Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jézus születésétől számolju...

Ha Jézus születésétől számoljuk az éveket, akkor miért nem Karácsonykor van Újév?

Figyelt kérdés

2012. dec. 27. 14:51
1 2
 11/12 titak ***** válasza:
0%

Ja,,,, a Gregorián naptárt 1582. október 4-én vezették be, csütörtökön, oly módon, hogy az azt követő nap október 15., péntek lett, a kettő közötti napok abban az évben kimaradtak. Több keresztény egyház is ellenezte, sőt a mai napig el se fogadta


A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik."

"

És íme a sok okos 'szentgyökér' keresztény véleménye, akik a templomban alázatosan térgyelnek bálványaik előtt (Isten tiltása ellenére) , miközben közben fingjuk sincs a pápista keresztény egyház múltjáról. Ha..ha..haa.. ,,ll.

2012. dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
22%

Válaszom válasza, inkább te olvasd el a kérdést. A kérdező azt kérdezi, miért nem karácsonykor van Újév?

Én meg elmondtam, hogy a 16. századig karácsonykor volt újév, vagyis december 25.-én kezdődött az újév, mert Jézus születésétől számolta az egyház az éveket, csak később terjedt el a január 1.-jei évkezdet. Az, hogy Jézus nem is akkor született, amikorra az egyház helyezte a születési dátumát, az nem tartozik ehhez a kérdéshez.

De a magadfajta vallásosak, nem tudnak sajnos gondolkodni, erről nem én tehetek.

2013. jan. 4. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!