Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a Biblia (azon keresztul...

Mi a Biblia (azon keresztul Isten) nezopontja a papokkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés
Jezus igen nagy, en sulyos iteletet mondott ki rajuk. Ma megis ok " 'vezetik' isten nepet " .
2012. okt. 19. 19:23
1 2 3
 1/23 Hazardteam ***** válasza:
100%

Én annyit tudok, hogy ilyeneknek kell lenniük:


1. Igaz ez a beszéd: Ha valaki püspökséget kiván, jó dolgot kíván.

2. Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;

3. Nem borozó, nem verekedő, nem rút nyereségre vágyó; hanem szelíd, versengéstől ment, nem pénzsóvárgó;

4. Ki a maga házát jól igazgatja, gyermekeit engedelmességben tartja, minden tisztességgel;

5. (Mert ha valaki az ő tulajdon házát nem tudja igazgatni, mimódon visel gondot az Isten egyházára?)

6. Ne legyen új ember, nehogy felfuvalkodván, az ördög kárhozatába essék.

7. Szükséges pedig, hogy jó bizonysága is legyen a kívülvalóktól; hogy gyalázatba és az ördög tőribe ne essék.

8. Hasonlóképpen a diakónusok tisztességesek legyenek, nem kétnyelvűek, nem sok borivásba merültek, nem rút nyereségre vágyók;

9. Kiknél megvan a hit titka tiszta lelkiismerettel.

10. És ezek is először megpróbáltassanak, azután szolgáljanak, ha feddhetetlenek.

2012. okt. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 yuda ***** válasza:
69%

Valóban szerepel az a kifejezés, hogy pap a bibliában.

Kár is lenne tagadni, másrészről -és szeretném, ha valaki kijavítana, -de papok kizárólag az Izraeli papok voltak, akik a templom körül szolgáltak. Előtte a szent sátor körül. Bemutattak bizonyos áldozatokat Istennek. Ők voltak a papok.

Akiket ma papoknak hívnak, elsősorban saját vallásuk képezte ki őket, semmi köze a bibliai papsághoz a nevén kívül.

Meggyőződésem, hogy Isten a templomokat sem ismeri el, csak és kizárólag a Jeruzsálemi templom volt a templom. Ha majd lesz ott újra- márpedig lesz, akkor lesz ismét templom. amik most vannak, az is valami mutáció.

Ha valaki vallásos érzelmét sértem, akkor gondolkodjon el rajta, hogy vajon Istent, vagy a bibliát is sértem e ezzel?!

Nem hinném!

Vallásos papok nem hiszem vezetnének valakit is, hiszen maguk sem ismerik Istent.

Ha pedig nem ismerik Istent, akkor nem is tudnak Róla beszélni. Ezért van az a sok mellébeszélés, liturgia, szóvirágok---ezekkel próbálják helyettesíteni Isten igazságát?!

Igen, én is úgy gondolom: az ítéletük megérdemelt lesz.

2012. okt. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Mar elnezest, de milyen szedett vetett forditasbol idezel? Milyen "puspokok" konyorgom? Pal amikor ezt irta Timoteusznak az elso leveleben, akkor a keresztenyek gyulekezeteben venek szolgaltak felvigyazokent! Ok gyulekezetbe jartak... Azert megkerelk, hogy a hozzaszolasotok mar vagjon ossze a Bibliaval... Szoval csak Biblikusan ;)
2012. okt. 19. 20:03
 4/23 nagylzs ***** válasza:

Mi az hogy Isten népe? Minden ember "Isten teremtménye", az ateisták és a sátánisták is. Egy részüket befolyásolja az egyház és a papság. Egy másik részüket nem. És bár a papok nem tökéletesek, de vannak közöttük olyanok akik alkalmasak vezetőnek. Vannak olyan emberek, akiknek szükségük van vezetőre. Vannak olyan emberek is, akik nem fogadják el a papok vezetését. Ez így a normális, mert különbözőek az emberek.


Szerintem ha létezik Isten, és foglalkozik ezzel, akkor ő is nagyjából így tekint a papságra: nem általánosít, hanem minden egyes papra máshogy tekint. De egyébként ez csak az én saját feltételezésem. Erről tudást nem fogsz szerezni sehonnan. Még akkor sem, ha megkérdezel másokat róla. Viszont abban hiszel amiben akarsz.


A bibliának úgy általában véve a papságról, nincs egységes nézőpontja. De ha lenne, az se a mostani papsággal kapcsolatban lenne, hanem az ezer évvel ezelőtti papsággal kapcsolatban. A mostani keresztény papság teljesen más, mint az ezer évvel ezelőtti. Kezdjük azzal, hogy akkor nem volt keresztény egyház, és nem volt keresztény papság. Nyilvánvaló, hogy a biblia nem tartalmazhat nézeteket olyan dolgokról, amik akkor még nem is léteztek.

2012. okt. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 yuda ***** válasza:
75%

Kérdező!

Nem tisztem megvédeni Hazardteam-et, de a Magyarországon mai napig legnépszerűbb és leghasználatosabb bibliafordítástból idézett, a Károli Gáspár által fordítottból.

Mennyire tipikus ez a fölényesség, ahogy reagálsz és próbálsz nálad lényegesen képzettebb embereket leoltani?!

Máskor használd legalább az internetet.

Itt egy link, ha már bibliád nincs, használd ezt. A te fordításodnál biztosan jobb:

[link]

Egyébként várnám és magam is örülnék, ha lenne jobb fordítás- de még nincs kész.

2012. okt. 19. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Pietrosol ***** válasza:

Majdnem jó,amit írtál yuda!


A Babiloni birodalom papjai a Káldeus nemzetségből szintén papok voltak!

2012. okt. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 yuda ***** válasza:

Pietrosol!

Jogos a két pont de nem cáfoltál semmit.

Én azt írtam, ami Isten részéről elfogadott, te pedig bizonyítod, hogy de bizony vannak még bálványpapok.

Szerintem a bálványpapokat nem fogadja el Isten papnak, de itéld meg magad!

Az biztos, hogy veled nem állok le vitázni, mert elhamarkodottan, gondolkodás nélkül beírsz bármit (néhányat volt "szerencsém" elolvasni) csak hogy szerepelj és vitatkozz- ez pedig nem az én műfajom. Keress magadnak egy súlycsoportúakat és kockázzatok inkább :D

2012. okt. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Pietrosol ***** válasza:

Bizony nem fogadja el a "bálványpapokat",legyen akár zsidó,akár káldeus vagy görög!


Egyenlő mércével mér!


Egyébként nem akarok vitázni!

2012. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves Yuda. Elnezest kell, hogy kernem, mert igencsak eros szavakkl illettem a forditst! De kerlek, vedd figyelembe a logikus dolgokat... Eloszor is tudnod kell, hogy en nem csupan egy forditast vizsgalok. Aztan kisse te is elhamarkodottan vonsz le kovetkezteteseket, mert szerintem akinek nincs bibliaja, az gyengen mondja megy egy idezetrol, hogy hol talalhato... de nem lenyeges. A lenyeg a kovetkezo : amint mar irtam is akkoriban a keresztenyek a kereszteny testvereiknel gyultek ossze egymast buzditani, ezt a csoportot meg a te forditasod is gyulekezetnek nevezi... nem tudom, hogy hogyan allsz idegen nyelvismerettel. S mivel az angol elterjettebb, nezzuk peldanak az angol forditast (amugy is nagyreszt a heber, gorog iratokat angolra, s azt magyarra forditottak) 1Timothy 3:1 ... "Here is a trustworthy saying: Whoever aspires to be an overseer desires a noble task. 2 Now the overseer is to be above reproach, faithful to his wife, temperate, self-controlled, respectable, hospitable, able to teach, 3 not given to drunkenness, not violent but gentle, not quarrelsome, not a lover of money. 4 He must manage his own family well and see that his children obey him, and he must do so in a manner worthy of full[a] respect. 5 (If anyone does not know how to manage his own family, how can he take care of God’s church?) 6 He must not be a recent convert, or he may become conceited and fall under the same judgment as the devil. 7 He must also have a good reputation with outsiders, so that he will not fall into disgrace and into the devil’s trap.


8 In the same way, deacons[b] are to be worthy of respect, sincere, not indulging in much wine, and not pursuing dishonest gain. 9 They must keep hold of the deep truths of the faith with a clear conscience. 10 They must first be tested; and then if there is nothing against them, let them serve as deacons.


11 In the same way, the women[c] are to be worthy of respect, not malicious talkers but temperate and trustworthy in everything.


12 A deacon must be faithful to his wife and must manage his children and his household well. 13 Those who have served well gain an excellent standing and great assurance in their faith in Christ Jesus. " [link] Ha valakinek nem megy , akkor hasznalja nyugodtan az online forditot!!! YUDA, itt melyik szot hasznalja? Egy gyulekezetnek Puspok kell, vagy felvigyazo? Hogy van ez logikusan? S megegyszer elnezest a kemegy szavakert, de nem sokat olvastam, olvasom a Karoli forditast, s nem emlekeztem erre a szora, hogy egyaltalan emlitene... Ezelott majdnem 2000 evvel hasznaltak ilyen , vagy ehez hasono szot? Pal apostol pap volt? A PAPOK OLETTEK MEG JEZUST, S MOST MEG SZERINTETEK ISTEN HELYESELNE, HOGY AKAR AZT A NEVET ADNAK A PASZTOROKNAK AKIK VALOBAN ISTEN NEPET TERELGETIK?

2012. okt. 19. 20:59
 10/23 nagylzs ***** válasza:

> Pal apostol pap volt?


Az apostolok voltak az első papok, és elvileg az összes ma élő püspök olyan egyenes láncolatban kapta a felszentelést valamelyik apostoltól.


> A PAPOK OLETTEK MEG JEZUST, S MOST MEG SZERINTETEK ISTEN HELYESELNE, HOGY AKAR AZT A NEVET ADNAK A PASZTOROKNAK AKIK VALOBAN ISTEN NEPET TERELGETIK?


Szerintem Isten nem annyira tartja fontosnak az elnevezést (formát), mint a tartalmat.

2012. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!