Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges, hogy angyalok...

Lehetséges, hogy angyalok vagyunk? (bocs, ha valakit provokálok)

Figyelt kérdés
Az élet pedig azért jött létre, hogy a konkolyt és a búzát ketté lehessen választani?

2012. dec. 22. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Az ellen nem véd deviszont így magya rázta kiÁrpi, hogy a aaa viszbűűűl veszi ki a..a zokszigént..
2012. dec. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Mulder614 ***** válasza:
49%

A konkolyperje itt teljesen mást jelent mint amit szerintem te feltételezel.

Jézus hallgatói tudták, mennyire nehéz megkülönböztetni a valódi búzát az olyan gyomoktól, mint a mérgező konkolyperje, mely a növekedés időszakában szinte egy az egyben úgy néz ki, mint a búza. Jézus tehát azt szemléltette, hogy egy ideig nem lesz könnyű különbséget tenni az igaz keresztények és azok között, akik csak annak mondják magukat. Ám ez nem jelenti azt, hogy a keresztény gyülekezet valaha is megszűnt volna létezni, hiszen Jézus megígérte, hogy „minden napon” vezetni fogja a szellemi testvéreit, egészen „a világrendszer befejezéséig” (Máté 28:20). Jézus rávilágított, hogy a búza növekedése nem fog abbamaradni. És így is történt. Az igaz keresztények az idők folyamán kétségtelenül mindent megtettek — akár egyénileg, akár csoportosan —, hogy Krisztus tanításainak megfelelően éljenek, noha már nem alkottak egy könnyen azonosítható, látható csoportot vagy szervezetet. Ezek a keresztények semmi esetre sem keverendők össze azzal a látható, ám hitehagyott vallási rendszerrel, amely a történelem során csak szégyent és gyalázatot hozott Jézus Krisztus nevére

2012. dec. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Máté 13

24

Más példázatot is adott eléjök, mondván: Hasonlatos a mennyeknek országa az emberhez, aki az ő földébe jó magot vetett;

25

De mikor az emberek alusznak vala, eljöve az ő ellensége és konkolyt vete a búza közé, és elméne.

26

Mikor pedig felnevekedék a vetés, és gyümölcsöt terme, akkor meglátszék a konkoly is.

27

A gazda szolgái pedig előállván, mondának néki: Uram, avagy nem tiszta magot vetettél-e a te földedbe? honnan van azért benne a konkoly?

28

Ő pedig monda nékik: Valamely ellenség cselekedte azt. A szolgák pedig mondának néki: Akarod-é tehát, hogy elmenvén, összeszedjük azokat?

29

Ő pedig monda: Nem. Mert amikor összeszeditek a konkolyt, azzal együtt netalán a búzát is kiszaggatjátok.

30

Hagyjátok, hogy együtt nőjjön mind a kettő az aratásig, és az aratás idején azt mondom majd az aratóknak: Szedjétek össze először a konkolyt, és kössétek kévékbe, hogy megégessétek; a búzát pedig takarítsátok az én csűrömbe.


Folytatás:

36

Ekkor elbocsátván a sokaságot, beméne Jézus a házba. És az ő tanítványai hozzámenének, mondván: Magyarázd meg nékünk a szántóföld konkolyáról való példázatot.

37

Ő pedig felelvén monda nékik: Aki a jó magot veti, az az embernek Fia;

38

A szántóföld pedig a világ; a jó mag az Isten országának fiai; a konkoly pedig a gonosznak fiai.

39

Az ellenség pedig, aki a konkolyt vetette, az ördög; az aratás pedig a világ vége; az aratók pedig az angyalok.

40

Amiképpen azért összegyűjtik a konkolyt és megégetik: akképpen lesz a világnak végén.

41

Az embernek Fia elküldi az ő angyalait, és az ő országából összegyűjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, akik gonoszságot cselekesznek,

42

És bevetik őket a tüzes kemencébe: ott lészen sírás és fogcsikorgatás.

43

Akkor az igazak fénylenek, mint a nap, az ő Atyjoknak országában. Akinek van füle a hallásra, hallja.


Hát angyalok valószínűleg nem vagyunk. (ezt csak marketing fogásnak írtam)

De mivel támasztod alá kedves második válaszoló, amit írtál.

És miből gondolod, hogy ti nem hoztok szégyent a Jézus Krisztusra? Te aki állítólag vakon követed az Istent, bűntelen, hibátlan ember vagy?

Szoktál segíteni másoknak vagy csak hirdeted az IGÉ-t?

2012. dec. 22. 19:46
 4/12 A kérdező kommentje:

"Aki a jó magot veti, az az embernek Fia; "


Tehát Jézus Isten lenne?

Vagy pedig az a jó mag, aki befogadja az IGÉ-t?

Esetleg Jézusban újászületik?

2012. dec. 22. 19:50
 5/12 A kérdező kommentje:

Ez sajnos nem bizonyítja, hogy Jézus Isten. Hisz az ellenség is képes magot vetni.

Az ellenségben lehet újjászületni?


Tehát maradt, aki hallja az IGÉ-t és megcselekszi azt.

2012. dec. 22. 19:54
 6/12 A kérdező kommentje:

"Az embernek Fia elküldi az ő angyalait, és az ő országából összegyűjtik a botránkozásokat mind, és azokat is, akik gonoszságot cselekesznek"


Tehát ők a rossz magok....

Akkor ki lehet találni, hogy ki a búza.

2012. dec. 22. 19:58
 7/12 A kérdező kommentje:
Lélekben kell újjászületni, az IGE által.
2012. dec. 22. 20:03
 8/12 A kérdező kommentje:

[link]


Ez gyöngyörű és tanulságos. Mindenkinek ajánlom elolvasni.

De azért idézek belőle:

"

22

Ha nem jöttem volna és nem beszéltem volna nékik, nem volna bűnük: de most nincs mivel menteniök az ő bűnöket.

23

A ki engem gyűlöl, gyűlöli az én Atyámat is.

24

Ha ama cselekedeteket nem cselekedtem volna közöttük, a melyeket senki más nem cselekedett, nem volna bűnük; de most láttak is, gyűlöltek is, mind engem, mind az én Atyámat.

25

De azért lőn így, hogy beteljesedjék a mondás, a mely megiratott az ő törvényökben: Ok nélkül gyűlöltek engem.

26

Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot."

2012. dec. 22. 20:17
 9/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem biztos,hogy jó dolog angyalként definiálni az embert és nem feltétlen azért,mert nem az,hanem mert ez egy előgondolatot vetít az önkeresés elé és sablonok mentén kezded önmagadat keresni!


Egyébként egyetértek veled!A csökkent éberség eredményeként az ember aluszékonyságban,öntévesztésben él és a gondolataival azonosítja önmagát!Az ember legfontosabb életfeladata a felébredés az automata gondolkodógép felismerése,megfigyelése és öntudatunk helyreállítása!Felismerni a kártékony,romboló és javító,építő gondolatokat és ezek forrását!

2012. dec. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ment a zöld kéz.
2012. dec. 22. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!