Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha nem hiszek a Jehova nevezet...

Ha nem hiszek a Jehova nevezetű istenben (egyeseknek Jahve), és a Bibliából csak a Jézus-i tanok vonzanak, milyen vallás után nézzek?

Figyelt kérdés
Valamint, nem hiszek az eredendő bűnben, sem abban, hogy öröklünk bármi rosszat is, csakis abban, hogy tiszta lappal, esetlegesen személyre szabott feladattal születtünk le a Földre( esetlegesen már anno többször is). És a földönkivüliekben is hiszek, ugyanakkor az abiogenezist elvetem, és hiszek valamiféle Teremtőben.
2012. dec. 22. 19:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%
Ok. Higyjél amiben hiszel, de ehhez mindek kell valami hülye helyre sorolni magad? Mármint mi szükség arra hogy egy valláshoz tartozz? Ha én a vámpírokban hiszek, akkor legyek vámpirista?
2012. dec. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Csak szükségem lenne valamilyen közösségre...ugye az ember társas lény ilyen téren is sztem.
2012. dec. 22. 19:53
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

Ez engem is érdekel!

2012. dec. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pietrosol ***** válasza:
0%

Szia!


Talán a Lectorium Rosicrucianum,az Arany Rózsakereszt szellemi iskolája neked való!


Ismerkedj velük,aztán majd eldöntöd!


[link]

2012. dec. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Szervusz,

azt írod, hogy nem hiszel abban az Istenben akit Jehovának, vagy Jahvénak hívnak, de hiszel E G Y Teremtőben.


Nos nem tudom, hogy a Bibliát elfogadod-e mint a teremtőtől származó könyvet, az élethez való útmutatást.


csak azért kérdezem, mert a bibliában le van írva, hogy a teremtő aki létre hozta az életet, az egység végett szeretné, ha eljárnánk rendszeresen a tanításaira, és erre adott egy irány vonalat a bibliában:


(Héberek 10:25) 25 nem hagyva fel egybegyűlésünkkel, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítva egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


ellentétben azzal a válaszolóval, aki azt írta, hogy nem kell valahova tartoznod, sajnos téved.

Mert a teremtő nem véletlen íratta le ezt, hogy szeretné.


Más dolog, ha Te nem fogadod el a Bibliát Istentől származó könyvnek.

Még is úgy érzed, hogy tartoznod kell valahová.

Nem véletlen, a teremtő is akarja, hogy az emberek akiket létre hozott,egységbe tartozzanak, mert testvérek egy vérből.


folytatnám a segítséget, de ahhoz tudnom kéne, hogy elfogadod-e a bibliát Istentől jövő útmutatásnak?

2012. dec. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó.....nem fogadom el, mint Istentől származtatott írást, azért köszönöm.
2012. dec. 22. 21:21
 7/13 anonim ***** válasza:
24%
Bocs de ha nem hiszel az eredendő bűnben semmi értelme az Bibliát olvasnod, szerintem még nem olvastad eleget és nem tudod mennyire szeret minket Jézus :)
2012. dec. 23. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Miért nincs értelme, egy jó sci fi-t is elolvashatok attól függetlenül, hogy tudom hogy egy jó történet és semmi több, Jézust meg ne használjuk fel ilyen mocsokságok feloldására, mint az eredendő bűn.
2012. dec. 23. 02:23
 9/13 anonim ***** válasza:
16%

Már ne haragudj, de az eredendő bűn az amiért másodsorban Jézus meghalt.

Akkor a váltság halálának nincs értelme.

Minek hal meg valaki azért ami nem létezik?


Ha nincs eredendő bűn, mert nem vétkezett senki, akkor nem kellett volna Jézusnak ezt a gyalázatot végig csinálni,

s akkor nem is itt tartanánk.


szerintem ezért nem jutsz előbbre.

2012. dec. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
50%
Úgy hangzik, mint egy gnosztikus irányzat. Keress ilyesmit. Készülj fel rá, hogy nem lesztek valami sokan, mert ezekenek a vallásoknak a virágkora 1800 évvel ezelőtt volt, és aztán nagyrészt kiirtották őket. Ami ma van, az csak újraalapítás.
2012. dec. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!