Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért "Atya" akkor a bibliai...

Zsizsik666 kérdése:

Miért "Atya" akkor a bibliai isten nálatok, keresztények, katolikusok?

Figyelt kérdés

Miért "Úr"?

Felvetettem, hogy férfi nemű, ti azt mondtátok nem az, jól le lettem hurrogva. Akkor női? Vagy semleges?

Azt mondtátok bibliai fordítási hiba a férfi nem. Akkor miért is nem javítják ki a bibliát?



2012. dec. 7. 18:09
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Nem, mert még ígyis 2 férfinem van, a szentlélek az meg nem lehet anya xDDD

De azért jót nevettem rajta:)

2012. dec. 7. 20:31
 12/19 anonim ***** válasza:

Magasabb életforma mint mi, nála nincs értelme a nemiségnek.

Jézus férfi, ez tény.

Nem tudom hogy miért "Atya", talán azért mert a férfiakat jobban tisztelték Ábrahám korában, és ahogy te sem, ők sem tudtak egy értelmes lényt nemiség nélkül elképzelni.

De ez a kérdés nem fontos, hívhatod Istennek is.

2012. dec. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Isten se nem férfi, se nem női és még csak nem is semleges nemű. Ahogy már jól írták előttem, ő egy magasabb létforma. Nem értelmezhető nemek szerint. És igazából Isten tekintetében ez valóban fölösleges. Ő maga a Szeretet, teljesen mindegy lenne az is, ha nő lenne vagy férfi.

Istent valóban Atyaként szólítja meg a Biblia, de ez azért van, mert emberek vagyunk, és nem tudunk egy személyt nem nélkül elképzelni. Ezzel a Biblia megírásakor sem voltak másképp.

2012. dec. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 mustafa33 ***** válasza:
100%

Egyértelműen le van írva: "A saját képére teremtette az embert. Férfinak és nőnek teremtette."

Tehát ugyanúgy férfi mint nő. És ezt támasztja alá az is, amikor az van írva hogy a kettő (a férfi és nő) eggyüt teljes.

2012. dec. 8. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem olvastam el az előző hozzászólásokat, de megemlítenék valamit. Isten a saját képére teremtette az embert. Az első ember Ádám volt, tehát Isten ennél fogva sokkal inkább férfi, mint nő. És nincs semmilyen fordítási hiba, attól hogy valaki nem érti a Bibliát, még nem jelenti azt, hogy hibás lenne :)
2012. dec. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
szerintem azért, mert a kor, amiben írták a Bibliát patriarchális volt a társadalom, és ugyanúgy, mint mondjuk a teremtéstörténetet, ezt sem szabad szó/betű szerint venni. Ezért sem tartja az egyház hülyeségnek Darwin elméletét sem.
2012. dec. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
azért atya, mert éppen úgy védelmez mint az atyád
2012. dec. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Én ezt letudtam annyival, hogy azért Atya, mert Jézusnak az anyja Mária volt, a másik "fél" pedig az Úr. Vagyis igazából ő az "atyja" Jézusnak.


De mikor az Istent Atyának szólítjuk, ezzel nem a nemi szerepét jelöljük (mivel neki olyan nincs, nem szaporodik), hanem a hozzá való viszonyunkat, amihez legközelebb a "klasszikus" családmodellben az apai figura áll.

2012. dec. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%
Igen, hímnemű. Ő szó szerint a mi Mennyei Atyánk.
2012. dec. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!