Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten a 21 században? Melyik?

Isten a 21 században? Melyik?

Figyelt kérdés
Amon Re, Zeusz, Tollaskígyó, Baal, a Római Istenek vagy a Görögök, Buddha, Katolikusok,zsidók? Miért kéne hinni bármelyikben is, amikor akik hittek bennük azok ma barbároknak vannak titulálva nem beszélve az ősemberekről. Kinek higgy, vagy senkinek?
2012. okt. 9. 19:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

Miért lettek volna barbárok? Inkább primitív és gonosz tettek voltak, vannak és egy darabig még lesznek is.

Tőlem azt csinálsz, amit akarsz (ha másoknam nem ártassz).

De ezzel a 21. század dumával ne gyere, mert nagyon gáz.

A 21. században még van bűn? Ilyen hülyék az emberek, hogy azt hiszik meg fognak halni? Ezzel csak az idős nénik ijesztegették az unokáikat, hogy megírják a leckét. Meghalni...Ugyan már...A 21. században, amikor te élsz? Amikor minden rólad szól? Amikor minden neked jár? amikor bármit megtehetsz? Ez kész vicc:D

2012. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
„A misztika istenképzete kínálhat esetleg megoldást. A misztikusok már régóta hangoztatják, hogy Isten nem lény; állítják, hogy valójában nem is létezik, és helyesebb volna Semminek neveznünk. Ez az Isten ¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬¬már összhangba kerülhetne világi társadalmunk ateista tudatával, mely nemigen bízza magát az abszolútum méltatlan ábrázolásaira. A misztika szerint nem tudományos bizonyítékokkal igazolható, objektív tényként kell kezelnünk Istent, hanem személyes élményként, létünk alapjaként megélt misztériumként.” (Karen Armstrong: Isten története, A judaizmus, a kereszténység és az iszlám négyezer éve, Európa Könyviadó, Budapest, 1997, 482-483. o.)
2012. okt. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2.) "Ez nem választás kérdése. Minden a péniszmérettől függ. Akinek hatalmas van, az keresztény, az átlagosak a többi vallást követik, akiknek meg pinduri micropéniszük van, na azokból lesznek az ateisták."


:D Poén, de pontosabb lenne úgy, hogy akiknek a péniszméret kardinális kérdés és folyamatosan szoronganak, hogy esetleg nem elég nagy nekik, no, azok a hívők, a többi meg ateista. ;)

2012. okt. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Itt az én poénom:

Az agnosztikust nem érdekli a pénisze.

A hívő mindig azon rágodik.

Az ateista pedig el sem hiszi

:D

2012. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
1-eske ,csak neked!A halál nem érdekel,szerintem úgy sincs utána semmi.De ne fikázz,mert nem adtam rá okot.Engem tényleg érdekel,hogy a 21 században hogy lehet még istenekben hinni?Főleg"és ez a kérdésem lényege"akik hittek bennük már rég feledésbe merültek.
2012. okt. 9. 19:37
 6/16 anonim ***** válasza:

Jaj, bocs! De most komolyan!

Nem akartalak fikázni. Tényleg nem neked szólt:P

De mi változott szerinted a 21. században?

Régen miért hittek az emberek?

Most mi okuk lenne nem hinni?

2012. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Pl,a tudomány eredményei.A vallás egyre nyilvánvalóbb hibái,hazugságai.Erre nekem az egyik legjobb példa ahogy a Keresztény vallás a keresztet használja,holott soha senkit nem feszítettek keresztre és még a nyilvánvaló tényt sem ismerik el.
2012. okt. 9. 19:48
 8/16 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy ezt az demagóg ostobaságot fogod mondani.

De mindegy. Egészségedre.

2012. okt. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Demagóg ostobaság?Cáfold meg.Ezek szerint Katolikus vagy,de ez nem baj csak ne menekülj közhelyekbe.Így könnyű elhárítani a választ.Történelmi tény,hogy a Római birodalomban egy T betűre feszítették fel a bűnösöket,keresztről szó sem volt.Miért olyan nehéz ezt elismerni?Sokkal hihetőbb lenne az egész vallás,ha beismerné a hibáit és nem agyamenten cáfolná.Írhattam volna átlátszót is.
2012. okt. 9. 20:03
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért és a T betű az nem kereszt?

Egyébként meg a hit nem = a katolikus vallással.

De még csak a kereszténységgel sem.

Ilyen szempontból jár az x csoportnak egy plusz pont, akik legalább annyit felfogtak, hogy világegyetem nagy építőmestere létezik.

Te mindent tudsz?

Mi az életed értelme? Hogyan jött létre a világ, esetleg te? Hogyan működsz pontosan?

A véletlen az minden csak nem logika és nem tudomány. Amire meg nincs válasz, azt kitoldjuk valami mesével mi?

Lehet, hogy te lerendezed így az életed, hogy xy ember nagyon okos, mindent tud és igazuk van, már mindent megávlaszoltak, nekem pedig csak élnem kell úgy ahogy akarok, mert a többiek idióták. Nekem ez nem jön be. Vagy hogyan bizonyítottad be, hogy nincs Isten, teremtő meg semmi ilyesmi?

Van valami bizonyított értelmes elméleted? Mit gondolsz a világról?

Én nem hiszek a relatív jó és rossz fogalmában és nem gondolom, hogy a rossz nélkül nem létezik jó.

Nem hiszek abban, hogy a társadalom határozza meg, hogy mi a jó. Gondolom hogy te sem azért nem követsz el bűncselekményt, mert különben bűntetést kapnál. Vagy igen? Ha elkövetsz, miért teszed? Mi szerinted a bűn? Vagy minden helyes?

Mit tennél, ha hatalmat kapnál? Ha korlátlan hatalmad lenne? És mit tennének az emberek, ha mindent elvennének tőlük a földön és együtt kellene élniük egyenlő esélyekkel?

Én azért hiszek a keresztény Istenben, mert egyetértek annak tanításaival, ami nem = azzal a demagóg mocsokkal, amit terjesztenek róla. Nem az amivel gúnyolódni szokott néhány tudatlan "sátánista", mert a katolikus vallás felének a kicsavart változatával megismerkedett és megsérült a kis lelke vagy éppen boszorkánynak képzelik magukat stb...Ez az oktatási rendszer...Katasztrófális...

Ezt pedig te sem gondolod komolyan, hogy miért nem hiszek emberszabású, parázna Istenekben, akik itt vannak a földön és ökörködnek?

Buddha nem Isten volt, hanem filozófus.

Istennek pedig a tanításait kell figyelni, a lelkeddel kell őt megérteni. Anyagként és számként soha nem fogod.

De ha jössz azzal a szöveggel, hogy miért logikusabb egy Isten annál, hogy a semmi felrobban, minden véletlen stb...., akkor miért nem lehet azt mondani, hogy nem logikusabb Isten, viszont fogalmam sincs mi van.

Inenntől kezdve pedig helye van a hitnek. A Buddhisták szerint egyébként is ez a világ illúzió, ha jól tudom. Ilyen szempontból meg tök mindegy, hogy ki mit talált ki. Egyébként semmi képpen nem lehet Isten létét vagy nem létét bizonyítani. Főleg nem számokkal. Tehát ha bebizonyítanád, hogy nincs Isten, akkor is hinnék benne. De tudom, hogy nem tudod bebizonyítani és senki más nem tudja. Hiába szeretne mindenki marha okos lenni, töri könyvbe kerülni, díjakat kapni vagy egy szekta álmát megvalósítani, nem fog sikerülni neki...

Az emberek egy ismeretlen világba születnek bele. Van lehetőségünk tanulni, tapazstalni, hinni.

Abba most nem megyek bele, mi a hit. Mert nem tudom elmagyarázni, lehet megérteni sem, mert bonyolult. De nem az, hogy csöpög a nyálad és mindent beveszel. Tudom vannak olyan tré emberek akik hisznek abban, hogy ki alsóbbrendű stb-stb...

De ha semmiben nem hinnénk, az milyen lenne? Ha nem lennének céljaink, reményeink, semmiben sem győződnénk meg? A vak hit rossz és sehová sem vezet. Ezért kell mindig az igazságot keresni és igaz emberként élni.

Szóval ne azt nézd, hogy ki miben hisz, hanem azt hogy milyen ember.

Nekem tetszik a kereszténység. Ennyi. Most ne akard hogy ilyen xy tanítással bizonygassam, hogy biztos eleve el lett rendelve:D

Szabad döntésed van. Én annak látom értelmét, hogy egy Isten van, akit nem lehet felfogni, mert sokkal intelligensebb, mint mi. És ő igazságos és szerető. Nevethetsz rajta. De akkor kérdém én, miért? És te miben hiszel? Vagy miért vagy itt?

Aki meg játék figurákban hisz, azért teszi, mert tetszik neki. Az ember kreatív alapból. Tök jól hangizk nekem is, hogy dugnak az Istenek stb.. Dugjunk hát mi is...Lehet a hit önmagunk tükörképe.


Kapcsolódj ki:D

http://www.youtube.com/watch?v=rpI_j9iLrSA

2012. okt. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!