Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolom, hogy Isten...

Miért gondolom, hogy Isten hibája minden rossz?

Figyelt kérdés

Tudom hogy ez nem igaz, de azt is tudom, hogy Ő úgy teremtett ide minket, hogy tudta, hogy az emberek nagy része pokolra fog jutni, és ezt is figyelembe véve úgy döntött, hogy akkor is megadja mindenkinek a szabad akaratot. (Mivel ha ezt nem adja meg, akkor az ember csak azt ismerte volna meg, ami az Isten szerint jó, és helyes, tehát a jót, ami neki is tetszett volna, elvégre Isten teremtményei voltak már akkor is az emberek, és nem voltak "felvilágosultak" kicsit rossz szó, de azt hiszem megteszi)Szerintem erre 2 oka lehetett (mivel a 3. az lenne hogy gonosz velünk, de ez nem igaz, ezt is tudom) az 1. tehát: Úgy gondolta hogy nem lenne jó nekünk ha nem ismernénk meg a rosszat, és anélkül lennénk boldogok (elvégre tuti azok lettünk volna (vele lehettünk volna a végtelenségig, ez mért ne lett volna jó nekünk is?))

2. vagy hogy ezen felül (mennybe jutnak a jók, pokolba a rosszak) van még egy terve, ami megért minden lelket, aki a pokolra jut. De ha ez lenne az igaz, akkor úgy érzem ő nem lenne jó Isten, tehát csak az 1. megoldás van? Vagy van még más is? Lehet hogy nem kellene ezzel foglalkoznom, elvégre nem biztos hogy akarja azt hogy én ezzel kapcsolatban megtudjak bármit is.

Lehetőleg csak olyanok írjanak, akik valóban tudnak ezzel kapcsolatban tényekkel igazolni minden állítást, illetve akik már voltak hasonló gondolatokkal terhelve.



2012. dec. 14. 17:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Miért van szükség arra kérdező, hogy az emberi hibáink miatt mindig mást okoljunk? Te most Istent okolod azért a sok hibáért és bűnért amit az ember követett el amióta csak eszét felfogta önmagának.


aztán mások egy kitalált Sátánra fogják, legyen ő a bűnbak.


De ha ezek után még mindig nagyon sok hibát cipelünk, akkor azért a képtelenségért fohászkodik sok ember, hogy majd eljő Jézus és felment mindenkit a bűnei alól csak hinni kell benne-- Na persze azt elfelejtik hogy maga az ember elevenen keresztre feszítette-- ha én lennék Jézus... hát az ő helyében hetedíziglen előre, megbüntetném az embert azért a szörnyű szenvedés miatt amit átélnie kellett.


Az ember születésétől kezdve tanul, megbotlik, és okul-- legalább is igy kellene lennie hogy hibáinkból is okoljunk tanuljunk hogy azt többet el ne kövessük de még jobb ha odafigyelünk a világ botlásaira és azokból okulva a helyesebbet cselekedjük azt ami nekünk a környezetünknek és minden élőnek megfelelő és igazságos.


Isten soha nem fog ítélkezni senki lelke felett. Mert az olyan lélek amely túlságosan besározott, el se jut az isteni Teremtőhöz út közben megsemmisül!

2013. márc. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Én nem egészem értem miért is lenne Isten jó. Ha ő teremtette az állatokat amelyek egymást eszik, egyáltalán nem tűnik kedvesnek. Olyan sokat szenvednek szegény állatok.
2013. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!