Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » én nem értek már semmit, és...

én nem értek már semmit, és nagyon hiányzik a szeret. Istentől nem kapom meg, másoktól sem? Miért ne lennék előbb utóbb öngyilkos.

Figyelt kérdés

10 éve próbálok többet érteni az érzéseimből ,a vágyaimból a belső hajtó erőmből,magáról a világról..- de csak mérhetetlen ürességet és kétségbeesést érzek. nincs otthonom se kivül se belül. Istent keresve is ugyan olyan magányos vagyok. Vágyom ere a fajta szeretetre de a ' boldogok a lelki szegények' áldásos együgyűsége nem megy-annál többet olvastam gondolkodtam és talán materialistább is vagyok. A vallásokban sok helyen a megfélemlités megy a papokrészéről( bünösök vagyunkstb ,és maga a hierachia se tetszik ), közösségen belül a felszínesség,képmutatás és az itélkezés -tisztelet persze a kivételnek .. De mégis egy dolog volt ..a karácsonyi mise ami meghatott a lelkem mélyéig. A fájdalom persze maradt. Én mint gondolkodni érezni hinni vágyó - szeret morzsákat kolduló ember ..-meddig kéne még ezt az állapotot elviselni?! olyan méltatlan és megalázó ,se emberek se égi hatalmak nem adnak könyörületet és legalább egy olyan embert aki tényleg szeret ahogy vagyok- és akit én is szerethetek ..

persze mind1.


2012. dec. 29. 17:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Van családod? Van munkahelyed? Ott lehetnek emberek, akiket szeretsz, kedveskedsz nekik, beszélgetsz velük, és ők viszont fognak szeretni. Feléleszthetsz gyermekkori barátságokat is. Elmehetsz önkénteskedni, ott is ismerkedhetsz.

Isten pedig mindenkit egyformán szeret, így téged is. Ha vele jársz a világban, minden szenvedést könnyebb lesz elviselned.

2012. dec. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 mustafa33 ***** válasza:
Yuda, nem hiszem, hogy egy karizmatikus gyülekezet csepűrágó prédikátorának a hülyítése hiányzik neki.
2013. jan. 1. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 mustafa33 ***** válasza:

Válaszom,

Az evangélôikusok és reformátusok mióta járnak misére? Már elhagyták szerinted az istentiszteleteket és áttértek a misézésre? ☺

BÚÉK.

2013. jan. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 mustafa33 ***** válasza:
Az ember az éjféli misén meghatódik, átérez egy szellemi felemelkedést, megújúlva megy haza, otthon szembesül az istenverésel ami egész életén át kíséri, ami megszűnéséért hiába imádkozik. És oda az egész felemelkedés. Ammen.
2013. jan. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 mustafa33 ***** válasza:
Jób gyermekeinek is jobb lett volna, ha Isten hanyagolja apjukat. (az első gyerekekre gondolok akiket Isten odavetett a sátánnak prédául, csak hogy bizonyítson valamit egy fölösleges fogadásban.)
2013. jan. 1. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

mustafa33, neked is BÚÉK!


Mi a baj?:(

2013. jan. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Igaz, kerülhetsz olyan helyzetekbe, amikor teljesen egyedül érzed magad, és úgy tűnik, senkit nem érdekel, hogy élsz-e vagy sem. De ne feledd: óriási különbség van aközött, hogy az ember egyedül érzi magát, és aközött, hogy egyedül is van. Illés, aki a bibliai időkben élt, élete mélypontján így fordult Jehovához: „a te prófétáidat fegyverrel megölték, és csak én egyedül maradtam.” Igen, Illés teljesen egyedül érezte magát, és jó okkal. Számtalan prófétát, akikkel együtt szolgált, megöltek, és őt is halállal fenyegették, így menekülnie kellett, hogy mentse az életét. De valóban egyedül volt? Nem. Jehova tudatta vele, hogy mintegy 7000 lojális ember van még; ők ugyanolyan hűségesen próbálták szolgálni az igaz Istent azokban a sötét napokban, mint Illés (1Királyok 19:1–18). De térjünk vissza hozzád. Lehetséges, hogy te sem vagy olyan egyedül, mint ahogy azt hiszed?Vannak, akik törődnek veled. Gondolj csak a szüleidre, a házastársadra, a gyermekeidre és a barátaidra. De ez még nem minden. Jehova Tanúi gyülekezetében érett keresztényekkel találkozhatsz, akik érdeklődnek irántad, akik szívesen meghallgatnak, és akik készek imádkozni veled és érted (Jakab 5:14, 15). De még ha minden tökéletlen emberben csalódnál is, van Valaki, aki soha nem fog cserbenhagyni. Dávid király hajdanán ezt mondta: „Ha atyám és anyám elhagynának is, az Úr magához vesz engem” (Zsoltárok 27:10). Igen, Jehova ’törődik veled’ (1Péter 5:7). Soha ne feledd, hogy Jehova szemében nagyon értékes vagy.Az élet Isten ajándéka. Való igaz, időnként az élet sokkal inkább tehernek, mintsem ajándéknak tűnhet, de képzeld csak el, hogy mit éreznél, ha valakit egy értékes ajándékkal lepnél meg, és az illető eldobná az ajándékodat, még mielőtt használná? Mi, tökéletlen emberek, épphogy csak „felbontottuk” az élet ajándékát. Sőt a Biblia rámutat, hogy a mostani életünk még csak nem is „a valódi élet” Isten szemében (1Timóteus 6:19). Igen, a közeljövőben sokkal teljesebb, gazdagabb és boldogabb életet élhetünk. Hogyan lesz ilyenné az életünk?A Biblia elmondja: Isten „letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak” (Jelenések 21:3, 4). Próbáld elképzelni, hogy milyen lesz majd az életed akkor, amikor ezek a szavak beteljesednek. De ne csak futólag gondolj a jövőre, hanem próbálj meg egy teljes, színekben gazdag képet alkotni az elmédben. Az általad festett kép nem csak üres képzelgés. Ha elmélkedsz azon, hogy Jehova hogyan bánt népével a múltban, meg fog erősödni a belé vetett bizalmad, és a kép, melyet a jövőről alkottál, még valóságosabb lesz számodra (Zsoltárok 136:1–26).Időbe telhet, amíg teljesen visszatér az életkedved. Továbbra is imádkozz a „minden vigasztalás Istenéhez, aki megvigasztal bennünket minden nyomorúságunkban” (2Korintus 1:3, 4; Róma 12:12; 1Tesszalonika 5:17). Jehova megadja majd neked a szükséges erőt, és megtanít téged arra, hogy élni érdemes (Ézsaiás 40:29).
2013. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 mustafa33 ***** válasza:
Kösz 16-os. Nem panaszkodni akarok, csak a tapasztalatomat írtam le.
2013. jan. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én, abból amit eddig leírtál azt szűrtem le hogy Istetntől vársz minden segítséget. Nem hallottad még azt a mondást hogy: segíts magadon, az Isten is megsegít? Nem sírdogálni kell, hogy nekem semmi nem jön össze, mert így nem is fog. Lehet, hogy ezek kemény szavak de fel kell ébredned barátom. Tégy azért hogy neked jobb legyen, ne másoktól várd a megoldást és hidd el ha Iten látja, hogy igyekszel ő is segíteni fog. Mindezt a saját bőrömön tapasztaltam meg. Tettem azért hogy jobb legyen és meg is lett az eredménye. Persze semmi sem sikerülhet elsőre, mert az hogy valamit megpróbálsz nem azt jelenti, hogy valóban akarod is csinálni. Ha 70%-ot beleadsz a 30%-megkapod.
2013. jan. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem mindig egyértelmű, hogy Jehova hogyan válaszol az imánkra. De ha konkrétan fogalmazunk az imáinkban, akkor könnyebben felismerhetjük a tőle jövő választ. És amikor megtapasztaljuk, hogy meghallgatja az imáinkat, még valóságosabbá válik számunkra. Emellett, ha megosztjuk vele a legbensőbb gondolatainkat, ő is közeledni fog hozzánk.
2017. okt. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!