Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet egy 17 éves nem...

Hogy lehet egy 17 éves nem vallásos fiúval megismertetni az Istent, a vallást?

Figyelt kérdés
Például mit meséljek neki,vagy mit ajándékozzak neki? Hogy kezdjem el? Ha adok neki egy Bibliaolvasó kalauzt,érteni fogja?
2012. dec. 12. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Attól függ, kije vagy neki. Attól függ, mennyire nyitott.
2012. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%
Én nem vagyok vallásos ismerem a bibliát de meg van a saját véleményem a világról ne próbálj másokat megtéríteni szerintem 19 f
2012. dec. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 nagylzs ***** válasza:
82%
Megtérítésről szó sem volt, csak ismertetésről. Ha elég nyitott és érdeklődő, akkor van rá esélyed hogy megismertesd. De ehhez tudni kellene hogy mi érdekli. Mivel lehet motiválni. Például, ha szociálisan aktív, akkor elviheted egy közösségbe ahol jófej emberek vannak. Vagy ha mentálisan aktív, akkor érdemesebb neki valamilyen érzéseket nemesítő gondolatot átadni neki, ami egy szent könyvből van. Az is lehet hogy sehogy. Tényleg attól függ, hogy milyen emberről van szó.
2012. dec. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Én biztosan nem Kalauzzal kezdeném. Szerintem ennél sokkal alkalmasabb pl. a Mai Ige, ugyanis sokkal közérthetőbb. Egyébként annál, h mit adsz neki, fontosabb, h milyen vagy vele. Ha nyitott vagy, figyelsz rá, azokra, amiket reagál, akkor nem riasztod el vele.
2012. dec. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A párja vagyok.És Ő kérte,hogy ismertessem meg vele,az Istent és a vallást.Mert látja,hogy sokszor van nálam Biblia,és vasárnaponként Istentiszteletekre járok.
2012. dec. 12. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb lenne ha a saját szavaiddal. Nem hiszem,hogy egy előre megírt előadást szeretne. Persze az is benne van a pakliban,hogy mindegy mit csinálsz csak mosolyogva megcsinálja, mert csak imponálni akar neked.


Szerintem a Biblia olvasó kalauz az ebben az értelemben egyik legrosszabb döntés. Ezek mintha hülyének néznék az embert és egy használati utasításhoz adnak használtai utasítást.

2012. dec. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb, ha te ismerteted meg vele vagy eljön veled oda ahová te is szoktál járni.

A lehető legrosszab ötlet odaadni neki a Bibliát, hogy olvassa ki egyedül (az elejétől több nyelven).

2012. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem egy Újszövetség+Zsoltárok könyve kombót vegyél neki. Ez egy szép kiadás (nekem ez van):

[link]

(Ilyet tervezek adni a pár hónap múlva 17 éves :) unokaöcsémnek is.)

Ajánld neki, hogy először az Újszövetséget olvassa. Legjobb kezdetnek a János evangéliuma, János 1. levele. A Zsoltárok könyve pedig az Ószöv. legértékesebb része.

Nagyon jó bevezető könyv Rózsa Huba: Mi a Biblia? (Jel Kiadó, 2010) c. könyve. Tartalmas kis könyv (118 old.), megadja a szükséges alapműveltséget a Bibliához.

2012. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mulder614 ***** válasza:
A lényeg az hogy az ilyen dolgokat nem lehet erőltetni. Kényszerből nem lehet szeretni Istent. Vagyis lehet, de az inkább ne tegye. Ahogy Jézus mondta. "Nem vagy se hideg, sem meleg hanem langyos vagy ezért kiköplek a számból."
2012. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy konkrétan melyik felekezethez tartozol. Szerintem nézd meg a tipikus kérdéseket a GYK-n és mondd meg neki a válaszokat olyan válaszadótól, aki a te felekezetedhez tartozik (pl. református válaszom, katolikus Titus Pullo, Péter pedig azt hiszem adventista), vagy amelyikkel egyet értesz. Mondd el neki, amit éppen olvastál a Bibliában aznap, és vidd el misére/istentiszteletre. Ha jársz ifire vagy regnumra, oda is elviheted.
2012. dec. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!