Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényeknek vagy Istenfélő...

Keresztényeknek vagy Istenfélő embereknek, mennyire fontos az ima?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt, hogy ki hányszor szokott naponta imádkozni?

Vagy úgy telnek el a napok, hogy nem is jut az észbe?



2012. aug. 20. 21:44
1 2
 1/17 A.Romanov ***** válasza:
100%
Napi egyszer mindenképpen. Az esti lelkiismeret vizsgálat szerintem elengedhetetlen. Van, hogy többször is imádkozom, de ezek rövidkék, az esti kiterjedtebb (Szentírás olvasás, belefoglalni mindenkit az imámba, hálaadás stb)
2012. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is főleg este szoktam imádkozni. Úgy ahogy Jézus tanított és saját szavakkal, szeretetből beszélgetek atyánkkal.
2012. aug. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 HudsonHawk ***** válasza:
100%
Általában reggel és este. Illetve amikor jövök haza a munkából biciklizés közben. Számomra nagyon fontos mert ilyenkor valódi közelséget érzek Apámmal.
2012. aug. 21. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nagyon jól esett olvasni ezeket a válaszokat.

Mindegyikben van valami sajátos, és az Jó szerintem, mert nem vagyunk egyformák, és az időnk se egyforma.:)


Az különösen tetszett aki azt írta, hogy biciklizés közbe....

Igen az ember mindig ragadja meg az alkalmat amikor "egyedül van", magam is minden ilyet kihasználok akár utazás közben is teszem.

2012. aug. 21. 10:09
 5/17 A kérdező kommentje:

Nem! mindegyikbe van különleges érv

mint a másokért mondott ima

És az önvizsgálat!!!ment a zöld kéz :)))

2012. aug. 21. 10:11
 6/17 homo ludensz ***** válasza:
100%
Számomra az ima azért fontos mert megköszönöm az eltelt napot és kérek erőt a másnapihoz ha terve van még velem. Egyoldalúnak vélhetnénk a beszélgetésem pedig nem az már többször megtapasztaltam hogy a kritikus pillanatokban Ő ott volt velem. Például mikor műtöttek. Az Istenfélő számomra helytelen mert Istent nem félni kell.
2012. aug. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadó.

Az isten félelmet nem úgy értem, hogy a teremtőtől rettegni kell,

Ez alatt inkább azt értem, hogy hogy mindent megteszünk, hogy ne szomorítsuk meg a teremtőt azzal, hogy rosszalkodunk és huncutságokat követünk el.:)

De a te válaszod is értékes, számomra...

2012. aug. 21. 11:40
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én most nagyon nehéz időszakon mentem keresztül és mivel éppen nyári szünetem van, volt hogy naponta több órát is tudtam Jézussal lenni! Nagyon jó volt! Amíg még tart a szünet, addig bármikor tudok imádkozni, ha szeretnék. Évközben inkább reggel tudok Vele hosszabban beszélgetni meg Bibliát olvasni, este röviden imádkozni. De napközben is előfordul, hogy a szívemre helyez valamit és akkor azt elmondom Neki. Utazás közben is szoktam vagy ha egyedül dolgozom, munka közben is. Ha sűrű napirend miatt nem jut annyi időm Rá néhány napig, akkor hiányozni szokott.
2012. aug. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%

Szia !


Az ima nagyon fontos számomra, kapcsolatot tartok az Atyával nem köthető napszakokhoz amikor szükséges akkor imádkozom az a tapasztalatom napi szinten elég gyakran szükséges imádkozni, van hogy nyelveken szólok vagy érthető nyelven imádkozom.



Shalom.

2012. aug. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

nagyon szép az utolsó két válaszadó érvelése is.

Igen nincs szerintem se időhöz kötve


Bár nem értek egyet a nyelveken szólással de nagyon fontos az is amit hozzászóló írt.:)

2012. aug. 21. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!