Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » én nem értek már semmit, és...

én nem értek már semmit, és nagyon hiányzik a szeret. Istentől nem kapom meg, másoktól sem? Miért ne lennék előbb utóbb öngyilkos.

Figyelt kérdés

10 éve próbálok többet érteni az érzéseimből ,a vágyaimból a belső hajtó erőmből,magáról a világról..- de csak mérhetetlen ürességet és kétségbeesést érzek. nincs otthonom se kivül se belül. Istent keresve is ugyan olyan magányos vagyok. Vágyom ere a fajta szeretetre de a ' boldogok a lelki szegények' áldásos együgyűsége nem megy-annál többet olvastam gondolkodtam és talán materialistább is vagyok. A vallásokban sok helyen a megfélemlités megy a papokrészéről( bünösök vagyunkstb ,és maga a hierachia se tetszik ), közösségen belül a felszínesség,képmutatás és az itélkezés -tisztelet persze a kivételnek .. De mégis egy dolog volt ..a karácsonyi mise ami meghatott a lelkem mélyéig. A fájdalom persze maradt. Én mint gondolkodni érezni hinni vágyó - szeret morzsákat kolduló ember ..-meddig kéne még ezt az állapotot elviselni?! olyan méltatlan és megalázó ,se emberek se égi hatalmak nem adnak könyörületet és legalább egy olyan embert aki tényleg szeret ahogy vagyok- és akit én is szerethetek ..

persze mind1.


2012. dec. 29. 17:16
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Bocs nem írod milyen vallású vagy?
2012. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Hány éves vagy? Van családod? Miért nem tudsz hinni?

"boldogok, a kik nem látnak és hisznek"


Miért nevezed Krisztus tanítását miszerint "boldogok a lelki szegények" áldásos együgyűségnek?


Szerinted mi a hit, és mi az amire vágysz?

2012. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
38%

Első válaszoló, elolvastad a kérdést?

Karácsonyi misére milyen vallásúak járnak, szerinted?

2012. dec. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%

Hiába keresed az "isteni szeretetet" és megnyugvást a vallásokban, ha igazából nem is vagy vallásos. (Vagy te vagy az első hívő, aki betudta ismerni, hogy az Istenben való hit önmagában nem elég.) Ugyanis még egyetlen mélyen vallásos személytől sem hallottam olyat, hogy hiába keresi Istent, nem talál megnyugvást.

Az az igazság, hogy én, mint ateista úgy gondolom, hogy amíg önmagaddal és a világgal nem leszel kibékülve addig hiába vársz az "égi hatalmaktól" bármit. Szóval inkább a világ felé, az emberek felé kellene nyitnod és találnod magadnak valamilyen megvalósítható/materiális gondolkodással is felfogható célt. Addig ugyanis, amíg célod nincs nem segíthet rajtad sem ember, sem semmilyen isten.

2012. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Elolvastam és bocsi,de figyelmenkivűl hagytam.De szerintem azon gondolkodjunk inkább hogy a kérdezőnek egy megértő és segítő választ tudjunk adni! Vagy nem de??
2012. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 yuda ***** válasza:
33%

Isten maga a szeretet. Ez tény.

Gondolom ezzel általában nem vitáznak a hívők.

Másik tény, hogy Isten úgy szerette a világot, hogy az Ő egyszülött fiát adta, hogy akik hisznek Őbenne, el ne vesszenek, hanem örök életet kapjanak.

Úgy gondolom, mivel ez is újszövetségi alapigazság, ez is elfogadható mindenkinek.


Ha Isten a szeretet és Ő már kifejezte a szeretetét az emberiség felé, akkor mitől lehet, hogy bizonyos vallásokhoz tartozó emberek, akik állítólag meggyőződéses istenkeresők, mégsem élik meg és nem élvezik Isten csodálatos szeretetét?


János evangélium elején ez van írva:

Valakik befogadták őt, hatalmat adott azoknak, hogy Isten fiaivá legyenek, azoknak, akik az ő(Jézus) nevében hisznek;

Akik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.


Láthatod, Isten akarata, hogy legyen még egy születés, egyfajta szellemi születés, amit az indít el, hogy valakik befogadják Őt...vagyis befogadják Jézust a szívükbe, utána kapják meg a fiúságot, hogy Isten fiaivá válnak.


Ez egy személyes találkozás Istennel, ami felülmúl minden megtapasztalást az életben. Olyan csodálatos, hogy akik átélték, csak hasonlatokkal tudnak róla beszélni. Emberi szókincsünk kevés ehhez. Utána valóban érzi az ember azt a boldogságot, amit az első zsoltárban is írnak és még több tucat helyen. Azután valóban átéli az ember Isten szeretetét.


Hol akkor a hiba?

Biblia Isten beszéde, tehát abban nem lehet.

Te nem éled meg mégsem, mert a vallásod nem tudja közvetíteni.Hmm. :D

Nehéz kérdés?!

Úgy vélem, akkor mégis a vallásodban lesz a hiba.

Fuss ki onnan és keress egy pünkösdi, karizmatikus gyülekezetet és megtalálod az Urat. személyes találkozásod lehet a feltámadott Jézussal. Megtapasztalod a bibliai igazságokat torzítás nélkül.

Nem térítelek, sem gyülekezet nevet nem írtam be, nehogy valamelyik "kemény buksi" térítéssel vádoljon, de írd a be a googleba és településedhez közel fogsz találni.

Kár lenne kihagynod ezt a megtapasztalást, amit Isten minden embernek meg akar adni.

Persze otthon is megteheted egymagad, hogy elfogadod Jézust személyes megváltódnak egy egyszerű imában, és kéred jöjjön a szívedbe... csak az a tapasztalat, hogy a hit hallásból jön létre -ehhez pedig élő hitű emberek kellenek akik hirdetik.

2012. dec. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Julianna: katolikus, evangélikus, református.


Kérdező: semmid sincs? Én nem vagyok megértő ilyenkor, mert amikor egy látó, halló, értő és érző ember azt állítja, hogy semmije sincs, az hazudik.

És ez csak a felszín. Van még vágyad a szeretetre, tehát tudod milyen az. Nincs ételed vagy ruhád?

Te szereted a többi embert? Ha igen, akkor kizárt, hogy senki ne szeressen vissza. Ha nem, akkor miért várod?

2012. dec. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan kerested eddig Istent, de ha nem érzed az Ő végtelen szeretetét akkor az eddigi keresési módszereddel van gond.

Amikor hasonló érzéseim voltak mint most neked, én azt tettem amit az utolsó válaszoló tanácsolt neked. Otthon egy egyszerű de őszinte, elkeseredett imában kértem Jézust, hogy lépjen be az életembe és segítsen olyanná válnom, amilyenné szeretné ha válnék és segítsen, hogy meggyógyuljon a lelkem és eltűnjenek azok a negatív érzések amiket akkor éreztem.

Ezután nagyon hamar döbbenetes változások történtek az érzelmeimben, a lelki életemben.Lépésről lépésre vezetett ki az Úr a depresszióból ami azóta (2 éve) sem tért vissza, és a nehézségeim ellenére is képes vagyok boldog lenni, elfogadni mindazt amit az élet mér rám.

Tedd meg ezt az egyszerű de nagyon fontos lépést, mely segít abban , hogy személyes kapcsolatod legyen az Úrral és hidd el megismered az Ő szeretetét!

Itt egy kis segítség ha nem tudnád hogyan kezd el:

[link]

2012. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A 6-os válaszolóra gondoltam.
2012. dec. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Egyrészt azt hiszem, jól látod a keresztény közösségek nagy részében megjelenő képmutatást és egyéb tévedéseket, másrészt azt kell mondjam, #7 valóban a leglényegesebb kérdésekre mutatott rá. A szeretet kérdését viszont más oldalról is meg lehetne fogni. Mindenek előtt tedd fel magadnak a kérdést: szereted önmagad? Ha te sem vagy erre képes, hogy várod el másoktól, hogy megtegyék? Nem rövid, és nem is könnyű megtalálni és elfogadni önmagad, de megéri, hiszen ha foglalkozni kezdesz vele, idővel megszereted, a kisugárzásod változni fog, és ezt az emberek is megérzik majd. Az egyetlen gond jelen pillanatban annyi, hogy nem ismered önmagad, ezen pedig csak és kizárólag te magad változtathatsz, senki más nem képes rá. Ha pedig végre megtalálod önmagad, ebből kiindulva Isten valódi természetére is rálelsz majd.
2012. dec. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!