Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért "Atya" akkor a bibliai...

Zsizsik666 kérdése:

Miért "Atya" akkor a bibliai isten nálatok, keresztények, katolikusok?

Figyelt kérdés

Miért "Úr"?

Felvetettem, hogy férfi nemű, ti azt mondtátok nem az, jól le lettem hurrogva. Akkor női? Vagy semleges?

Azt mondtátok bibliai fordítási hiba a férfi nem. Akkor miért is nem javítják ki a bibliát?



2012. dec. 7. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Isten mindenkinek az amire éppen szüksége van
2012. dec. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De akkor miért nem így van beleírva a bibliába, s miért pont atya?
2012. dec. 7. 18:46
 3/19 yuda ***** válasza:
86%

Az "Atya" szó szerepel a bibliában, ami hímnemű. Ezen nem érdemes vitatkozni: tény.

Persze ettől nem férfi, hiszen Isten magasabb rendű "létforma" az embernél, de fogalmazzunk úgy, ehhez áll legközelebb. Nem a nőiesség dominál benne, hanem az atyai, férfias személyiség. Ezért Atya(édesapa).Tőle származik a mindenség.

A Fiú sem lány, hanem Fiú: Jézus.

Ő egyértelműen férfiként született meg, ez is tény.

A Fiú is tőle született, de valaki másik kérdésnél okvetetlenkedett, hogyan tud szülni egy Ffi?!

Nyilvánvalóan Isten fia nem úgy született, mint egy anya szül, de mégis a mi csekély értelmünkhöz van igazítva ez a tény is, és ehhez az a kifejezés áll legközelebb, hogy a Fiú az atyától született. Vannak Istennek olyan dolgai, amiket az ember nyelvezetéhez nem lehet pontosan lefordítani, csak közelíteni meghatározásokat.


Az "Úr" szó ószövetségi kifejezése legtöbb helyen az, hogy Jehova, modernebb nyelvészeti kutatások szerint Jahve. Igen nehéz az óhéber, hiszen mássalhangzókból áll és találd ki hozzá a magánhangzókat. :D

Jehova tanúi jól lejáratták ezt az egész jehovázást, de nem szabad, hogy miattuk átessünk a ló másik oldalára. Szóval amit Úrnak fordítottak, az többségében eredetiben Jahve.

Ezen azért sem kell megütközni, hiszen az egész biblia le van fordítva. Jézus sem Jézus, hanem Jesua..és a biblia többi szereplőinek is van eredeti nyelven nevük, amit magyarba máshogy ejtünk. Nem látom ezt olyan botrányosnak.


Bizos vagyok benne, Isten nem sértődik meg, ha Úrnak ismerjük el, szóllítjuk, nem Jahvénak. A lényeg, tudjuk kiről van szó.

2012. dec. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Akkor meg, ha a hímnemhez áll közelebb, nem értem miért lettem leszólva, azt mondták, isten nem az apai természetű, hogy én ezt honnan szedtem, pedig szerintem is egyértelmű.

Hogy inkább férfias típusú istenről van szó.

Akkor miért szóltak le érte?

2012. dec. 7. 18:54
 5/19 anonim ***** válasza:
Micsoda földhözragadt kérdés!
2012. dec. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Nem a nőiesség dominál benne, hanem az atyai, férfias személyiség. Ezért Atya(édesapa)."

Igen, és erre nekem azt mondták, miből gondolom, hogy nincs női istenség a bibliában?

Ha van is női oldala, szerintem másodlagos. Úgy, mint ahogy egy férfinak is női tulajdonságai kb.

2012. dec. 7. 18:57
 7/19 A kérdező kommentje:

Számomra nem földhözragadt a kérdés, az én vallásomban megvan a női és férfi oldal tisztelete egyformán, s még velem vitatkoznak, hogy a bibliahívőknél is megvan, de nincs meg.

Akkor legalább vallják be, mint a 2.

2012. dec. 7. 18:59
 8/19 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen tényleg nincsen neme Istennek.

Egyébként meg úgy hallottam, hogy a héberben nincs semleges nem.

Ja és Jézusnak sem a nevén és a nemén van a lényeg, hanem a tanításán. A Jézus névnek pedig jelentés van, nem véletlen kapta ezt a nevet.


Ha valaki a női nembe tartozik, akkor a személyes véleményem szerint teljesen egyenértékű a hím neműekkel.

Mitől lesz valaki nő?

Lehet, hogy nem értek a biológiához, de szerintem a nők szoktak szülni (normális esetben anya lesz belőlük és gyermekük lesz). Jézusnak viszont nem ez volt az elsődleges feladata, hogy szüljön, vagy anya legyen.

Istennek nem lehet neme, mert nem szaporodik.

Mondjuk kiváncsi lettem volna, hogy mi történt volna, ha Jézus nőnek születik.

Engem az sem zavart volna.


No de mondjuk néhány szót Ádámról is.

Ő szerintem akkor még nem olyan ember volt, mint mi most.

Az sem valószínű, hogy volt neki neme.

A nevének a jelentése: a földből való

Évá név jelentése pedig: életet adó (minden élő anyja)


Éva azért lett Ádámból teremtve, hogy Ádám vigyázzon rá úgy mint magára, hogy úgy szeresse őt.


Ezen sokat lehetne filozófálni, de szerintem nem az a legfontosabb kérdés, hogy Ádám volt-e előbb vagy pedig Éva.


Nálunk azért nincs férfi és nő Isten, mert csak egy Isten van.

2012. dec. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Mert Jézus atyja, mi másért?
2012. dec. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Tudod mit? Az Atya legyen az apa, Jézus legyen a fiú, a Szentlélek pedig az anya. Megbékélt a nemiségi háborgásod?
2012. dec. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!