Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért teremtette Isten az embert?

Miért teremtette Isten az embert?

Figyelt kérdés

Mi az isteni célja az ember létének? Ha fejlődünk a földi életben, mi felé haladhatunk? Mi az értelme az élet megpróbáltatásainak? Hova követjük Krisztust?

Kinek mi a véleménye erről?



2012. okt. 23. 00:31
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
27%

Isten semmiért. Az ember a majomból alakult ki.

Most képzeld el ezt az Isten dolgot: van egy valami, senki se tudja, hogy mi, amit Istennek neveznek, és ami állítólag mindennek az irányítója. Senki se látja, senki se tudja, hogy ez az elmélet Isten létezéséről honnan a frászkarikából jött, de te (és még sokan) hiszel benne, holott valójában fogalmad sincs, hogy valójában kiben, miben hiszel, és ki találta ki, hogy Isten így-úgy teremtett meg mindent. Én csak abban hiszek, amit látok. Istent krvára nem látta még senki, ahogy te se, nem volt, nem lesz ember, aki be tudná neked mutatni. Miért higgyek valamiben, amiről nincs tudomása senkinek sem, hogy létezik-e? Jó mese Jézusról, hogy tudott vízen menni. Állítólag (mivel róla se tudni, hogy ki, mi az, létezett-e) a Holt-tengerben tette meg, amiről köztudott, hogy olyan sós, hogy annak bárki fennmarad a felszínén. Hogy megfogta a leprásokat, és nem kapta el a betegséget. Egyszerű a dolog, immunis volt rá, ami bárkivel megeshet, mert vannak (például én is), akik szinte soha életükben nem betegek, annyira erős a szervezetük, nem kapnak el semmi vírust, betegséget, ha egy rakás influenzás vagy bármilyen beteg emberekkel teli szobába zárják se. Szóval nem volt még tudomány, nem tudtak kutatni a dolgok után, ez egy jó magyarázat volt mindenre, a sok hülye meg elhitte, és élt, él ma is ennek a baromságban a világában.

2012. okt. 23. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
34%
Igen, azok a hülyék, akik normális, elfogadható válaszokat tudnak adni dolgokra, és nem a vallás alapján, vagyis egy mese szerint élnek. Kedves válaszoló, hajlandó vagyok hinni mindenben, de kérlek, mutasd be nekem Istent, mondd meg, hol van, hogy néz ki és a többi. Mielőtt bármiben is hinnék, szeretném tudni, hogy mi az. A hozzád hasonlókból nekem az jön le, hogy vagy egy vallási szekta tagja vagy, vagy a szüleid voltak ilyen megszállottak, és e baromságot betanították neked.
2012. okt. 23. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 juraj zsok ***** válasza:
21%

Nagyon jó kérdések...összetett és különálló válaszok..!!

1.Mi az isteni célja az ember létenek?:


A nagy átlagban  világ vallásaiban erre gyakran az a válasz, hogy az ember csak átmenetileg él a földön. Szerintük a földgolyó csupán állomás vagy lépcsőfok egy másutt folytatódó élethez....nirvana,lélekhallhatatlanság stb..


Némelyik pap vagy hittéritő azt tanítja tévesen, hogy Isten egy napon elpusztítja ezt a bolygót.


Istennek csodálatos szándéka van a földdel és az emberiséggel.

„Nem pusztán a semmiért teremtette” a földet, hanem „azért formálta meg, hogy lakjanak rajta” (Ézsaiás 45:18).


...valamint..„Isten alapította meg a földet annak szilárd helyein; megingathatatlan lesz az időtlen időkig, igen, mindörökké” (Zsoltárok 104:5).


Ha megértjük, hogy ez Isten szándéka a földdel és az emberiséggel, könnyebb meglátnunk, hogy miért vagyunk itt.


A Mózes első könyvének 1. és 2. részéből megtudhatjuk, hogy Isten nagy gonddal készítette elő a földet az ember számára.


A földünk előkészítését magában foglaló teremtési időszak végén minden „nagyon jó” volt (1Mózes 1:31).


Isten az első férfit és nőt, Ádámot és Évát, a gyönyörű Éden-kertbe helyezte, és bőven ellátta őket tápláló eledellel.


Ezt mondta az első emberpárnak: „Legyetek termékenyek, sokasodjatok, töltsétek be a földet és hajtsátok uralmatok alá”. A feladatuk tehát az volt, hogy tökéletes gyermekeknek adjanak életet, kiterjesszék az egész földre otthonuk, a kert határait, és szeretettel uralkodjanak az állatokon (1Mózes 1:26–28).


Istennek az a szándéka, hogy tökéletes emberi család lakjon a földön örök időkön át. Mert hát az biblia kijelenti: „Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta lakoznak” (Zsoltárok 37:29).


..Isten azt akarta, hogy az embereknek örök életük legyen a paradicsomi/édeni/tökéletes földön. Ez Isten szándéka....


Persze erre rögtön jön a jogos érdés illetve válasz hogy akkor miért igy néz ki minden és merre haladunk...de ez egy következő válasz már..remélem segitettem..

2012. okt. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
26%
Istennek csodálatos szándéka van az emberiséggel: az, hogy mindvégig boldogan éljenek a Földön. (Zsolt 37:29)
2012. okt. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim válasza:
50%

Az első három válaszadónak üzenem: Ők tényleg a majomtól származnak! Nagyon egyszerű megmagyarázni ezt biológiai szinten. A tudomány azt hiszi, hogy rengeteget tud az emberről, ismeri az embert. De igazából a lélekről, az értelemről (ami miatt emberek vagyunk) vajmi keveset tudunk. Pedig éppen ez az ami kiragad bennünket az állatvilágból!

Ha valaki azt akarja nekem bemagyarázni, hogy az evolúció alatt alakult ki a tudat, az értelem, na az idióta! Itt sokkal többről van szó! Nem vagyunk egy szinten és nem is voltunk soha az állatokkal.

Másrészt, Isten azért alkotott embert a saját képmására, hogy benépesítse és uralja a teremtett világot. De kaptunk szabad akaratot is Tőle, vagyis nem bábok vagyunk, hanem önállóan GONDOLKODÓ emberek. Választhatunk, hogy Istennek az akarata szerint élünk és majd a végső napon, amikor Jézus visszajön, örök életet nyerünk, vagy ahogyan a kedves kollégák, állatok módjára, ösztönlényként élünk, akkor viszont ne várjuk azt, hogy üdvösség vár ránk.

Tudom hihetetlenül hangzik a dolog. Nehéz, sőt nagyon nehéz az mai embernek ráébredni arra, hogy nem csak azért van a világon, hogy TV-zen, Netezzen, bulizzon... Ha ezért születtünk a világra, akkor az elég gáz. 23 éves vagyok, én is csak sejtem még ezt az egészet, de már most sokkal teltebb és színesebb az életem mint eddig volt.

2012. okt. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim válasza:
59%
Az előző vagyok! Bocsánat a kettes válaszadótól! Nem akartalak bántani!
2012. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, sok minden feljött a kérdés kapcsán. Megpróbálom pontosítani a kérdést.


1. Ha nem Isten gyermekei vagyunk, hanem fizikai és kémiai folyamatok összjátéka hozott létre, akkor mi felé haladhatunk, mi bontakozhat ki belőlünk néhány ezer vagy millió év múlva (ha addig nem pusztulunk ki)?


2. Ha Isten gyermekei vagyunk (ahogyan én hiszem), akkor miért hozna létre Isten nála fejletlenebb, gondolkodó lényeket és miért akarná, hogy nyüzsögjenek egy bolygó felszínén mindenféle háborúkat, szenvedést és gonoszságot létrehozva magunk között, ha nem lenne ennek valamilyen magasabb, magasztosabb, távolibb, isteni célja és rendeltetése? Mi lehet ez?

2012. okt. 23. 10:43
 8/43 anonim ***** válasza:
32%

Az első választási lehetőség egy butaság, ami ellent mond a realitásnak és mindenféle logikának, természeti törvénynek.

Minél többet gondolkozik az ember, rájön, hogy semmit sem tud. Csak akik beszoptak néhány kitalált szövegeket, azok hiszik el ezt a hülyeséget. (mert gondolom tapasztalni soha nem tapasztalták, amit beszélnek)

Hú, megint el leszek mondva mindenféle nyomoréknak:D

Nem értem, hogy egy agymosott lelkisérült, ha meghallja azt a szót, hogy Isten vagy nem kap egyből nobel díjat és tiszteletet, miért kezdi sértegetni és provokálni a másik embert?

Kinek jó ez? Honnan ez a düh?


Egyébként az elsőre még az a válasz, hogy nem haladunk egyik irányba sem, mert minden véletlen. Egy életed van, élj úgy, mint egy Isten, az erkölcs nem létezik, a szeretet sem, csak a túlélésed és a szaporodés miatt alakultak ki benned, ezek mert különben káosz lenne. Persze kialakultak olyan lények is, amikben ez nem volt meg, csak azok nem voltak életképesek.


2. A háborút nem Isten akarja, hanem az emberek. Neked lehetőséged van elöndteni, hogy mit akarsz a jó és a rossz közül és azt is fogod kapni. De ha úgy fognánk fel Istent, hogy a része vagy, akkor az immunrendszere előbb utóbb kicsniálja a rákos sejteket.

Mi lehet Istennek a célja? Hogy megtanuljunk együttélni szeretetben?

Esetleg megtapsztaljuk a világot az ő beleszólása nélkül?

Lehet ez az életed egy másik élet következménye már (ne a reinkarnációra gondolj).

Bármi lehetséges. Nyílván erre nem fogsz olyan választ kapni, ami 100%, mert ez csak hit kérdése.


Ezt nem szokták felfogni néhányan az ateisták köztül, hogy ez csak hit.

Ők viszont előállnak valami zöldséggel, mert xy családból származó lelkisérült gyűlölte a Bibliát is kitalált egy mesét, azért, mert félt a pokoltól és szexelni akart, akár a kutyákkal is.


Mi nem tudunk nektek bizonyítékot mutatni Istenről, ha nem látjátok és nem érzitek őt.

De attól még az a badarság, amit mondtok nem lesz valóság.


Felrobbban a semmi véletlen, véletlen kialakul minden, pont ilyenre. Persze. Mese habbal.

Ha pedig a robbanás közben minden már meg lett írva, akkor csipogjatok, mert robotok vagytok.


Én nem gúnyolom a tudományt. De idegesít, amikor valaki fogyatékosnak nevez, akinek köze nincs a tudományokhoz.

A másik pedig, nem bírom amikor olyan azt mondja, hogy hülye vagyok és nem tudok semmit, amikor ő pont ugyanolyan.

Csak Isten gátolja őt valamiben. Különben rég nem röfögne itt.

2012. okt. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


A Biblia azt tanítja, hogy Isten azért teremtett, mert meg akarja osztani az örök életet és a vele járó kiváltságokat valamennyi teremtményével. A rossz, amit felsoroltál nem Istentől származik, hanem Sátántól, aki - Jézus példázata szerint - "elvetette a bűn magjait" a Földön.


A búzáról és a konkolyról mondott példázatában Jézus Krisztus arról szólt, hogy Istentől csak a „jó mag” származik (Máté 13,24). Isten életet teremtett a vetés növekedésére és az örömért, amit a bőséges termés láttán érez a gazda. A roszszat – amit a példázatban a konkoly jelképez – „valamely ellenség” szórta a jó mag, a tiszta búza közé (Máté 13,28). Jézus ebben a példázatában arra utalt, hogy a rossz egy személy cselekvése által jött létre. Érdemes megjegyezni, hogy a Bibliából ismerős „Sátán” héber szó is ellenséget jelent.


Üdv. Péter

2012. okt. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
62%

Szabad akaratot akartunk, távol Istentől. Megkaptuk. Annyira szabadok vagyunk, hogy bármit megtehetünk.

Azonban vissza is tudunk térni Istenhez!

A fejlődést lelkileg kell megtennünk! Isten parancsolatait kell betartanunk!

2012. okt. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!