Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Ti prófétáknak...

Jehova Tanúi! Ti prófétáknak tartjátok magatokat?

Figyelt kérdés

Persze, először tisztázni kéne, hogy mit értünk próféta alatt. Az én leegyszerűsített definícióm a következő.


Próféta az a személy, aki először is, ismeri Istent. Másodszor, hallja az Ő hangját (mindenféle közvetítő nélkül). Harmadszor pedig, amit Istentől hallott (esetleg látott), azt megosztja az emberekkel, vagy bizonyos emberekkel.


Ez alapdolog, amit egy igazi prófétától elvárhat az ember. Ilyen értelemben prófétának tartjátok-e magatokat?



2012. nov. 6. 19:47
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
92%
Igen, prófétának tartják magukat. Benne volt az egyik korábbi Őrtorony folyóiratban. Éppen ezért a beteljesületlen jövendöléseik miatt hamis prófétának minősülnek.
2012. nov. 6. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 lsandor ***** válasza:
26%
Nem nem tartjuk magunkat prófétáknak. Mi csak elvisszük a Biblia üzenetét az emberekhez, elmondjuk nekik, hogy mit is tanít valójában a Biblia. Nem vagyunk próféták és ez nem is szükséges
2012. nov. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
22%

Csatlakozom Isandorhoz.

Nem vagyunk ihletett próféták, sosem állítottuk hogy azok vagyunk.

egyébként sem lehetséges, mert a prófétálás, a nyelveken szólás és gyógyítások, az utolsó apostol halálával megszűntek.

ezek csak rész szerint való dolgok voltak amíg el nem készült a teljes írás a teljes Biblia, hogy azonosítsa addig is Isten szolgáit.


(1Korintusz 13:8-10) 8 A szeretet soha nem vall kudarcot. De legyenek akár prófétálás ajándékai, el lesznek távolítva; legyenek akár nyelvek, meg fognak szűnni; legyen akár ismeret, el lesz távolítva. 9 Mert részleges ismeretünk van, és részlegesen prófétálunk; 10 de amikor megérkezik, ami teljes, el lesz távolítva, ami részleges.

2012. nov. 7. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:

2-es és 3-as. Nem ezt kérdeztem. Mondtam 3 olyan egyszerű tulajdonságot, ami szerintem egy prófétára igaz kell, hogy legyen. Megismétlem még egyszer:


1. Ismeri Istent.

2. Hallja az Ő hangját.

3. Amit hallott, azt megosztja másokkal.


Ezeknek a pontoknak ti megfeleltek-e szerintetek vagy sem?

2012. nov. 7. 22:53
 5/49 anonim ***** válasza:
8%
Megkaptad a választ, ne provokálj!
2012. nov. 8. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:
Persze, kaptam választ, csak nem a kérdésemre! Olyan nehéz megérteni 3-4 mondatot és arra válaszolni?
2012. nov. 8. 01:16
 7/49 anonim ***** válasza:
86%
Vigyázz, mert Jehova tanúi a kritikát üldözésként élik meg ;)
2012. nov. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
0%
Kérdeztem már az éjszaka egy hasonló (sokadik okoskodó) kérdésednél, de úgy látszik törölték a kérdést: szerinted a Tanúk milyen értelemben használják néha önmagukra a "próféta" kifejezést? Erre kellene pontos választ adnod, mielőtt itt osztod az észt. Egyébként a meghatározásaid sem teljesen pontosak a Biblia szerint...
2012. nov. 8. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Miért kéne nekem pontos választ adnom? Inkább nektek kéne végre a kérdésre válaszolni.


Egyébként mi bajod van a definíciómmal? Melyik pontjával van gondod? Vagy esetleg hiányolod belőle a jövőről szóló jövendölést? Olyat mindenki tud csinálni. Azután persze le lehet vonni a következtetést, hogy a definícióm első két pontja igaz-e az illetőre.

2012. nov. 8. 21:29
 10/49 lsandor ***** válasza:
15%
Ahogy mondtuk nem vagyunk próféták
2012. nov. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!