Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mit tennétek, ha a gyerekek...

Ti mit tennétek, ha a gyerekekre "idegen" vallási dolgokat, nézeteket "kényszerítene? "

Figyelt kérdés
Tíz éves fiam van, most szorosabb lett a barátsága egy osztálytársával, de közben a gyereket kivették az iskolából. De szeretnék tartani a kapcsolatot. Már volt ott a fiam, és a másik kisfiú is. (egyébként majdnem egymás mellett lakunk) Ők vallásosak mi nem. Ezt el is mondtuk, volt pár beszélgetésünk. Én udvariasan próbáltam elmagyarázni, hogy nem vagyok vevő erre a dologra. Amikor a fiam ott van akkor elég sokat beszélnek neki a hitről. Úgy érzem mintha próbálnák "jó útra" téríteni, mert én rosszul csinálom. Ha esznek és imádkoznak, akkor a fiam is összeteszi a kezét, de nincs jelentősége nála, egyszer megkérték, hogy mondjon ő imát, nem akart. Utána nem hívták egy darabig. Én jobban szeretem ha a kisfiú van itt (amúgy az egyik legnormálisabb kisbarátja, nem is akarom, hogy megszakadjon a kapcsolat), és a fiam is próbálja úgy alakítani. De a szülők, meg úgy vannak vele, hogy ne folyton itt legyenek, hanem ott is. Már próbáltam finoman célozni rá, hogy ne térítgessék a fiam. A két gyerek jól kijön egymással. Ez legyen a lényeg. De nekik csak vallásos barátaik vannak. Ti átengednétek a gyereketeket, ha egyébként neki is nyűg egy kicsit, és nem érti miért lenne az rossz, ahogy ő él. Ahogy mi, akiket szeret, akikre hallgat, neveljük azt valaki más megkérdőjelezi de szeret a másik gyerekkel játszani.

2012. nov. 8. 14:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Kiskoromban rám lett erőltetve a vallásosság , római katolikus vagyok.Hívő vagyok , hiszek Istenben ugyan , de az egész bigott vallásosságot iszonyat mértékben megutáltam.Amikor azt hiszik hogy valaki attól lesz jó katolikus , jó ember és felsőbbrendű hogy elmegy hetente templomba....
2012. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%

Első vagyok.

Hogy mit tennék?

Hagynám a gyerekre a dolgot.Úgyis kinövi , a gyerekeknél minden 3 napig tart.

2012. nov. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
33%
Tipikusan az a vallásos társaság lehet (a gyereket kivéve), akik lenézik, ha valaki másképp látja a világot. Én nem engedném át a gyerekem, mert egyre erőszakosabban fogják téríteni, egyszerűen nem tudják elviselni, hogy valaki nem olyan, mint ők. Vagy bigott hívő lesz a fiad, vagy meggyűlölik a barátja szülei. Nincs nagyon harmadik lehetőség. :(
2012. nov. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Most képzeljük el a helyzetet fordítva: a vallásos család aggódik, mert a kisfiuk nem vallásos barátot választott magának, és nem szeretnék, ha a gyerek sok időt töltene a másik családnál, mert attól félnek, rosszat tanul ott. Még a gondolat is felháborító, igaz? Rögtön jönne mindenki, hogy ezek a bigott vallásosok nem engedik a gyereküknek, hogy megismerjen más életfelfogásokat.

Mi hívő család vagyunk, de egyáltalán nem fog zavarni, ha a gyerekeim később majd nem hívő gyerekekkel is barátkozni fognak. Elvárom viszont, hogy ez fordítva is működjön. Ha mi imádkozni szoktunk kaja előtt, nem fogjuk ezt azért abbahagyni, mert másnak nem tetszik, ugyanakkor természetesen nem is várjuk el, hogy ha vendégségbe megyünk, a vendéglátóink is imádkozzanak. Ha pedig a gyereket érdekli ez a téma, hadd beszélgessenek róla. Még előtte áll a kamaszkor, sokat fog még változni.

Persze ha nem akar menni, az más dolog, ne menjen, de - ne haragudj - nekem kicsit úgy tűnik, mintha Te is abba az irányba terelnéd, hogy ne akarjon. Persze szíved joga, Ti nevelitek, Ti döntitek el, milyen külső hatásokat engedtek be az életébe, ez csak személyes vélemény volt, ha már kérdezted.

2012. nov. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%
Én úgy látom te attól félsz megtérítik a fiad, ők meg attól, hogy te leszel rossz hatással az ő gyerekükre. Szakítsátok meg a kapcsolatot, egyikőtök se komplett.
2012. nov. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én sem a hívők táborát erősítem, viszont engem nem aggasztana a dolog addig, amíg a fiamat nem zavarja.

Ha esetleg a fiad elkezd hinni, akkor sincs semmi baj, hiszen ha fogékony a hitre, akkor előbb utóbb úgyis bekövetkezik. Ebben az esetben megadnék minden lehetőséget, hogy jobban megismerje a hitet, esetleg gyakorolhassa, ha neki úgy tetszik.

Persze mindezt úgy, hogy megtanítanám neki, hogy tartsa tiszteletben azt, ha valaki nem hisz.


Szerintem az lenne irtó nagy baj, ha ellened akarnák fordítani a fiad.

Ha pedig a gyermeked számára ez terhet jelent, akkor ő lesz az, aki egyre ritkábban fog átmenni.

2012. nov. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Tényleg nem akarom, hogy átmenjen, mert látom rajta, hogy zavarja, hogy a vallásról beszélnek neki és arról, hogy majd egyszer ő is megérti, hogy az a helyes. 10 éves. Van önálló akarata. Ha majd egyszer érdeklődni fog a vallás iránt, akkor nem leszek ellene. Van olyan barátom aki hisz istenben. Remekül kijövünk.

Nem várom el, hogy ne éljék meg a saját hitüket. Ha akarnak imádkozzanak. Mint írtam a fiam is összekulcsolta a kezét, mert nem akart kilógni. Egyedül imát nem mondott, amikor kérték. Ezt pedig nem várhatják el tőlük.

Azt pedig nem értem miért kellene hogy ők is aggódjanak amiatt, hogy mit lát itt a gyerek. Elárulom semmi rosszat. Ha 10 éves gyerekek együtt játszanak akkor abban semmi köze nincs a vallásnak.

2012. nov. 8. 15:24
 8/16 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szóló 4-es válaszolóval, kb. én is így látom.

Annyit fűznék még hozzá, hogy az sokkal rosszabb lenne, ha valami zűrös családba járná át a gyerek, ahol a szülők nyíltan veszekednek, esetleg alkoholisták, mert ilyen is van bőven. Persze, nem írtad, hogy milyen vallású az a család, mert ha tényleg valami szélsőséges nézeteket valló valamit hisznek, akkor valóban elgondolkoztató, hogy nem ártalmas-e, de a leírásból nekem nem ez jött le.

Amúgy a mi családunk is vallásos, mi imádkozunk evés előtt, nincs ebben semmi megvetni való. Nálunk ez a szokás, ha máshol vagyunk vendégségben, akkor meg ahhoz alkalmazkodunk. A vallás nem szégyellnivaló dolog.

Ha meg a gyereked később vallásos lesz, akkor meg nem tilthatod meg neki, ugyanúgy joga van hozzá, mint neked nem hívőnek lenni.

2012. nov. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy nem akarom, hogy vallásos legyen. Ha akar legyen. Ha meg nem akkor nem. Szerintem ez így normális. Senkire nem kell ráerőltetni semmit. Megkereszteltettük, oviban járt hittanra, nem zárunk el előtte semmi utat. Mikor összebarátkozott a kisfiúval beszélgettünk a hitről, arról hogy ez mindenkinek saját döntése, mondtam is neki, hogy ha szeretne elmehet velük templomba. Nem akart. Lezártuk a témát, mert nem fogékony rá
2012. nov. 8. 15:28
 10/16 A kérdező kommentje:
Mint már írtam nincs azzal gondom, hogy a fiam előtt is imádkoznak miért ne tennék, ha így szokták? Nem vagyok vallásellenes. Tiszteletben tartom mindenki véleményét, életét. De elvárom fordítva is. Ha azt mondják, hogy ne járjanak át egymáshoz a fiúk, mert ők nem tudnak megbékélni azzal hogy mi más nézőponton vagyunk azt is elfognám. Nem érteném, de elfogadnám. Ha viszont fogadják a fiam, akkor tartsák tiszteletben azt is, hogy őt nem érdekli ez.
2012. nov. 8. 15:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!