Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek az bűn hogy...

Szerintetek az bűn hogy maszturbálok, miközben keresztény vallású vagyok? (Meg kell gyónóm vagy nem? )

Figyelt kérdés
2012. dec. 25. 22:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10%
Jaj, ennyi baromságot. Kit érdekel, hogy bűn-e? Emberi szükséglet, és kész.
2012. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

# 11

Emberi szükséglet?

Ez még viccnek is rossz.

Ha a szexről lenne szó, akkor arra azt mondom, hogy oké, de ez, maszturbálás. Nem érdekel, hogy fáj a lábad/a fogad/valami más, vagy sz@r a helyzeted. Másnál is elő tud ez fordulni, de van, aki nem is gondol rá (tudom, furának tűnhet te neked).

Nem vagyok prűd, én beismerem, hogy rárántok, de mégsem mondom ezt természetes dolognak, vagy szükségesnek.

Ez ugyanolyan baromság, mint aki, az alkoholos italt nevezi szükségletnek, vagy a dohányzást. Kulturálisan megérthető, de sehol sem, szükségletként hozakodnak elő vele.

2012. dec. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Egyél brómot, a katonáknak is azt adtak...
2012. dec. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Kevertek-e brómot a katonák kávéjába, teájába?

[link]

2012. dec. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
81%

1. Katolikus felfogás szerint bűn. Ha el is követed olykor-olykor, bizony meg kell gyónni, különben szentségtelen és hamis lesz a gyónásod. Ezzel lehet egyet nem érteni, de katolikus szabályok szerint ez így van.

2. Nem tudom miért lenne feltétlenül emberi szükséglet? Az én szüleim gyerekkorában még sem a szüzesség, sem az önkielégítés nélküli élet nem okozott sem rákot, sem daganatot, amibe bele lehetett volna halni....

2012. dec. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 27. 15:03
 17/24 anonim ***** válasza:
8%

az a bűn, ha mások bűntudatot keltenek emiatt benned.


Nincs mit meggyónni. de csak amiatt sem kéne, mert a pap beizgulhat tőle.

2013. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
utolsó: mit gondolsz bárki is nevetne fog ezen a humornak is gyatra, burkoltan aljasul fröcsögő beszólásodon? senki le sem sz.rja a fejed....
2013. jan. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

semmi vicc nincs benne.


de, ha minimálisan is képben vagy pszichológiából, akkor tudod, hogy a bűntudat keltéssel milyen sokat lehet ártani.


azt meg nem tudhatod, hogy a pap beizgul-e vagy sem, ha valaki szexuális témával megy hozzá (nem 100% rá az esély, de nem is 0). A mi sulinkban legalábbis eléggé szex mániásak voltak a papok.

2013. jan. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A papok sem mindenhol normálisak, ez tény, de nem lehet ebből általánosítani.

A másik: a bűntudat keltéssel kapcsán, célt tévesztettél. Nem az a kérdés, hogy "Maszturbálok - oké?" Mert ha így lenne, akkor egy "Felőlem, te tudod." elintézném. Mivel nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy bűn-e a maszturbáció a kereszténység szerint, így vele kapcsolatos válaszokat kapott a kérdező. Gondolom azért is, mivel nincs tisztában, hogy minek is számít a maszturbáció. Erre jött a válasz, hogy igenis, paráznaságnak számít. Vagyis, nem a válaszadók keltenek bűnt a kérdezőben.


Mellesleg a papokra való kitétel is érdekes. Ez, egy külön kérdés, mivel nem folyathatnak szexuális együttlétet, egy nővel sem. Nem mondom azt, hogy paráználkodjanak, hanem azt, hogy a cölibátust érdemes lenne felülvizsgálni. Fura, hogy Jézus Krisztussal magyarázkodnak, hogy nem volt neje, stb. A Bibliában, viszont, erre nem találtam egy említést sem, hogy a követőinek is, megtiltotta a házasságot.

Történelemből, idáig, egy magyarázatot kaptam erre, de ennek a valóságalapját nem én ítélem meg: a vagyon miatt. Nem a pereskedések miatt, hanem a Vatikán döntött így (nehogy a gyerekek örököljenek).

A másik: engem úgy oktatattak, hogy a papoknál, régen, engedélyezve volt a házasság. Ezt is, fel lehetne tenni kérdésnek, mert ha igen rá a válasz, akkor a cölibátus értelmét is kérdőre lehetne vonni.

2013. jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!