Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet "jól" hinni? És ki...

Hogy lehet "jól" hinni? És ki nek, kik nek hihetek? Bibilát olvasgatni egyedül érdemes?

Figyelt kérdés

Azt hiszem csak félelemből tudnék hinni.

Csak azért keresném Istent,Jézust, mert félő,hogy a halál után valami rossz jöhet.

De félelemből hinni...?

Hogy lehet ezt megváltoztatni?

Az olyan számító,hogy csak azért keresni valaki az Úrat,mert fél,hogy a túlvilágon rossz lesz neki.

Itt olvastam,hogy hit által igazul meg az ember én nem a cselekedetei által.

De olyat is,hogy a hit mit sem ér cselekedetek nélkül.

Ez az annyit hangoztatott ellentmondás a Bibliában... ?

Csak azért jót cselekdeni,mert az kedves Ő elötte is számító cselekedet szerintem.

Annak őszintén kell(ene)jönnie.

Hogy lehet úgy hitem,hogy azt nem érdekből keresem?

Nem tudom érthető-e?


Bibilát olvasni egyedül éerdemes-e ha nincs aki elmagyarázná,hogy mit is olvasok és azt,hoy kell érteni?


Ráadásul honna tudjam melyik felekezetnek hihetek? Kik értelmezik helyesebben a Bibliát?

Lehet,hogy a Koptok és nem a Katolikusok,Evangélikusok,Reformátusok. Mi van ha a Hitgyülisek?

Honna tudjam kinek van igaza. Azt könyű mondani,hogy olyat kell keresni akikkel egyet tudok érteni,de az még nem biztos,hogy a helyes út is.

Vagy úgysem tudhatjuk meg ahalálunkig,hogy a jó ösvényt választottuk?



2012. dec. 3. 20:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok besorolva semmilyen felekezethez, mivel külföldön élek, de itt van egy kis keresztény közösség(magyarokkal) magyarországon nem voltam sehol sem tag. Viszont ha megkérdezed melyiket tartom helyesnek, akkor én a pünkösdi gyülekezetet mondanám, amely tényleg meg is éli a hitet, mert van ahol olyan pünkösdiek vannak ahol nem hisznek a szentlélek munkájában. nos én hiszek, mert megkaptam. Nyelveken szólás. stb.

Hiszem hogy ISten nem változott és ugyanaz mint régen!

Viszont vannak olyan felekezetek, amik már nem tünnek isteninek...az olyanoktól inkább ovakodj...

Jó lenne ha lenne valaki aki segitene neked, mert nekem is sokat segitett, hogy volt aki elmagyarázta nekem a dolgokat, és nem pedig zagyvaságokkal tömte tele a fejem.

Sok sikert kivánok neked! És Isten minden áldását a te életedbe, és azt is hogy meglásd, nem csak félelemből lehet szeretni Istent.

Remélem segítettem!:-)

2012. dec. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat


"Inkább pásztort vagy lelkészt keress és ne papot."-miért?

2012. dec. 6. 20:11
 13/15 anonim ***** válasza:

Vidiripi


A tanítás miatt.

2012. dec. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Hidd el, nem érdemes ezen stresszelni! Nem hiszem, hogy bármi baj lenne abból, ha tudatlanságból, emberi értelmed korlátozottságából eredően (ezt nehogy sértésnek vedd!) véletlenül nem ahhoz a felekezethez csapódtál, akik helyesen értelmezik a Bibliát. Szerintem amúgy is minden felekezetben vannak pontatlanságok, senki nincs az abszolút igazság birtokában.


Félelemből hinni? Semmiképp! A keresztény hit nem abból áll, hogy hinni kell és jól viselkedni, mert ha egy apró hibát elkövetsz vagy valamit nem úgy gondolsz, akkor Isten a pokolra küld! Járj utána egy kicsit jobban a dolgoknak, beszélgess erről valakivel, aki jártas a témában (ha csak magadban elmélkedsz, az zsákutca lenne így, hogy ennyire bizonytalan vagy, és hogy ilyeneket írsz, hogy félelemből hinni). Menj el egy párszor templomba, és figyelj a prédikációra, abból is sokat tudsz tanulni. Nem tudom, meg vagy-e keresztelve bármilyen vallásra, ha igen, akkor első körben ahhoz az adott felekezethez menj, és ha nem tetszik, még mindig válthatsz.

2012. dec. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Félelemből hinni még mindig jobb, mint egyáltalán nem hinni" - írta itt az egyik válaszoló. Szerintem nincs igaza. Félelemből hinni nagyon léleknyomorító dolog, és egyáltalán nem a hit lényegét ragadja meg. Nem valódi hit az, amikor félelemből hiszel. "Isten a szeretet". Biztos vagyok benne, hogy senkit nem akar megfélemlíteni.

Kedves Kérdező, ismerd meg jobban Istent, és rájössz, hogy nem kell Tőle félni! :-)

2012. dec. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!