Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezeket miért tiltják a valláso...

Ezeket miért tiltják a vallásos iskolákban? Vagy miért próbálják tiltani a vallásos embereknek?

Figyelt kérdés

ez a kérdés onnan merült föl, hogy egyik ismerősömnek jártam tegnap az iskolájában, ami egy katolikus iskola és hát valahogy szóba került a piercing és hát mondta, hogy náluk be van tiltva a lányoknak a köröm festés, a műköröm, illetve csak alkalmakkor festhetik ki magukat és senki nem hordhat piercinget se tetoválást, nameg fültágítót.

sok helyen hallottam azt, pl hittan órán, hogy egy hívő lány ne fesse magát meg ne hordjon műkörmöt..


de én ezt komolyan nem értem, végig néztem az összes parancsolatot, illetve azok részleteit, és sehol nincs meg tiltva az, hogy az ember adjon egy kicsit a külsejére ha akar, most akkor ez mi?


akkor ütközne törvénybe ha magamnak vagy másnak szúrnék piercinget, mert akkor veszélyeztetem magam vagy mások egészségét avval, hogy kellő ismeretek hiányában eltalálhatok egy pontot amivel bajt csinálok.

de amúgy alapvetően nem bűn az, hogy ha valaki kifesti magát, vagy befesti a körmét, vagy műkörmöt rakat fel és az se ha valakinek piercingje vagy tetkója van.


akkor megértem, hogy ha valaki vallásnak akarja szentelni az életét mint pl a papok, az alapjáraton az egész életét Istennek szenteli és nem a külsejével fog foglalkozni, de én mint mondjuk egy átlagos hívő miért ne hordhatnék fültágítót vagy pc-t?


(mert amúgy hívő ember vagyok, volt fültágítóm kb fél évig, de utána anyám kibalhézta, hogy ezt egy vallásos embernek tilos, persze azóta is hordom néha sunyiban.)



2012. dec. 2. 21:50
1 2 3
 21/23 anonim válasza:
Negy egyházi, meg vallásos, meg mittudomén milyen suliba járok, de a fültágesz, tetoválás, piercing, műköröm, meg az egyebek nálunk is meg vannak tiltva.
2012. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

a kérdésem úgylátszik nem ment át. nagy részetek azt mondja, hogy egy 18 év alatti fiatalkorúnak ne legyenek ilyen dolgai. de 18 évesen az ember javában középiskolába jár még, főleg ha év vesztes és 0.-éves. akkor 20 évesen végez az iskolában konkrétan. akkor ő miért nem döntheti el, hogy mit csinál a testével?

arról nem beszélve, hogy elhangzott az is, hogy aki megértette a vallást, az tudja, hogy nem a külső a lényeg és nem ezzel kell foglalkoznia.


igenám, de azt az embernek kell eldöntenie. ez ugyanolyan mint amikor a 17-18 éves gyereket elküldik a szülei bérmálkozni, beiratják bérmálkozó hittanra.

ez így elveszi az értékét a bérmálkozásnak, ugyanis annak is az a lényege, hogy te magad döntöd el felnőtt fejjel, hogy te most keresztény vagy-e vagy nem, és te magadtól mész oda tanulni és végül bérmálkozni.


na ugyan ez a piercinges téma is szerintem.



de dobjuk el a piercinges témát.


miért nem festhetik a lányok a körmüket? ez azért még is csak megdöbbentő, a műkörmöt se értem, de azért ez már túlzás szerintem..

2012. dec. 8. 10:25
 23/23 anonim ***** válasza:

Mások véleménye: A katolikus sulikban ne fesd ki magad, ne legyen kilakkozva a körmöd stb. Eddig ezt bibliai értelemben nem értettem meg h miért nem szabad. Viszont azt értem h azért sem engedik, meg a gyerek az gyerek és nm tudja mit csinál (függetlenül attól, h az adott személy mikor végzi el a középiskolát) és egy gyerek nem nézhet ki úgy mint egy felnőtt...

Személyes véleményem: Az, h ki mit csinál magával és a testével szíve joga. Vonatkozik ez most a "felnőttekre". Szerintem lehetetlen meghúzni egy korhatár "na mától te felnőtt vagy"- mert ilyen nincs... Vannak akik 30 évesen is a szülők nyakán lógnak, nem dolgozva semmit, amikor tudnának, valakik 16 évesen dolgoznak és jövőt építenek. Tehát megértem én azokat akik elítélik a fültágítós 17 évest (és nem a 14 évest!) de senki nem tudhatja h min ment keresztül, és azt se h mennyire érett. Nem a mi ügyünk, ő(k) így néznek és kész. Kinek mitől van meg a komfort érzése.


És szerintem Isten nem tiltja meg ezeket a dolgokat. Most lehet itt elvont dolgokat ecsetleni és kiforgatni a Biblia írásait, de gondolkodjunk reálisan! (most függetlenül attól, h suliban miért nem szabad) Miért lenen bűn egy vallásos ember számára???

2013. febr. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!