Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy tehettem ezt? Nem tudom...

Hogy tehettem ezt? Nem tudom feldolgozni.

Figyelt kérdés
k, keresztény családba születtem. Elfogadtam Istent megváltómnak. De nyáron megismerkedtem egy fiúval, teljesen szerelmes lettem belé. Na hát ő nem ilyen. Lefeküdtem vele, ő vette el a szüzességemet. Nagyon bánt a dolog, mert tudom hogy bűn, és amit csinálok tisztességtelen dolog. Ennek ellenére nagyon szeretem őt. Nem tudom ebből a dologból hogyan jövök ki, hogy tudom elfogadni hogy ekkora hibát tettem, mintha nem is én lennék. Kérlek, segítsetek. Én nem akarom a fiút elveszíteni, de tovább ezt nem szeretném csinálni. Én mondtam neki hogy ne legyen köztünk szex, amire ő azt válaszolta hogy az visszalépés a kapcsolatban
2012. okt. 17. 17:18
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
26%

Hány éves vagy? Szabad tudni vagy titok?

Na jó, leállok, mert még félreértenél és fájna.

Ne, mondd csak el neki!!

Nam szabad, haygj békén!


El kell nyomni...:DDD


Na szóval. A fiú szeret téged? :P

2012. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
26%
szerintem ebben nincs semmi durva, lehet hogy a vallásod szerint bűn, de a mai világban szinte elfogadott. Hány olyan nagyon fiatal lány van a világon aki már rég elvesztette a szüzességét és azóta rendszeresen együtt van férfiakkal...ne legyen bűntudatod, hiszen te mondtad, hogy szereted! :)
2012. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
46%

:-))

Megbánni sosem késő. Ha meggyónod a bűnödet, akkor Isten szemében újra tiszta leszel. Emberből vagy, Te is követsz el bűnt. Mint ahogy más is. Ha a fiú nem képes Téged a vallásoddal együtt szeretni, akkor sajnálom, hogy ezt mondom, de: Hagyd el!

Imádkozz Istenhez azért, hogy legyen egy olyan fiúd, férjed, aki elfogadja majd ezt. Hidd el, nem csak Te vagy, aki vallásos, és úgy szeretnéd élni az életed, úgyhogy bizakodj! :)

2012. okt. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Vagy lehet hogy ezzel a lépéssel veszítenéd el életed nagy szerelmét és legjobb társát...de Isten majdcsak lepottyant neked egy másikat...
2012. okt. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 Hazardteam ***** válasza:
73%
Az nem elég, ha keresztény családba születtél. Addig, amíg nem szembesülsz magad is Istennel, nem kommunikáltok, addig nem leszel képes megérteni mit miért mondott és mi áll a háttérben. És az ő erejét sem leszel addig képes arra használni, hogy tisztán élj és helyesen cselekedjél. Ha nem tudod mi miért van, ha nem érted, akkor hinni sem tudsz benne. És ha nem tudsz hinni benne, akkor nem látsz benne rációt, nem látod a mozgatórugóit, az ok-okozati összefüggéseket és a tetteid rád és másokra gyakorolt hatásait, főleg nem hosszútávon. Ha fiatal, tapasztalatlan vagy és még nem láttad a világ rothadását, mert nem éltél/tapasztaltál eleget, akkor csábítónak és csillogónak fog tűnni sok minden, olyan, mint a mézes madzag. Régen én is ilyen voltam, tudom miről beszélek. Tudod, az egész olyan, mint egy csapdán belüli csapdán belüli csapda, vagy terven belüli terven belüli terv, aminek az a célja, hogy ne láss előre, ne lásd át az aknamezőt és mire észbekapnál, már rég a kellős közepében toporogj a sötétben és azt se tudd, fiú vagy, vagy lány, nemhogy azt, mit tegyél vagy Isten merre, hol is van? A sátán azért jött, hogy öljön, lopjon és pusztítson. Nem csupaszívjóságból. Évához sem azért ment, mert azt akarta olyan legyen, mint Isten. De megcsillantotta azt, amire Éva leginkább vágyott, leállt vele rizsázni és máris bekapta a horgot. Az eredményt gondolom tudod. Elég, ha körülnézel. Szép?
2012. okt. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos el kell mennem. Milyen kár és nagyon veszteség ez:DD

Azt azért megosztom veled, hogy egy kapcsolatban két ember van. Melyik a legjobb eset szerinted?


a.) néhányszor megdug téged a srác, aztán vége a kapcsolatnak.

b.) Meghallgat téged a srác és hosszú életetek lesz.


Ha valaki szeret téged, az figyelembe veszi az érzéseidet.

Ha csak a tested kell, akkor dugás alapú lesz a kapcsolat.

Döntsd el, hogy neked mi kell.


Végülis érthető a sráctól, hogy akarja. De mindig az lesz, amit ő akar vagy ami te akarsz.

Ezért nem való gyerekeknek a szex. Remélem terhes nem lettél....


Beszéld meg szépe a fiúval az érzéseid, ha egy szemét f..sz, akkor te hiába szereted, soha nem az lesz, amit te akarsz...


A szüzesség miatt meg ne fájjon a fejed.

Nem lettél kevesebb. De hülyét ne csinálj magadból és legközelebb jobb ha gondolkodsz előtte, ha ennyire nagy feszültséget okoz neked.


Vannak egoista emberek. Ezért nem célszerű első alkalommal dugni, ha te szeretetre is vágysz. Vagy tudni kell elengedni.

2012. okt. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok. Igen nagyon romlott ez a világ, én látom , csak félek hogy elvesztem ezt a fiút. De nem szeretném ezt tovább folytatni, mert engem őröl fel lelkileg ez az egész dolog.
2012. okt. 17. 17:47
 8/26 anonim ***** válasza:
65%

Akkor nagy lány vagy, tehát nő:)

Addig ne szomorkodj és gyötörd magad, amíg teljesen fölösleges.

Neked is van hibád, nekem is van hibám.

De hát a fiún meg rajtad múlik minden.


Tények:

- Tudjuk, hogy a fiúnak szex kellene.

- Tudjuk, hogy neked szeretet


Ha te belemész a szexbe, akkor lesz szex.

Az a kérdés, hogy meddig és csak veled-e?

A ő megy bele a szeretetbe, akkor szép életetek lesz és még szex is később bőven. Melyik a jobb?

Ne gyötörd magad!!

Beszélni kell a fiúval vagy próbára tenni, de nem élheted úgy az életed, hogy azon rettegsz, hogy el fognak dobni...

2012. okt. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
62%

Mérlegelj:

Mennyire szereted a teremtődet?

Elhiszed, hogy Ő meg tud szabadítani a bűneidtől?

Ha igen akkor a megbánás úgy látom meg van, a biblia vers másik része így szól, "elhagyni"

(Példabeszédek 28:13) 13 Aki elfedezi törvényszegéseit, nem lesz sikeres, aki viszont megvallja és elhagyja azokat, irgalomra lel.


Az az ne tegyél többet ilyet.gondolj arra, hogy mit írt Pál apostol:

(1Korintusz 7:39) . . .házasságot kössön, akivel akar, de csak az Úrban.


azt nem értem, ha szeretnél a teremtő elvárásai szerint élni, miért szenvedsz?

A fiú menti meg az életedet, vagy Isten?

Miért ragaszkodsz ahhoz ami halált eredményez?


a szerelem nem menti meg az életedet.

2012. okt. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
48%

"Elfogadtam Istent megváltómnak". Dehogy csak elfogadtatták veled gondolom nem sok választásod volt, ha szüleid Odinhoz imádkoztak volna akkor te is.


Két dolog van ami elvette az eszedet azok a dogmák, és a nárcisztikus istenkép által keltett félelem.Nem az volt a hiba,hogy lefeküdtél vele hanem,hogy bánt a tény.


Dogmákon kívül is van élet. Nem csak az a két kimenetele lehet a kapcsolatnak,hogy szüzen házasodtok és örök boldogság vagy házassági előtti szex automatikus válás. A világ nem fekete fehér akármennyire azt tuszkolják a fejedbe.


Lehet tényleg elhagy és összetöri a szíved, aztán hozzá mész más szentfazékhoz. Nem lesz attól, jobb a párkapcsolatotok,hogy egy papír(áldás) után feküdtök le először vagy előtte.

2012. okt. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!