Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateistaként megpróbálják rám...

Ateistaként megpróbálják rám "erőszakolni" a Biblia tanulását a suliban. Mit lehetne tenni? Próbálom úgy felfogni mint csak egy irodalmi mű, de sokszor felbosszant mivel én nem hiszek a vallásokban.

Figyelt kérdés
Mit tehetnék? A tanárnőt nem igazán érdekli, ő csak nyomja tovább hogy ez bizony így volt és slussz.
2012. dec. 5. 19:32
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem tanulnál akkor osztályismétlésre buktatnának? Vagy mivel köteleznek a tanulásra? Vagy a felvételibe beleszámít a jegy?


Én iskoláskoromban nagyon sajnáltam az időt tanulásra ezért mindig a 2.0-ás átlagot céloztam meg és ez bevált.

2012. dec. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
70%

Ez nem jó módszer, mert buta maradsz.

Amúgy, ha a kettest célzod meg és véletlenül nem találod el - akkor mi marad?

2012. dec. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 mustafa33 ***** válasza:
Senkit nem kényszerítenek az iskolában semmire. ha nem akarod nem tanulod meg. A matematikát sem, az angolt sem, a fizikát sem és semmit sem. felelni sem muszáj, halgathatsz mint egy partizán. Az az igazgató majd a tanárt buktatja, te meg vígan ellenkezhetsz, ha meg majd dolgozni fogsz és meg kellesz csinálnod a dolgod, akkor is ellenkezhetsz, nem csinálod meg, majd a főnöködet fogják kidobni, mert kényszeríteni akart a munkára. ☻
2012. dec. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Én pogány vagyok, de ökumenikus ált. suliba jártam. Heti 1 kötelező hittanóra volt, és heti 1 prédikáció-féleség.

És egyáltalán nem zavart, 8 évig tanultam a Bibliáról, és rengeteg jó dolgot tanultam mások megsegítéséről, és úgy általában az életről. A többi részt, ami pedig inkább a hittel foglalkozik, egyszerűen irodalmi szempontból értékeltem.

És Pintér Bélát is szoktam hallgatni, mert zeneileg nagyra értékelem, és a szövegei is gyakran értelmes, tanító jellegűek.

Persze volt, hogy zavart, mert azért próbálgattak téríteni, és gyakran csak a keresztény dolgokat hajszolták, "hogy ez bizony így volt és slussz", ellentmondást nem tűreően, de azért próbáltam elfogadni, hogy ők ezt hiszik, és kész.

2012. dec. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Az a helyes, ha megcáfolod és kifejted a véleményedet, hogy miért és miben nem értesz egyet vele. Ha nem tudod érdemben cáfolni, talán érdemes lenne elgondolkoznod azon hogy mégis igaz.
2012. dec. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 mustafa33 ***** válasza:
Előzőnek teljesen iazat adok. Egy pici "cáfolattal". Ha tanahnyag, akkor tananyag. Azt cáfolni nem nagyon kifizetődő. Mert ugye amikor az ABC-t tanulja, nem cáfolhatja, hogy nem jó, mert az igazi az azbuka (ciril). ☺
2012. dec. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
24-es, miért álltál hozzá így a dolgokhoz? Mármint miért nem alakítottál ki személyes kapcsolatot Istennel?
2012. dec. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

24-es vagyok.

Mert egyszerűen nem tudtam hinni benne. Még kiskoromban igen, de ahogy egyre idősebb lettem, nem. És a vicces az, hogy a Bibliáról, kereszténységről való tanulás nagyban befolyásolta, hogy nem ezt a vallást választottam. És a lelkészek, papok hozzáállása is dobott ezen...

2012. dec. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A hitet iskérni kell Istentől.
2012. dec. 22. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

24-es vagyok megint.

Az a helyzet, hogy én hiszek, de másban, és boldog vagyok. É köszönöm, de nincs szükségem térítő szövegekre.

2012. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!