Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Házasság előtti nemi élet?

Házasság előtti nemi élet?

Figyelt kérdés
ma voltam gyónni és meggyóntam h paráználkodtam. A pap azzal a feltétellel oldozott fel, h beszélek a barátommal és elgondolkozunk h felhagyunk vele. Megígértem és beszélni is fogok vele. De meg vagyok zavarodva. a házasság előtti nemi életet annyian élik, mind feloldozhatatlanul vétkesek vagyunk?
2012. dec. 23. 13:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez túlzás a vallások részéről! Ha egy jó és komoly kapcsolatod van, ez természetes velejárója. Aká I.ten elötti házasságnak is vehető!

Persze és ateista vagyok és minket az ilyen bűn nem érdekel, nem vesszük elitélendőnek.

2012. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Pietrosol ***** válasza:
35%

Szia!


A vágyakat nem elfojtani kell,hanem megtanulni uralkodni felettük!Ez nem azt jelenti,hogy ne éljetek nemi életet,hanem,hogy ne ez legyen a kapcsolatotok fókuszában!Egyébként azt elhiszed,hogy akkor leszel valakinek ténylegesen a társa,mikor egy pap vagy egy hivatalnok összead kettőtöket?Ezek emberek által alkotott intézmények,amelyek a közelébe sem érnek annak a mélységnek,amit két ember érzelemvilága alkot!

2012. dec. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%
Ez a pap hülye. Te meg miért kötöd az orrára az ungabungát?
2012. dec. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
77%

Mi mindketten vallásosak vagyunk a párommal. DE ez szerintünk így egy elavult dolog. Én úgy gondolom, hogy Isten nem várja el azt tőlünk, hogy ha nincs lehetőséged a házasságra (mert valljuk be nem 2 Ft-ba kerül) akkor várjál még éveken keresztül. Hisz úgyis azzal az emberrel tervezel hosszútávra, össze kívánsz vele házasodni és a gyermekeid apjának/anyjának akarod őt. Ezenkívül még azt gondolom, hogy a paráználkodás nem 2 ember testi-lelki egyesülését tiltja, hanem azt, hogy ne minden második éjjel más emberrel bújjunk ágyba.

Remélem, hogy tudtam segíteni.

2012. dec. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
A házasság előtti szex a legjobb! Legalább megtudod, hogy mit várhatsz a másiktól ha összekötöd vele az életed. A papok meg.... Hát relatíve halvány segédfogalmuk sincs erről, nem csoda hogy tiltják.
2012. dec. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Az együttélés az jóformán házasság, csak nincs róla papír.

Gondolom, az össze-vissza kamatyolást tarják olyan egetrengető bűnnek, nem azt, ha a pároddal szexelsz.

2012. dec. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

A házasság nem akkor jön létre, amikor egy katolikus pap azt mondja egy misén, hogy ti most már házasok vagytok (és ennek van xy feltétele). Semmi okkult dolog nem történik olyankor. Maximum csak egy gyönyörű esemény, ha éppen nem képmutatás.


2 féle megközelítés létezik, amelyik helyesnek mondható szerintem.

Az egyik, hogy ti eldöntöttétek, hogy szeretitek egymást és együtt akartok lenni, családot alapítani vagy hasonlók.

Na ekkor lesztek házasok (közös megegyezéssel)

A másik (ami már erősebb) pedig, hogy az első szex után váltok házastársakká.

Tehát akivel előszőr szexeltél, ő lesz a párod. Ha mással szexeltek, akkor házasságot fogtok törni. Persze ha a párotok megcsal, az az ő hibája. De itt sem történik semmi okkult dolog. Egyszerűen a házasság a család védelmét szolgálja. Célja a szexuális anarchia megszűntetése, fertőzések, abortusz, válás megelőzése.

Akkor hogy lehetett volna eldönteni, hogy ki kinek az apja, amikor még védekezés sem volt? Vagy testvére, féltestvére stb...? A mindenki mindenki apja, anyja, testvére meg ma sem működik.


Szexelni egyáltalán nem bűn, csak nem játék. Főleg a nőnek nem az. Mert következménye van (pl. egy baba).

2012. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
48%
A vallás a bűntudatra épít,ezzel tudja sakkban tartani a bizonytalan embereket.Vajon miért egy paptól függ,hogy te bűnös vagy-e,vagy sem,és kapsz-e feloldozást? Azért,mert ezt találták ki,hogy uralkodjanak rajtad.A nemi élet természetes férfi és nő között.A házassággal mégis mi változik meg? Előtte nem lehet,csak házasság után.....Álljunk meg itt egy kicsit:Mégis mi a jelentősége ennek Isten szemében? Ez egy emberi szokás.
2012. dec. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%

Az atya tudja, hogy ő hogyan készült? Elárulom, NEM ÚGY, MINT VÉNUSZ ISTENNŐ!


Különben is, autót is úgy veszel, hogy előtte kipróbálod.

2012. dec. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A Biblia szerint mi az a házasság? Valaki beidézné?
2012. dec. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!