Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova Tanúi egyházat...

A Jehova Tanúi egyházat elhagyó személyek milyen más egyházakhoz csatlakoznak és miért?

Figyelt kérdés

Illetve ha nem csatlakoznak egyáltalán semmilyen egyházhoz ezt mivel indokolják?


Jelenleg én is kiközösített vagyok, rengeteg barátom volt és lehetne a tanúk között, a családom miatt vasárnaponként eljárok azóta is, tehát visszavárnak a tanúk. Több különféle Bibliafordításom van, jelenleg az EFO-t olvasom, Tanú irodalmat megkapom de csak átnézem kifejezetten nem olvasom el. Viszont egy ideje szisztematikusan olvasok el minden olyan hitehagyott vagy valláskritikai forrásművet amitől Tanúként óvtak és innentől fogva kikerekedett Jehova Tanúi Egyházról megismert teljes képem. Most az a célkitűzés vezet hogy beszerzek minden Bibliakommentárt ami elérhető a számomra kutatási céllal.



2012. nov. 10. 09:34
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Sajnos onnan nem fogsz eljutni Istenhez. Eléred viszont azt, hogy teljesen elbizonytalanodsz, és lesz egy tökéletes káosz a fejedben - minél többet tudsz majd, annál jobban nem tudsz semmit sem.

Keress egy olyan tananyagot, amelyik végigkalauzol az egész biblián, utána már lesz egy viszonyítási alapod. (Pld. német nyelven a wuppertáli bibliaiskola) Ha nem találsz semmit, akkor kezdd el önállóan a Márk evangéliumot olvasni úgy, hogy naponta rászánsz egy órát, elolvasol figyelmesen minden alkalommal egy fejezetet, imádkozz Istenhez, hogy adjon értést, és gondolkozz el az olvasottakon. Ha nem érted, kérd ismét Istent, hogy adjon értést hozzá. Haladj végig becsületesen az evangéliumon, és miután végeztél, nézd meg az életedet, hogy tapasztalsz-e valamilyen változást magadban. Ha nem, akkor hagyd abba az egészet. Ha igen, akkor térjünk majd vissza rá. De ez csak akkor érvénye, ha becsületesen végigolvasod, mert ha kihagyod, vagy csak átfutod, akkor ne is várj semmilyen hatást.

2012. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
érvénye=érvényes
2012. nov. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Vagy is azt mondod hogy az önálló vallásoktól független tanulmányozástól (imátságos szellemben) elvárhatom hogy a valóságnak megfelelő szellemiséghez vagy nevezzük egészséges kapcsolatnak Istennel - jutok! Amúgy szigorúan véve nem ez volt a kérdés, amire válaszoltál bár a véleményedet tükrözi.
2012. nov. 10. 10:55
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Elég sok olyan volt Tanút ismerek, aki most a mi egyházunk tagja. (Az Utolsó Napok Szentjeinek Jézus Krisztus Egyháza, közismertebben Mormonok: www.jezuskrisztusegyhaza.hu)


Hogy miért jönnek a volt Tanúk olyan nagy számban pont hozzánk azt nem tudom. A volt Tanúkra jellemző, hogy általában jó szentírásismeretük van, szeretik a közösségi programokat, nyitottak az új gondolatok iránt, elkötelezettek és elhivatottak a misszionáriusi munkában. Ezek a dolgok nyilván megkönnyítik, hogy közelebb kerüljenek hozzánk.


Én azt gondolom, hogy nagyon jól teszed, ha tájékozódsz, tanulmányozod a szentírásokat és az arról írt minél különbözőbb kommentárokat, minél többféle egyházból, közösségtől. Persze ez akkor jó, ha imádságos lélekkel, őszintén az Urat keresve teszed.


Két forrást ajánlanék, amit én nagyon hasznosnak tartok:


1. Az egyik a Magyarországi Református Egyház által 1998-ban kiadott háromkötetes ún. Jubileumi kommentár, "A szentírás magyarázata" I., II. és III. kötet. ISBN 963 300 759 3.


2. A másik természetesen a saját egyházunk forrásanyagai, amelyet részben elektronikusan is el lehet érni:


[link]

2012. nov. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%
Az igaz, hogy szigorúan véve nem az volt a kérdésed, amire válaszoltam, de ha szigorúan nézed a kérdésedet, erre csak a jht-it elhagyók tudnak válaszolni - amire kicsi az esély, hogy itt megtalálod. Azért gondoltam, hogy talán a kérdéseddel más célod is lehet. bocs.
2012. nov. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én elhagytam Jehova tanúit, pedig bele is születtem, és vezető szolgálatokat is vállaltam. De mind tanításilag mind szervezetileg fokozatosan vállalhatatlan lett számomra a Szervezet, jó lelkiismerettel nem maradhattam náluk. Nálam fő ok volt az, hogy Jézust nem annak tartják, aki, és nem engedelmeskednek az Úrvacsorára való felszólítás parancsának sem, hogy "egyétek és vegyétek"... Olyan, mintha ezzel magát Jézust tagadnák meg.


Nem könnyű kiválni tőlük: "kiközösítés" / "elkülönülés" szabályai miatt minden kapcsolat megszakad mindenkivel, aki Jehova tanúja. Még köszönniük sem szabad ("ilyenekkel még együtt se egyetek"). Régen ezt a tilalmat közeli hozzátartozók esetében is megkövetelték, de itt ma már az a könnyítés, hogy családtaggal csak "szellemi témáről" tilos beszélni.


Természetesen a Szervezet múltjára sem lehet az ember büszke: alapítójuk, Charles Taze Russell, szabadkőműves volt, a piramisok mérésével próbált jóslatokba bocsátkozni Jézus eljövetelének időpontjára vonatkozóan... A síremléke ma is áll Pennsylvaniában, egy szabadkőmves épülettel szemben: egy mini piramis, "Laodiceai Követ" felirattal.


Tapasztalatom szerint, aki meggyőződésből hagyta el Jehova tanúit, az valamelyik kisebb evangéliumi gyülekezetnél találja emg a helyét. A legtöbben viszont nem fognak semmilyen más gyülekezetbe járni, mert olyan mély nyomot hagyott rájuk a tanítás, és mindenütt csak hibákat látnak.


Én viszont egy történelmi egyházhoz csatlakoztam (Református), ami első hallásra talán furcsa, de hossazs kutatás után megállapítottam, hogy az egyház tanítása teljesen biblikus, és ahol nincs egyetértés, teljesen szabad és nyitott a más/alternatyv értelmezésekre is. A nagy egyházaknál csakódást okozhat, hogy a "tömeg" nem elhanyagolható része csak kulturális okokból jár templomba. De van egy kisebb hívő mag szerintem a legtöbb helyi gyülekezetben is.


A alternatív egyházakat nagyon nem javasolnám, mert bár eleinte csábítóak lehetnek az "elitizmus" miatt, csak újabb csalódásokhoz fog vezetni később. Az adventisták, Jehova tanúihoz hasonlóan a Miller-féle mozgalom révén jöttek létre, gyökerei hasonlóak, ott is voltak hamis dátumok, és túl erős a kiválasztottság érzésük. A mormonok sajnos jószándékú félrevezetettek, megint csak nem szabad velük foglalkozni, csak missziós szándékkal.


Szét kell nézni, sokat kell olvasni, nyitottan, elkötelezettség nélkül. Remélem én is segítettem.

2012. nov. 29. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!