Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység és a depresszi...

A kereszténység és a depresszió összeférhetnek egymással?

Figyelt kérdés
A Bibliában ki a legdepisebb emberke és mi lett a vége?

2012. szept. 18. 17:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
16%
A Bibliában nincs depresszióról szó. Ha valaki depressziós lesz, annak semmi köze sem a Bibliához, sem a valláshoz.
2012. szept. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem lehetetlen,ha valaki tényleg értelmesen olvassa és értelmezi.A depresszió kulcsa az elhagyatottság,reménytelenség,kiszolgáltatottság.
2012. szept. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:

A keresztények nincsenek védve a depressziótól jobban mint bárki más.

Ez volt a kérdés?

2012. szept. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Gondoltam, hogy nincs így szó szerint megemlítve a Bibliában, hogy xy ember depressziós.

Azt meg tudom, hogy a vallás nem hajszol a halálba :D Nem akartam erre célozni. Bár látom, hogy kétértelmű lett a kérdés.


Másodiknak:

Az az igazság, hogy ezt a reménytelenség szöveget soha nem értettem, amit a legtöbb pszichológus hajthatatlanul állít.

Sőt van ez a mondás, hogy a remény hal meg utoljára. Persze.

Akinek nincs reménye, nem az a logikus, hogy automatikusan öngyilkos lesz?

Nem hiszem, hogy a depresszió és öngyilkosság között az a különbség, hogy az egyiknek épp van lehetősége kárt tenni magában.


Harmadik:

Igen, ez volt az egyik fele.


Visszatérve a reménytelenséghez:

Furcsa hogy vannak emberek, akiknek van pofájuk az mondani, hogy az öngyilkosok gyáva emberek.

Ha valakinek nincs reménye az megöli magát. Ha pedig küzd mint az állat, hogy életben maradjon, akkor el lehet képzelni, hogy mennyi baja történhetett, ha megteszi (lelkileg milyen állapotban lehet). Aki öngyilkosságon gondolkodik, az valószínűleg tisztában van a tetteinek a következményével és a vele járó dolgokkal. Vagy teljesen "el van borulva" az agya, esetleg fel sem fogja mi az.

Maximum az önzést lehet ráfogni az illetőre. De nem mindig maga miatt teszi meg az ember.

De hagyjuk, mert nem ez volt a kérdés.


Azt akartam tudni, hogy van-e valami írás a depresszióról a Bibliában. Azt akartam tudni, hogy van-e benne olyan ember, akin fellelhetőek a depresszió jelei. Valamint azt, hogy egy keresztény lehet-e depressziós.


No mondjuk az utolsóhoz tudni kellene, hogy mi a depresszió oka. Mert aki hisz Istenben mint az őrült, az tuti nem reménytelen. Mégis lehet depis, nem?

Vagy csak becsapja magát, hogy hisz Istenben?

2012. szept. 18. 18:43
 5/28 anonim ***** válasza:
26%
Jól értem, hogy te magad vagy a depressziós, és a Bibliában keresed a választ? Mert ha igen, akkor én kérdezek tőled. Mitől jobb a halálba menekülni a sötétség ellen, s miért nem inkább a fénybe (hit)?
2012. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

kérlek szépen Dávid nem gyengén volt többször is depressziós

olvasd el a Zsoltárok könyvét, nagyon csodás:)

2012. szept. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

és kedves első van a Bibliában szó depresszióról, neked is ajánlom a Zsoltárokat.

Jézus soha nem mondott olyan hogy itt mindig minden fenékig tejfel lesz

van depresszió, de van SZABADÍTÓ

2012. szept. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

"Jól értem, hogy te magad vagy a depressziós, és a Bibliában keresed a választ? Mert ha igen, akkor én kérdezek tőled. Mitől jobb a halálba menekülni a sötétség ellen, s miért nem inkább a fénybe (hit)?"


Nem tudom, hogy a depresszót be lehet-e mesélni magunknak és mi értelme van annak, ha igen :D

Lehet, hogy a gonosz csábítása?

Godoltam olvasgatok ezzel kapcsolatban, mert nagyon vonz a téma. Gondoltam, miért ne a Bibliában keressem a választ?


Nem tudom, hogy depressziós vagyok-e. Sok oldal alapján teljesen rám illik a diagnózis, sok oldal alapján pedig egyáltalán nem. Én nem érzek reménytelenséget.


Köszönöm a válaszod négyes válaszoló:

Az öngyilkos nem menekülhet a fénybe istenhez?

"Mitől jobb a halálba menekülni?" Mert amiképpen aludni jó, úgy megszűnni létezni sem lehet rossz. Aztán ki tudja, hátha kiderül mi van halál után. Maga az érzés is elég csábító.


Bár a tudat, hogy hogyan roncsolódom tőle össze és mit hagyok magam után nem minden esetben annyira vonzó. A hegeket meg utálom. Az az igazság, hogy nem tudok magamnak ártani. Túlságosan szeretem magam ahhoz. És bevallom a valós fizikai fájdalmat sem kívánom csak azt hiszem. Tehát több mint valószínűleg hosszútávon élni akarok, hiszen arra játszom, hogy ne legyenek hegeim. Ez már jó jel:)

2012. szept. 18. 19:04
 9/28 A kérdező kommentje:
Köszi sera79, el fogom olvasni:)
2012. szept. 18. 19:06
 10/28 anonim ***** válasza:

Háát h jól tudom Júdás üngyi lett. Ez is egyfajta depresszióból fakadhat.


Azt hiszem a depis ember nem feltétlenül reménytelen, inkább magatehetetlennek érzi magát. Sokan tudnák mi a megoldás de úgy érzik nem képesek megtenni valami miatt.


Ez viszont már ne zárja ki a keresztéánység tanításait.

"Segíts magadon és isten is megsegít, és mi van ha nem lesz erőm addig míg jön felülről a segítség és elbukom véglegesen."

2012. szept. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!