Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy frissen megtért ember...

Egy frissen megtért ember hova fordulhat, mit csinálhat? (bőv. Lennt)

Figyelt kérdés

Sziasztok. :) Régebbi kérdéseket olvasva sok lelkes hívőt láttam itt, szóval egy próbát megér a kérdés. Papíron katolikus vagyok, - mint gondolom sokan - hittanra jártam, bérmálkoztam, de nem hittem Istenben. Sokat gondolkodtam a kérdésen, és az akkori kemény 14 évemmel arra jutottam, hogy Isten nem létezik. Ateista voltam jópár évig, bár az istenhit iránti érdeklődést megtartottam. Most viszont hívők közé sorolom magam. (Nem mondom, hogy újra, mert korábban nem voltam az..) A probléma egyszerűen csak abban áll, hogy nem érzem magam otthon a katolikus eszmékkel, sokkal inkább a protestáns irány felé húzok. Amiért a kérdés kiírtam, az az, hogy milyen református gyülekezetet, kiadványokat, oldalakat tudtok ajánlani nekem.. :) Minden tanácsot szívesen fogadnék, keresgettem sokat, de nem tudom, hova forduljak. Katolikus könnyebben menne, de azt nem érzem magaménak.


És boldog karácsonyt mindenkinek.. :)


2012. dec. 25. 19:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező! Véleményem szerint, amit a Bibliával tudok alátámasztani, az "egyház" szó egy konkrét szervezetet jelöl.


1Kor 1:10: „Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk neve által, hogy mindnyájan egyetértésben beszéljetek, és ne legyenek köztetek meghasonlások, hanem legyetek teljesen egységesek ugyanabban a gondolkodásban és ugyanabban a felfogásban.”


A kereszténység különböző egyházai között messze nincs ilyen egység.


Ján 10:16: „más juhaim is vannak, amelyek nem ebből az akolból valók; őket is elő kell hoznom, és figyelni fognak a hangomra, és e g y nyáj lesznek e g y pásztorral.”


Ha Jézus ’egy nyájban’ egyesíti őket, nyilvánvalóan nem lehetnek szétszórva a kereszténység vallásaiban.

2012. dec. 26. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is nagyon örülök a megtérésednek, ha tényleg komolyan gondolod, de fontos, hogy ez ne csak egy fellángolás legyen. Ezért lényeges, hogy tanulmányozd a Bibliát, és próbáld meg minél jobban megismerni Istent, és az ő szándékait.


Tájékozódj a felekezetekről, melyiket érzed, hogy tényleg Biblia szerinti. Aztán látogass el néhány gyülekezetbe, hogy megtaláld hol van a te helyed.


Én baptista vagyok, és tudom neked ajánlani. De ugyanúgy a többi protestáns felekezetek közül bármelyik lehet a te helyed. Akár az evangélikus, a református, adventista, pünkösdista, stb.


Ha kérdésed van akár a baptizmusról, vagy a kereszténységgel vagy bármilyen hitbeli dologgal kapcsolatban, nyugodtan írj privátban. :)

2012. dec. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2012. dec. 30. 00:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!