Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért kirekesztőek a Jehova...

Miért kirekesztőek a Jehova Tanúi a nem tanúkkal szemben?

Figyelt kérdés
Tapasztalataim alapján, ha nem tudnak megtéríteni a tanuk, akkor kifejezetten ellenségesek, némelyek gyűlölködőek lesznek. Ez is benne van a bibliában?

2012. nov. 26. 17:04
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/82 anonim ***** válasza:
0%

"akkor kifejezetten ellenségesek, némelyek gyűlölködőek lesznek. "


Ezt kifejtenéd?


Ez meg a mai napi üzenetem mindenkinek xD

Ha úgy tetszik emlékeztető.


"Mert az embernek Fia azért jött, hogy megtartsa, ami elveszett vala."

2012. nov. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/82 anonim ***** válasza:
46%
Sérült fanatikus emberek azért.
2012. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/82 A kérdező kommentje:

"Mert az embernek Fia azért jött, hogy megtartsa, ami elveszett vala."

Ezzel az idézettel nem tudok mit kezdeni, de leírom, hogy mire alapítottam a kérdésem. Nagymamám 90 éves. Egy nap elmentem meglátogatni és két vadidegen nőt találtam nála. Kérdeztem, kik ők és mit akarnak a nagyitól. Mondták, hogy segíteni jöttek. Kérdeztem, hogy miben, mert a családunk nap, mint nap gondoskodik a nagyiról, sőt sokszor valamelyikünk ott is alszik nála, mindennel ellátjuk. Van egy nagynéném, aki Amerikában él és Jehova Tanúja. Kiderült, hogy úgy jutottak be a házba majd a nagyi lakásába, hogy azt mondták, a nagynénémtől hoztak neki valamit. Mint kiderült, ez a valami a "jó hír" volt, magyarul téríteni jöttek. Valamikor a 90-es évek elején volt Budapesten egy Jehova Tanúi Kongresszus, amire a nagynénim ideutazott, megismert egy csomó magyar "testvért", akikkel azóta is kapcsolatban áll. (Igaz, hogy akkor a vér szerinti testvéreinek nem mulasztotta az sem kifejteni, hogy az igazi testvérei csak a tanúk).

Megkértem a hölgyeket, hogy távozzanak. Az ajtóban kijelentették, hogy ha tudták volna, hogy én itt megjelenhetek, akkor nem most jöttek volna, mert a nénikémtől tudják, hogy én hitetlen vagyok. Majd közölték, hogy addig nem mozdulnak, míg a nagyi ki nem jön és ő maga nem mondja nekik, hogy többet ne jöjjenek. Szegény nagyi járni is alig tud, azt sem igen fogta fel, hogy miért zaklatják, hiszen a nénikémmel már megpróbálta megértetni annak idején, hogy ő római katolikus és úgy is akar meghalni. Alig tudtam őket eltávolítani. Utána még másnap felhívták a nagyit telefonon, aki megerősítette, hogy nem kívánja a látogatásukat. Ezt követően a nénikém írt egy levelet, hogy sem rólam, sem a családomról nem akar többet hallani és a nagyi sem érdekli a továbbiakban.

Hát ennyi a történet.

2012. nov. 26. 18:08
 4/82 anonim ***** válasza:
46%
Aha.A véleményem csak erősödött,nem írom le másodjára is......
2012. nov. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/82 anonim ***** válasza:
55%

Tőlem egy ilyen egyszer adományt akart beszedni, diák voltam, nem volt pénzem... Egészen a buszmegállóig jött utánam (jó 15 perces séta) ugrált körülöttem, és mondta a hülyeségeit.


Máskor, ugyanez adománykérés az utcán.

Mondtam , hogy nincs erre pénzem , bocsi - teljesen semleges hangnemben.

Erre letámadott a tag, és mély megvettéssel közölte, hogy én ő aztán nem haragszik, mit képzelek én magamról...


Megvan róluk a véleményem.

2012. nov. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/82 anonim ***** válasza:
0%
Az ingyen ölelést jobban szeretitek?:)
2012. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/82 A kérdező kommentje:
Ezekkel a vallásokkal az a bajom, hogy a szeretetről papolnak, miközben családokat szednek szét. Nem csak ez az egy, de konkrétan erről volt példám.
2012. nov. 26. 18:25
 8/82 A kérdező kommentje:

"Az ingyen ölelést jobban szeretitek?:)"


Ez lenne a válasz az alapkérdésre? eléggé érthetetlen, tárgyhoz nem tartozó.

2012. nov. 26. 18:31
 9/82 anonim ***** válasza:
25%

Szerintem megkérdőjelezhető a kérdező története, ha másban nem is, abban biztosan, hogy a másik felet nem áll módunkban meghallgatni, csak az egyiket. Mégis sokan ítélkeznek és gyűlölködnek ezen a sztorin, mint ha ez általános lenne - ha pont így történt egyáltalán. Egy biztos, hogy ez a történet csak egy leegyszerűsített verzió, és nyilván nem szó szerinti idézeteket tartalmaz. Így viszont mindenki azt mond, amit akar.


Persze, lehetnek kevésbé szimpatikus Tanúk is, de ne túlozzunk...


Az "amerikai nagynéni" a szellemi testvéreit tartotta az igazi testvéreinek? Ennek is megvolt a családi előzménye gondolom. Meg aztán ez logikus és sokaknak természetes is, nem tudom mi ebben a különleges, hiszen maga Jézus is ezt mondta!! Vagy ez is baj? Nyilván egy ember azokhoz érzi magát közelebb, akikkel egyetért, ez nem feltétlenül a vérrokonság, sőt gyakran nem.


A kérdező abszolút rosszindulattal és ellenséges szellemben fogalmazta meg a szövegét. Már-már olyan színben tünteti fel a Tanúkat, mint valami sátáni gonosztevőket, akik csak a rosszat akarják, és csinálják is másoknak. Azért ne túlozzunk, kedves "hitetlen" kérdező!

2012. nov. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/82 A kérdező kommentje:

Kedves előttem hozzászóló!

Tökéletesen alátámasztottad a kérdésfelvetésem. Semmi hasznom nem lenne abból, hogy kiszínezzem a történetet. Ez szó szerint így történt és nem hiszem, hogy én szélsőségesen "sátánoknak" állítottam volna be bárkit is. Mindenesetre normális választ vártam volna és nem ilyen ellenségest, amivel ismét a történetem igazát támasztottad alá. A családnak a nénikémmel szemben egyetlen bűne van: nem voltak hajlandók megtérni.

2012. nov. 26. 19:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!