gonosznak a csapdája. Megvezet mindenkit."


Mármint a kételkedés a gonosz csapdája,így érted? Kimondja-e Jézus világosan,hogy"Új parancsot adok nektek:Szeressétek egymást,ahogy én szerettelek titeket"? Kimondja-e,hogy "Aki kardot ragad,az maga is kard által vész el"? és mondta-e,hogy

"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket

Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.

Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?"?

és Mondta-e azt,hogy"Az vesse rá az első követ,aki bűntelen közületek"? (Mózes bizony nem ezt mondta)


Ha igen,akkor nincs miben kételkedni,Mózes nem Isten akaratát követte,hanem a saját önzőségét,azaz a Sátán megtévesztette.És bizony el kell fogadni,hogy ez bekerült a Bibliába.


"Soha nem ártatlan emberek haltak meg."


Na de bocsánatot kérek,halállal kell büntetni azt,aki szombaton dolgozik? Akkor a fentiek ismeretében biztos Jézus nem mondott igazat....

2012. szept. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:

"Az vesse rá az első követ,aki bűntelen közületek"

És nem volt igaza Jézusnak?

Ennek a mondatnak az a lényege, hogy felnyissa a vádlók szemét, hogy ő maguk is megérdemelnék a megkövezést. Ne képmutatóskodjanak (hát nem ismerik a törvényt?). A másik pedig, hogy Jézus Isten fia és irgalmas. Neki joga van megbocsátani, főleg olyan embernek, aki megbánta vétkét (ami nem is súlyos).


Nem igazán értem, hogy most hogyan keverted ide a szombatot.

Gondolkodj már el azon a történeten, amikor megkövezték azt az embert, aki szombaton fát szedegetett. Miért szedett fát, ha meg lett mondva hogy ne tegye? Sőt Isten mellette még gondoskodott is a népről?


33

És elvivék azt, akik találták vala azt fát szedegetni, Mózeshez és Áronhoz és az egész gyülekezethez.

34

És őrizet alá adák azt, mert nem vala kijelentve, mit kelljen vele cselekedni.


Ezen érdemes elgondolkodni. Természetesen aztán meg lett közve az emberke. De nem derül ki a történetből, hogy az volt az ő fő bűne, hogy szombaton fát szedeget. Lehetett neki más bűne is.

Azon kívül, hogy nem hitt Istennek és tudatosan megszegte a parancsát, visszaélt vele...Az sem kizárt, hogy utálatosságot akart elkövetni vagy követett el.

A történet ezen kívül még arra is felhívja a figyelmet, hogy azért, mert valami szószerint nincs leírva, hogy bűn viszont Isten ellen megy, akkor az bűn és slussz.


De bevallom, szerintem több van itt a szombatnál:) Bármely igét vesszük.


Egy másik dolog, amit tudnod kell. Nincs olyan, hogy elfogadod az új szövetséget, de az ószövetséget pedig nem. Jézus szerette a mi atyánkat. Soha nem mondott ilyet, hogy no emberkék a sátán megtévesztett titeket.

És ha te hitelesnek elfogadod a Bibliát, akkor bizony mindent el kell fogadnod.

Ha meg nem, akkor nincs értelme az egésznek.

A legfontosabb, amit tudnod kell, hogy bízz Istenben. Hiszem, hogy el tudod dönteni, hogy mi helyes és mi nem. De ezeket a történeteket alaposabban meg kell vizsgálni és nem lehet belőle kiragadni dolgokat. A kor, kultúra teljesen más volt és nem mindig csak azt kell látni, ami le van írva szó szerint. Csak úgy lehet megérteni a Bibliát, ha hittel, bizalommal, szeretettel állsz az Úrhoz és ha kérdésed van, akkor alaposan utána jársz a dolgoknak.


Manapság már egyre több vád éri szegényt teremtőt. Most nem rád gondolok, de olyan emberek, akik nem ismerik a Bibliát, minek szólnak bele? Ismeretek nélkül semmit sem lehet kritizálni.

Ha valaki már eldöntötte, hogy nem hisz (abban a baromságban, amit magának kitalált), akkor fölöslegesen foglalkozik a témával. Az meg undorító, hogy kiragadnak a Bibliából részeket, amikkel az Úrt megvádolják tévesen, csak hogy lejárassák és saját érdekeiket érvényesíteni tudják.

Szertenéd, hogy a hited megerősödjön? Akkor olvass sok ateista oldalt. De előtt ajánlom a Bibliát, mert jobb a baromságon nevetni, mint az igaz Istenen.


Abban a parancsban, amit Jézus mondott benne van a 10 parancsolat. Hidd el.

Ha Isten nem adta volna meg a 10 parancsolatot, akkor lehet hőbörögni, hogy mit jelent szeretni a másik embert. Jézus Krisztus eljött ide hozzánk, hogy szeretetre tanítson, engedelmes legyen a mi drága átyánknak és megváltson bennünket. Nem tagadta meg Istent, sem bennünket nem hagyott elveszni. Ő nem azt mondta, hogy a 10 parancsolat rossz. Hanem azt, hogy néhány képmutató zsidó a törvényeikkel ne mondjanak ellent az igaz Istennek. Az a 6xx törvény is csak rájuk vonatkozott xy ideig.

Amikor a bűntető (IGAZÁSOGS) ószövetségi Istenről olvasol, akkor ott azért amilyen, hogy lássuk, mennyire rossz a bűn és mi a következménye.

Isten igazságos és szerető. Ember fel nem foghatja.


"Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?"? "

Ennek pedig az a mondanivalója, hogy ne egy xy csoportot diszkrimináljanak pozitívan.

Itt hangsúlyozza Jézus, hogy miért nézik le a vámszedőket a farizeusok, ha ők is bűnös emberek. miben többek náluk? Isten nem nézi sem a származást, sem a nevet, sem a rangot, fajt. Ő a szíveket nézi.

Jézus Krisztus már nem csak a zsidókhoz jött, hanem az emberiséghez.

Istennek az ige hirdetése volt a cél. A Bűnbánat és egymás szeretetének tanítása.

Nem azért küldte az apostolokat, hogy ha bűnös embereket találnak, azokat kövezzék agyon.


A gyűlölni szót nem úgy kell érteni, mint ma értik az emberek. Ma már van bosszúra biztató tartalma. Akkor inkább minden erőből ellent mondani lehetett.

Egy ellenség van a Sátán. Aki a bűn.


De ha eltekintük ezektől a tényektől, akkor is:

Én nem találok a Bibliában olyat, hogy Isten azt mondta volna, hogy bármilyen ellenséget gyűlölj. Egyáltalán nem derül ki a szövegkörnyezetből, hogy Isten mondta volna, hogy gyűlölj bármilyen ellenséget.

2012. szept. 22. 12:27
 34/37 anonim ***** válasza:

Azért írtam a szombatot,meg a többi Jézussal kapcsolatos példát is,hogy szemléltessem,hogy az Ószövetségben Mózest saját önzésével megtévesztette a Sátán,mert Mózes rendelkezései és tettei teljesen ellentétesek Jézus cselekedeteivel,Jézus pont,hogy azt ellenezte,amit Mózes tett Isten nevében.Szombat:A parázna nőnek is meg lett mondva,hogy ne paráználkodjon,Jézus mégsem köveztette meg.A szombaton fát szedőt megkövezték.Ez a nagy különbség.


Nem értek veled egyet abban,hogy mindent el kell,hogy fogadjak a Bibliából,ez egy egyházi duma,és jól tudom,hogy milyen manipuláció áll e mögött.Nem fogok sok ateista oldalt sem olvasni,mert a hitem megerősödése nem ennek függvénye,és nem csak fekete és fehér a világ.Ők is elég beszűkültek,amikor nem tágítanak a berögződéseik mellől,már csak elvből sem.


"Amikor a bűntető (IGAZÁSOGS) ószövetségi Istenről olvasol, akkor ott azért amilyen, hogy lássuk, mennyire rossz a bűn és mi a következménye.

Isten igazságos és szerető. Ember fel nem foghatja."


Én erre csak azt tudom mondani,hogy blablabla+mellébeszélés.

Bocsánat,de tényleg ezt gondolom.Jézus hány emberen torolta meg az őt ért bántalmazásokat,szidalmakat,keresztre feszítést? hány embert büntetett meg,szemléltetésképpen? Vagy ő nem járt el igazságosan? pedig Isten lakott benne.


"De ha eltekintük ezektől a tényektől, akkor is:

Én nem találok a Bibliában olyat, hogy Isten azt mondta volna, hogy bármilyen ellenséget gyűlölj. Egyáltalán nem derül ki a szövegkörnyezetből, hogy Isten mondta volna, hogy gyűlölj bármilyen ellenséget."


Én találtam:

"Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.

Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket."

(Márk evangéliuma 5)



És azért arra is kíváncsi lennék,hogyan háborúzik egyik nép a másikkal békében és szeretetben,gyűlölet nélkül....És,hogy lehet gyűlölet nélkül valakit megkövezni,megnyomorítani.

2012. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:

Én elmondtam neked a véleményem. Innentől kezdve te döntöd el, hogy mi fogsz vele kezdeni.

Egyébként sem vagyunk már a témánál. Mert ha az ószövetségi Istent Sátán lenne ahogy mondod, akkor sem Isten a rossz, hanem Sátán. Ha pedig az életben döntened kell majd valami dologról, nem hiszem hogy az lesz a fejdben, hogy most szabad-e xy embert megkövezni vagy sem.

Isten soha nem öletett meg ártatlanokat. Ha elhiszed ha nem. Ha fáj ez neked, ha nem.

2012. szept. 22. 18:12
 36/37 anonim ***** válasza:

#34


Az egész Ószövetségen keresztülhúzódik az a motívum, amint Isten, mint szerető apa bánik népével. Amikor népe szándékosan vétkezett ellene, és bálványimádásba fogott, Isten megbüntette őket, ám minden egyes alkalommal szabadulást készített nekik elő, ha megbánták bűneiket. Ez uyanaz a viszonyulás, amit Isten az Újszövetségben követ a keresztényekkel (hívőkkel) kapcsolatban. A Zsid 12:6 Például azt írja: “mert akit szeret az Úr, azt megfenyíti, és megostoroz mindenkit, akit fiává fogad.”


Hasonlóképpen láthatjuk, amint Isten kiönti haragját a megbánást nem mutató vétkezőkre keresztül az egész Ószövetségen. Úgyanígy az Újszövetségben is látható, ahogyan Isten “haragját nyilatkoztatja ki a mennyből az emberek minden hitetlensége és gonoszsága ellen, azok ellen, akik gonoszságukkal feltartóztatják az igazságot.” (Róma 1:18). Ha gyorsan olvassuk is át az Újszövetséget, akkor is kiderül, hogy Jézus többet beszélt a pokolról, mint a mennyről. Tehát nyílvánvaló, hogy Isten semmiben sem különböző az Ószövetségben és az Újszövetségben. Isten természeténél fogva változhatatlan. Ha elő is fordul, hogy természetének egy-egy vonását felerősítve, kihangsúlyozva látjuk némely igeszakaszban, Ő maga nem változik.


Amikor bárki olvassa és mélyrehatóan tanulmányozza a Bibliát, nyílvánvalóvá válik, hogy Isten nem különbözik az Ó- és az Újszövetségben. Mégha 66 önálló könyvből is áll a Biblia, melyeket két (esetleg három) különböző kontinensen és három különböző nyelven írtak, kb. 1500 éves időszakon át és több mint negyven szerző dolgozott rajta (akik különböző kultúrákból származtak), akkor is egységes marad kezdetétől a végéig lényegi ellentmondás nélkül. Láthatjuk benne, hogyan bánik egy szerető, kegyelmes és igaz Isten a bűnös természetű emberrel különböző élethelyzetekben. Valójában a Biblia az Isten emberiségnek írt szerelmes levele. Isten teremtményei, s különösen az emberek iránt érzett szeretete nyílvánvaló az Igéből. Az egész Biblián keresztül látjuk, amint Isten szeretve és kegyelmesen hívja az embereket, hogy egy különleges személyes kapcsolatba kerülhessenek Vele, de nem mintha megérdemelnék, hanem mert Ő kegyelmes és irgalmas isten, késedelmes a haragra és bővelkedik szeretetben és igazságban. Azonban látjuk a szent és igazságos Istent is, aki mindazok bírája, akik engedetlenek Igéjének, és nem hajlandók Őt imádni, s ehelyett más saját maguk alkotta istenek imádatát választják, bálványokat imádnak az egy és igaz Isten helyett (Róma 1).


Mivel Isten igazságos és szent természetű, minden múltbéli, jelenbéli és jövőbeli bűnt meg kell ítélnie. Azonban Isten végtelen szeretete megváltást (avagy váltságdíjat) készített elő, hogy a bűnös természetű ember megmenekülhessen haragja elől. E nagyszerű igazságot fejezi ki az 1 János 4:10 is:” Ez a szeretet, és nem az, ahogy mi szeretjük Istent, hanem az, hogy ő szeretett minket, és elküldte a Fiát engesztelő áldozatul bűneinkért.” Az Ószövetségben Isten egy áldozati rendszert vezetett be, ahol helyettes áldozat volt bemutatható a bűnökért, ám ez a rendszer átmeneti volt, és inkább Jézus Krisztusra mutatott előre, aki kereszthalált hal, tényleges helyettes áldozatként a bűnökért. Az Ószövetségben megígért Megváltó az Újszövetségben kerül leleplezésre, és Isten szeretetének teljes kifejezése pedig az Ő dicsőségében válik nyílvánvalóvá. Mind az Ó-, mind az Újszövetség “bölccsé tehetnek minket az üdvösségre” (2 Timóteus 3:15). Amikor közelebbről vizsgáljuk ezeket, egyértelművé válik, hogy Isten nem változott meg az Ószövetség és az Újszövetség között eltelt időszakban.

2012. szept. 23. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező. Igen létezik sátánista keresztény mégpedig úgy, hogy a gyereket megkeresztelik (nem ismeri a vallást, szabályait, hívői térítési mániáit.) Na ugye egy kicsit megnő és fel szeretné venni a Sátánista vallást. Felveszi mindkettőt. Oké, de az lesz előtérben amiben hisz. Szóval mindkettő és mégis egy. Mindenesetre Sátán nem löki el magától azt aki komolyan veszi, hisz benne és nem dicsőíti az állítólagos "Istent" sunyiban.
2013. febr. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!