Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokszor nem merem felvállalni...

Sokszor nem merem felvállalni a hitem mások előtt, illetve nem szeretek róla másokkal beszélni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tiszteletben tartom mindenki vallási nézetét, szerintem az egyén joga eldönteni, miben hisz. Nem akarom senkire sem erőltetni a nézeteim.


Az én hitvilágom nem más, mint az ókori görög vallás.


Rendszeresen, azaz minden éjjel imádkozom Zeuszhoz, illetve mindig ahhoz az istenséghez akinek éppen a szükségére segítségem van, pl szerelmi ügyekben Vénuszt szólítom meg stb...


Ismerem az összes görög mitológiai történetet, illetve igyekszem minél jobban elmélyülni benne.


Úgy érzem, megtaláltam az én hitem, boldoggá tesz engem, s a lelkem is megnyugtatja. VISZONT! A baj az, hogy nehezen tudom csak felvállalni sokszor. :( Bár többnyire megértő és elfogadó fülekre találok mindig, tudom, hogy Európa keresztény kontinens, illetve, hogy sok ember nem túlzottan toleráns... Nem egyszer megütöttem már a bokám, hogy elárultam hitem, mert egy-egy elvakult fanatikus a maga álláspontját védte, az enyémet pedig nem volt hajlandó elfogadni, a hitem becsmérelte, holott én semmi rosszat nem mondtam az övére.


Tudom jól, hogy a mai világban nem fognak máglyán elégetni, csak mert megvan a aga vallási nézete, ami megnyugtatja a lelkem. VISZONT! Félek egy újra eljövő ateista megköveteléstől, mint amilyen volt a Szovjet Unió időszakában, ahol pusztán a hitem miatt megvethetnek, hogy meg fog szűnni a vallásszabadság... Vagy attól, hogy a kereszténységet fogják elvárni az emberektől.


Mit tegyek? A lelkem jóérzésű megnyugvással tölti el a hitem, de a most felsorolt negatív érzéseim miatt félek kimutatni büszkén a hitem...


2012. okt. 24. 09:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A te problémádnak a valláshoz semmi köze. A te problémád az hogy alig várod már hogy valakinek - ha lehet mindenkinek - elmondhasd te igy érzel, igy élsz és alig várod már hogy ezért hurcoljanak meg. Itt tudnád megélni hogy a világ gonosz és te vagy a jó, igazából erre vágysz.

Ha nem igy lenne hazamennél és lerendeznéd a dolgot négy fal között.

Mi köze ehhez másnak? Miért kell erröl vitatkozni? Miért kéne ezt reklámozni?

2012. okt. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

09:24


Szerintem abban nincs semmi rossz, ha barátommal egy ilyen jellegű témával beszélgetek, pláne olyannal, akit még érdekelnek is az ilyen jellegű dolgok. Van, akivel a spirituális témákról, mással a tudományról szoktam beszélgetni stb...


Vagy a hitem szerinted egy szuper titkos dologként "kötelességem" kezelni? Senkivel nem szabad megosztanom a nézeteim? Tudtommal vallásszabadság van. És félreértés ne essék, nem önsajnáltatni akarom magam, hanem egy egészséges beszédtémaként kezelni ezt az ügyet. Ennyi erővel az is "bűn," amikor régen az irodalom, történelem órán ez volt a téma, a görög hitvilág.

2012. okt. 24. 09:32
 3/19 anonim ***** válasza:

Miért kéne ezt egyáltalán szóba hozni? Senkinek semmi köze hozzá, hogy miben hiszel, ez magánügy.

Nyilván a párod tudja, meg a családod, de ennyi.

Nincs ezen mit "felvállalni", nem kell tüntetni vele. Egyszerűen nem a mindennapi beszélgetés része az ilyesmi - normál esetben.

2012. okt. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Így már végképp nem értem a problémád: Nem mered felvállalni (nem is kellene), de te AKAROD, de nem mered, de AKAROD... ez egy őrület, már ne is haragudj, egy álprobléma, mondhatnám, hogy hiszti.

Most döntsd el, hogy akarod-de vagy nem, és kész.

Szerintem amúgy a kutyát nem érdekli, ne is haragudj.

Olyan, mintha azt mondanám, hogy én imádom a lecsót, de ezt nem merem felvállalni, és jajj, pedig annyira akarok erről beszélgetni... Közben meg egyrészt semmi rossz nincs benne, ha valaki szereti a lecsót, másrészt meg nem tart számot közérdeklődésre. Na, bocsi a hülye példáért, de a te eseted is ilyen.

2012. okt. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

09:41


Eddig is csak olyannal osztottam ezt meg, akik közel állnak hozzám (Család, illetve 7 barátom), mert bennük megbízom, tudom hogy elfogadnak, lehet erről velük beszélgetni és kedvesek is.


Most ne úgy képzeld el, hogy le akarom szólítani az utcán az embereket hogy "Hé haver! Képzeld, a görög hitvilág híve vagyok!" Nem ez a célom. Vadidegennek 0, rideg ismerősnek ehhez 10% köze van. Akikre én gondoltam, hogy megosztom, a már említett illetők.


Nem "napi téma", de van, hogy jó érzés megosztani egy ismerősömmel, hogy pl "Nézd csak! Ezt a festményt Vénusz tiszteletére készítettem, őt ábrázolja, 2 hetet dolgoztam vele!" vagy hogy "Hűű, képzeld, ez a mitológikus történet most nagyon megfogott!" stb... A 100 közös témánk közül ez csak 1.

2012. okt. 24. 09:47
 6/19 anonim ***** válasza:

Na, milyen hamar megtaláltad azt aki üldöz. Lettem ez én, ha nincs ló jó a szamár is csak valami legyen már. A Szovjetunió nem jött vissza, igy jobb hijján most én leszek aki téged kerget a vallási nézeteid miatt.


Te irtad ki a kérdést, te beszélsz róla, velem, a barátoddal, ha ezek nem lennének akkor nem lenne ellenvélemény. Csak az neked nem lenne izgalmas.

Mi közöm hozzá hogy te miben hiszel? A barátoddal beszélsz róla, de csak úgy ha nem mond ellen neked. Ha nem osztja a nézeteid akkor elnyom. Hát ne beszélj róla és probléma megoldva. Nem ezt kellene tenned?

Ez a te hited, miért kéne ezt reklámozni, mi indokolja ezt? Én tudom a választ, az a kérdés hogy te felfogod e vagy sem.

2012. okt. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Ha megmutatsz egy rajzot, annak nincs köze a hitedhez. Továbbra sem értem a kínodat, ne haragudj, de feleslegesen hisztizel.
2012. okt. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

09:49


Úgy vélem, hogy igazad van. Te voltál az, aki észhez térítettél engem, most már tisztán látom, hogy tényleg nincs értelme ezen rágódnom.


Köszönöm a segítő szándékod! :)

2012. okt. 24. 09:51
 9/19 anonim ***** válasza:
Sokan vannak, akik hit nélkül rajonganak valamilyen kultúráért. Ebben nincs semmi. Tényleg lehet ez téma minden gond nélkül. Én viszont a hitedet inkább érdekesnek tartom. Nem tudnék azonosulni, de mindig lenyűgöz a különböző kultúrák sokszínűsége és hátterének megismerése. Tudom, hogy sok görög él magyarországon, viszont ortodox hittel. Te hogy jutottál el eddig a vallásig? Tényleg pozitív kiváncsisággal kérdem. Szívesen beszélgetnék erről privátban akár is. Engem a keleti vallások felé húzott a sors katolikus létemre, templomba is járok, nem szoktam megvallani a Hiszek egy bizonyos pontjait. De látom a vallások közti párhuzamokat, és külsőségek helyett egyszerűen próbálok helyesen élni.
2012. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg a kérdésért, de hány éves vagy?


Egyébként pedig mindenki abban hisz, amiben akar, kinek lenne joga ebbe beleszólni?

2012. okt. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!