Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos élet nem foszt meg...

A vallásos élet nem foszt meg bizonyos örömet okozó dolkoktól, eseményektől, élethelyzetektől?

Figyelt kérdés

Távol vagyok a vallásos élettől gyorsn leszögezném.

De egyre gyakrabban motoszkál a fejemben a hittel való foglalatosság.

Csak valamiért azt hiszem,hogy aki betartja amit elvárnak egy keresztéyntől-már ha van aki képes erre-az , mint ha kimaradna és lemeradna jó dolgokról.

(mondjuk én így is)

Úgy értem jó lenne lánnyokal ismerkedni,szórakozni,de nem szabad a szenírás szerint,khm.... tudjuk mit.

Gazdagab a valásukat nem csak gyakorlók,de azt meg is élők élete? Leszámítva a hitüket?

Több inger,élmény éri őket? Boldogabbak?

Nem unalmasabb az életük attól,hogy sokmindent még csakkipróbálni sem szabad? Még egy egszeri alkalomból,szórakozásból sem.

Jövendőmondőhoz menni és legfeljebb nevetni egyet azon amit mond.


Ki mondta,hogy : Mutass egy igaz keresztényt és én is az leszek!


Ezt arra értette,hogy rendkívül nehéz annak lenni?



2012. nov. 29. 19:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"Mutass egy igaz keresztényt és én is

az leszek!

Ezt arra értette,hogy rendkívül nehéz annak lenni?"


Az igaz keresztény nem attól igaz mert soha nem vétkezik, hanem mert hisz Jézus Krisztusban, és Őt követi. Persze a megigazulásnak és a megtérésnek kell legyenek gyümölcsei. Megtéréshez és Istenhez méltó cselekedetek és életvitel. A szándékos vétkezés az már más kategória, az lázadás. De Isten nem haragos azokkal akik szeretik Jézust. A megigazulást Isten Jézus vérébe vetett hit által adja. Aki gyűlöli a világosságot az Jézust és Istent is hazuggá teszi, és akkor miért méltatna egy keresztényt akit lát? Aki hiszi hogy Jézus Isten Fia, aki meghalt érte a kereszten majd feltámadt a halálból, annak igazságot tulajdonít Isten mert befogadta azt! A kegyelem és a megigazulás hit által van.

2012. nov. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Inkább kell választani az Isten népével való együttnyomorgást, mint a bűnnek ideig-óráig való gyönyörűségét...Vagy az életet választod a keskeny úton a kissebbséggel, vagy a halált a széles úton a sokasággal.
2012. nov. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bármilyen életformát választasz más dolgokról lemaradsz. Ne akarj mindent egyszerre, mert akkor elégedetlen, boldogtalan leszel.
2012. nov. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én nem azért nem járok féktelen bulikba, nem azért nem piálok, keveredek futó kalandokba stb., mert tiltja a vallásom, hanem azért, mert nem szeretnék. Megtérésem előtt sem tettem ilyesmiket. Mert nem jók.

A parancsolatok nem azért vannak, hogy megfosszanak minket jó dolgoktól, jó élményektől, hanem éppen azért, hogy megóvjanak minket esetleges veszélyektől, hogy nagyobb, teljesebb boldogságban lehessen részünk. A kísértéseknek való ellenállás önuralmat, kitartást és akaraterőt igényel, de legalább fejlődünk, erősödik, csiszolódik a jellemünk.

2012. nov. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes, hogy itt szinte mindenki arról ír, hogy a bulizás mennyire rossz dolog. Akik mégis belekóstoltak, azok rögtön elfordultak tőle és megtalálták istent. Ha a bulizás olyan rossz dolog lenne, nem művelnék olyan sokan. Nem kellett volna féktelenül mindent egyszerre kipróbálni. Naná, hogy kiábrándul belőle az ember. Ha buli akkor rögtön kábítószer, szex és alkohol? Ugyan már! Imádok beülni egy rock caféba, meginni egy hideg sört, hallgatni a kemény rockot, dumálni a haverokkal és közben eszembe sem jut, hogy ez káros lenne. Rendszeresen járok koncertekre és házibulikba normális társaságba. Ha valaki nem tud mértéket tartani, az az ő baja. Istennek ehhez semmi köze. Lehet valaki vallásos úgy, hogy élvezi az életet és nem botlik bele úton útfélen a saját maga felállított tiltó táblákba. De lehet úgy is, hogy a négy fal között imádkozik és folyamatosan isten bocsánatát kéri vélt vagy valós bűneiért. Na ez az utóbbi gáz. Így tényleg lemarad az ember - nemcsak az élvezetes dolgokról, de magáról az életről is. Egyszer élsz, használd ki, de csak úgy hogy boldoggá tegyen az amit csinálsz.
2012. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A drogos is pont ilyen szépen meg tudja magyarázni, hogy amit tesz az nem is annyira jó.


Ugyan, aki képtelen ezek nélkül élni, az hol érti mindezt?

2012. nov. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én nem a vallásos vagy vallásosság kifejezést használnám, inkább a hitet, az Istenbe vetett bizalom kifejezéssel próbálnám kifejteni, mit is jelent hívő embernek lenni.

Valóban, én sem voltam mindig, hívő, sőt..... csupán ezelőtt 5-6 évvel, igaz, egy nagy tragédia kellett hozzá (de hiszem, hogy kellett, mert mindennek van oka és véletlenek nincsenek)ismertem meg Isten jóságát. Eljött erre a bűnbe esett Föld nevű bolygóra, hogy fáradságos munkát végezzen földi apja mellett, majd felnőttként sem volt hol lehajtania a fejét, egyedül volt, sokszor magányos, fájdalmak férfia. De tudjuk, nem csupán ezért jött, hanem főként azért, hogy vérével, kínszenvedéseivel lemossa bűnünket, és így megváltson minket az örök haláltól - felfoghatatlan, miért szeret bennünket ennyire. Minden embert hív Lelke által, hiszen azt szeretné, ha minden ember üdvözülne. Szóval néha úgy emlékszem vissza a régi, a meg ne tért előtti életemre, hogy tetszett nekem, akkor tetszett, jól is éreztem sokszor magam a hülye bulikban, a Szentírás szerinti bűnök elkövetésekor is - ma borzadva gondolok vissza rá, mert megismertem a Bibliából és egyéb könyvekből Jézus szent életét, mellyel példát mutatott, hogy Vele, de csakis Vele mi is lehetünk Hozzá hasonlóak. Nemsokára eljön másodszor dicsőségben az ég felhőiben, hogy magához vegye először a meghalt igazakat, aztán, az élő igazakat, akik élnek, akik megmaradtak, elragadja magával, és azt mondja: "Jertek én Atyámnak áldottai és örököljétek ezt az országot, mely számotokra készíttetett e világ alapjainak lerakása előtt". Amit szem nem látott, fül nem hallott, és embernek szive meg sem gondolt, amit az Isten készített az Őt szeretőknek". Nem tudjuk felfogni, ezért nem írja le Isten. Viszont valóban keskeny út vezet oda, de én úgy gondolom, hogy azzal lenni egy örökkévalóságon át, aki életét adta személy szerint értem is, és nagyon szeretné, ha én is ott lennék, ezért érdemes itt e Földön az egyre növekvő nyomorúságban kitartani. A napokban olvastam, milyen volt Jézus szenvedése, keresztrefeszítése és annak következményei orvosi szempontból - valami borzalmas volt. Ha esetleg valakinek kell, elküldöm - ezt vállalta értünk - nekünk csak el kéne fogadnunk ezt, két út van csak, vagy igent mondok Jézusnak vagy nemet. "Ma, ha az Ő szavát halljátok, meg ne keményítségek a ti sziveteket".....

2012. nov. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Engem érdekelne a szenvedése orvosi szemszögből.


Hát igen.. Én se nem "bulizok" se nem követem Őt és se boldog se kiegynsúlyozott nem vagyok.

Leginkább csak hiányt érzek.

2012. dec. 3. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!