Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistaként megpróbálják rám...

Ateistaként megpróbálják rám "erőszakolni" a Biblia tanulását a suliban. Mit lehetne tenni? Próbálom úgy felfogni mint csak egy irodalmi mű, de sokszor felbosszant mivel én nem hiszek a vallásokban.

Figyelt kérdés
Mit tehetnék? A tanárnőt nem igazán érdekli, ő csak nyomja tovább hogy ez bizony így volt és slussz.
2012. dec. 5. 19:32
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
86%
FOgd fel úgy, mint egy mesét, én is ezt teszem, mondjuk engem érdekelnek a vallások, de csak mert szeretem a fantasyt. :)
2012. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
84%
Teljesen mindegy miben hiszel az európai irodalmat a Biblia ismerete nélkül nehéz értelmezni. Az ismerete hozzátartozik az alapműveltséghez. Persze hinni nem kötelező benne, az már egyéni döntés.
2012. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
27%

Másfél évig jártam zsidó iskolába, rajtam kívül mindenki héber volt.

Az oktatás színvonala kiváló volt, de ritkán ugyan, a történelem és néha más humán tantárgy más megvilágítást kapott. Gyűjtöttem az anyagot és egyszer, feleléskor kiselőadást tartottam, kb. 30 percen keresztül.

Rámutattam a logikai hiányosságokra, a szemlélet tarthatatlanságára és több tekintetbeni téves voltára.

Ecseteltem mindazon előnyöket, ami hátrányos megkülönböztetésükből fakad és vázoltam jövendő lehetőségeiket.

Bár többször megpróbáltak "lelőni", nem hagytam magam és a demokráciára, a szólásszabadságra hivatkozva végigmondtam szónoklatomat.

A tanárom dícséretére mondva 5- öst kaptam és később az ökölvívás rejtelmeiben is elmélyedhettem abből kifolyólag.

Kitartásomnak köszönhető, hogy egy idő múlva a monoklinak is nevezett képződmények nem keletkeztek többé a szemem körül. (álltam a sarat)

Aztán mindannyiunk szerencséjére más vidékre költöztünk...

Csak keményen, harciasan, ne hagyd magad.

Kenyérre nem lesz gondod, megdobálnak vele, száraz ellen használhatsz bukósisakot.

A végén szuper vitakészséged alakulhat ki.

Simán irigyellek, én remekül szórakoznék, mert egy idő múlva a sok matek, meg fizika tisztára unalmas, lazítani is kell néha, szórakozni, némi balhét kavarni, lányok copfját ráncigálni, békát a katedra alá dugni, stb ...

2012. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 Granulátum ***** válasza:
16%
Ez is csak egy tantárgy.
2012. dec. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Na, többek között ezért is ellenzi az Egyház, hogy bevezessék a kötelező hittanórát mindenhol, mert csak ellenállás lesz, és megutálják az egészet...


Amúgy tényleg nem biztos, hogy egyházi suliba jár a kérdező, szerintem minden középiskolában kötelező a Bibliát tanulni, mivel alapműveltség. Aztán a tanáron múlik, hogy mennyit és hogy ad le belőle. Azt tudom tanácsolni, hogy ez van, tanuld meg, mert ez a tananyag. Én is utáltam Petőfit (ez most csak egy példa, mert amúgy nem utálom), de mégis meg kellett tanulni.

Aztán majd elolvasod a Szentírást felnőtt fejjel is majd, akkor meg majd megérted. Kicsit merész még magadról azt állítani, hogy ateista vagy, így 14-17 évesen, mert mi alapján választottad ezt? Netán már ennyi idősen rendelkezel annyi filozófiai, történelmi, morális tudással, hogy ezt így kereken tudod vállalni? De sebaj, ez a korral jár, kamasz korban még az ateizmus is elfogadható, hiszen később annyi minden változik még (ezt egy pap mondta nekem).

2012. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
74%
Mi az hogy rád erőszakolják? Ez a tananyag része, senki nem kötelez, hogy elhidd. Én anno Kafkát nem szerettem, meg a második világháborút ettől még érettségi tétel volt és senkit nem érdekeltek a vele kapcsolatos érzelmeim. Mit tehetnél? Mondjuk megtanulhatnád ha nem akarsz egyest kapni. És nőj fel kissé.
2012. dec. 6. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 mustafa33 ***** válasza:
68%

Hű de utáltam a matematikát. És erőszakolták.

Tanuld a tananyagot, ismerd meg a Bibliát is, különben honnan tudod, hogy ateista karsz e lenni? Honnan tudod, hogy rosz a bécsi szelet ha nem kśtoltad? Tanulj, és a tudásod után dönts.

2012. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 mustafa33 ***** válasza:
54%

Tzolko, "a végén remek vitakészséged alakulhat ki".

De csak akkor ha mégis megtanulja. Amit nem ismer arról vitázni sem tudhat ☺

2012. dec. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 Salx Narval ***** válasza:
41%
Az iskolában a tananyagot nem azért adják le, hogy elhidd, hanem, azért, hogy megtanuld. Senkit nem érdekel, hogy te mit gondolsz, pl a 48-as szabadságharcról, vagy a verselemzésről. Meg kell tanulni és kész, legalábbis, ha nem akarsz rossz jegyet. Amit tudsz, az csak a hasznodra válhat, ha elhiszed, ha nem, ez a személyes véleményem a dologról.
2012. dec. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
0%

Érdemes lenne talán az igazgatóval beszélni.

Ha ő is vallásos, akkor így jártál - ha meg nem, akkor viszont a tanárt fogja leállítani.

Attól még a Bibliából ismerni kell valamennyit, mint ahogy a görög mondákból is. Ilyen szemlélettel tanulhatod, akkor nem kapsz gutaütést tőle.

2012. dec. 6. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!