Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Arra gondoltam írjunk egy...

Zsizsik666 kérdése:

Arra gondoltam írjunk egy szent könyvet, ki/mi legyen az isten benne?

Figyelt kérdés

A múltban kezdenénk, majd 90 évesen írnám le az eseményket egy prófétikus álomban, a világban történtek alapján. Úgy gondolom, valaki folytathatná, ha meghalok, sőt egyik ősöm nevében is írok a múltról egy szent könyvet, mintha akkor íródott volna, onnan folytatom.

az utókor meg majd csodálkozik, mennyi minden beteljesült, meg ez isten szava. Merthogy bizonyítva lesz, hogy léteztünk, meg a városok is, amik ma vannak, meg a faluk, az Orbán Viktor, meg mindenki szerepelne benne, a kutya sem fogja tudni, hogy kicsit később írom bele a próféciákat, mikor már megtörténtek.

Leírnánk, pl. hogy kell élni, irányíthatjuk az utókort, a frászt hoznánk rájuk.

Ötletek kellenének, hogy kezdjük, ki/mi legyen az isten xD



2012. nov. 9. 19:05
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%
Na mi van, szabadfoglalkozás van a pszichiátrián?
2012. nov. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Jah. Ha másoknak volt régen szabadfoglalkozás, mi is szórakozunk egy kicsit.
2012. nov. 9. 19:27
 3/38 anonim ***** válasza:
2012. nov. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

"Kezdetben vala a diszharmóniában úszó mana. Megszülé a mindig lévő női pólus a fényt, Lufiferit. Eljő a fény általa a tűz, a hideg által a víz, hogy szét ne essen a világ, megjelenik a levegő. Lufiferi formálá a föld elemet, majd az összesből alakíták a női istenséggel, az örök sötétséggel az éjt s a nappalt, a jót meg a rosszat, stb....a fákat és a füveket, a születést és a pusztulást. Fejlődé a természet, ahogy tud, majd megtermékenyíté az első kezdetleges földi nőt Lufiferi és az általa teremtett kisebb Lufiferik, isteni génekkel. Így lőn ember a Fődeken."


Esetleg valamit javítsunk rajta?

2012. nov. 9. 19:38
 5/38 A kérdező kommentje:

aztán beleraknánk fajokat is, hogy:

"Bár mindenik emberke a Lufiferi által hullatott magból és az istennő nedvéből születék, de Lufiferi leszármazottai, Káló isten meg Devla istennő, teremté romákat, majd elszörnyülködve látá, mi lett népibűl. Kezdetben elnézőek valának, de később vízbe folyták, aki nem fürgyék le, meg lopja ki a többi isten meg istennő népjit. Devla akkor meguná nagyon és lejövéne, mondá Lakatos Lajosnak vagy ülteték a népe növényeket és szigorúan csendbe maradá, vagy villám csap beléje meg a kanalam. "Bijjony mondom néktek, ha nem segíílybűl éltek, há' tisztes munkákbúl köll, megjutalmazlak tikteket, de amin egy is vétik a népbűl a parancsom ellen, kiűzeték a reinkarnácijóból, sose többé meg nem születhet, esetleg még tárgyalhattyuk későb a témát, ha jobbá válna magátúl. De akkor tényleg semmi átok meg százforintos tenyérbűl jóslás! Hetente eccer legalább viz meg szappan. Tuggyátok. Kocsmai zenebonátokkal távolabbra menjetek, ha a többi népi faj kéri, akkor húzzátok a nótát! Biza tarcsátok be a törvényt, úgy viszonyujjatok másokho', ahogy szeretnétek ha hozzátok viszonyúlna a többi nép, meg tik magatok is. "

2012. nov. 9. 19:59
 6/38 anonim ***** válasza:
40%
Ne provokálj. Ez az oldal nem a provokáció helye.
2012. nov. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 Granulátum ***** válasza:
34%
Én is gondoltam már ilyenre. De lopj el egy régi hitvilágot és akkor már a folyamatosság is bizonyítva van.
2012. nov. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:

Az alábbi intézményt ajánlom figyelmedbe:

[link]

2012. nov. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:
Nem azért írtam. Minden fajról, németről, magyarról, mindenkiről lenne ilyen, meg lenne istene, de a fő isten Lufiferi lenne, tehát fajgyűlöletnek sem lenne helye. S mindegyiknek ki lene hozva a negatívuma, hogy mit ne tegyen.Végülis így lenne szent könyv, hogy mindenki a másik néphez meg fajhoz rendesen viszonyulna.
2012. nov. 9. 20:15
 10/38 A kérdező kommentje:
Ok.Lopok egy hitvilágot, vagyis minden népét beleírom, tehát ha jól tudom romáknál van Devla? Németeknél ÓDin, stb. A fő isten az nemtudom mi, így egyenlőre Lufiferi. Az istennő meg istennő.
2012. nov. 9. 20:18
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!