Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy van ez a vallásos idézet...

Hogy van ez a vallásos idézet pontosan?

Figyelt kérdés
Rémlik egy idézet, talán a bibliából, de ez nem biztos, amelyben a tanítvány arról panaszkodik a tanítójának, hogy néha kételkedik Isten létezésében.Erre a tanító bevallja, hogy hazudna, ha azt mondaná, hogy ő maga nem szokott. Nem tudja esetleg valaki, hogy van pontosan ez a részlet?

2012. dec. 4. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:

A Bibliában biztosan nincs ilyen :)


Csak ez:


"Azt mondja a balgatag az ő szívében: Nincs Isten." Zsoltárok 14:1

2012. dec. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz.Ilyen nincs.
2012. dec. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ebben akkor lehet, hogy tévedek, az idézet viszont biztos létezik, lehet viszont akkor, hogy később hangzott el egy ismertebb vallási személyiségtől. A tartalma a lényeg, tehát, hogy bevallja, hogy ő is szokott kételkedni abban, amit prédikál.
2012. dec. 4. 23:01
 4/10 poet1 ***** válasza:
18 éve vagyok aktív hívő,de ilyen nincs a Bibliában,legalábbis az eredeti kánonban.
2012. dec. 5. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugy remlik, a Talmudban van valami ilyesmi. Es a lenyeg, hogy a ketelkedes nem baj, alaposan vizsgalj meg minden ervet es ellenervet. Es a szabad akarat is bejon.

De nem vagyok biztos benne, hogy talmudi.

2012. dec. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én Luther Mártonról olvastam régebben egy ilyen sztorit; de a részletekre sajnos nem emlékszem. Így arra sem, hogy ki volt a tanító (vagy inkább a másik híres hívőtárs).
2012. dec. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a Talmudban volna ilyesmi, még az elmélkedés kedvéért sem. De közel sem olvastam még végig, csak annak alapján gondolom, hogy nincs, ahogyan a jellegét megismertem.


tegnap (12-05) 22:10 -höz: ez összesen 3 helyen fordul elõ. Az érdekesség kedvéért háromféle fordításban ( Károli Gáspár 1685. évi fordítása, a Magyar Biblia Tanács fordítása ( protestáns ) és a Szent István Társulat 1978 -as fordítása )


"Sólt. 10.4 A’hitetlen az ö haragjának kevélysége miatt nem tudakozik; minden ö gondolati ezek, hogy [Al. 14:1. és 53:2. Róm. 3:14. Al. 12:3.] nintsen Isten. ( Károli )

"Zsolt. 10,4 Fennhéjázva mondja a bûnös: Nem lesz számonkérés, nincs Isten! Ez minden gondolata. [Zsolt 14,1]" ( MBT )

"Zsolt 10,4 „Haragja fenn a magasban, bosszút nem áll, Isten nincs!” - ez minden gondolata." ( SzIT )


"Sólt. 14.1 Dávid Sóltára az Eneklö-mesternek, ’s a’ t. AZt mondja [Fell. 10:4. Al. 53:2.] a’balgatag az ö szivében: Nintsen Isten. Megvesztenek, utálatosokká löttenek igyekezetekben, nintsen a’ki jót tselekedjék." ( Károli )

"Zsolt. 14,1 A karmesternek: Dávidé. Azt gondolja magában a bolond, hogy nincs Isten! Romlottak és utálatosak tetteik, senki sem tesz jót. [Zsolt 10,4]" ( MBT )

Zsolt 14,1 (A karvezetõnek - Dávid zsoltára.) Az esztelen ezt mondja szívében: „Nincs Isten!” Megromlottak - szörnyûség, amit mûvelnek, senki sincs, aki még a jót tenné. ( SzIT )


"Sólt. 53:2 EZt mondja a’ balgatag ember a ö szivében; Nintsen Isten. Megromlottanak, és utálatos hamisságot tselekedtek; nintsen ki jót tselekedjék, nintsen tsak egyis." ( Károli )

"Azt gondolja magában a bolond, hogy nincs Isten! Romlottak és utálatosak tetteik, senki sem tesz jót." ( MBT )

"Az esztelen így szól szívében: "Nincs Isten!" Álnokok, romlottak, s amit művelnek, borzalom. Senki sincs, aki még a jót tenné." ( SzIT )

2012. dec. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Luther mondta. A következőt a Wikidéztetből másolom ( [link]


Lutherhez egyszer elment egy fiatal paptársa és azt mondta:

– Doktor úr, nagyon nagy baj van.

– Mi a baj?

– Az, hogy néha én magam sem hiszem, amit prédikálok.

Luther összetette a kezét és felnézett az égre:

– Hála neked uram, mert azt hittem, hogy csak én vagyok így ezzel.

2012. dec. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, a zárójel vége és a ":" jel is a link része lett véletlenül. Szóval, az általam beeírt link (remélem) helyesen: [link]
2012. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

8-asnak.


Ez az! Köszönöm szépen, már napok óta keresgéltem google-ban eredménytelenül, nagyon hálás vagyok!

2012. dec. 6. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!