Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szombat vagy vasárnap?

Szombat vagy vasárnap?

Figyelt kérdés

Egyik egyház szombatot tart, a másik vasárnapot.

Miért lenne a szombat a hetedik nap, amit meg kell tartani? Ők azzal érvelnek, hogy a vasárnap a pogány napisten napja volt. De én viszont kiszámoltam az ujjamon, hogy a ma szombatnak nevezett nap a hatodik nap a héten.

Hogy több ezer évvel ezelőtt annak a napnak mi volt a neve, azt nem tudom, de szerintem ma a hetedik napot vasárnapnak hívják.

Nem?


2012. dec. 30. 07:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy HOL kezded el a számolást. Ahol a szombat a 7. nap, ott a hét vasárnappal kezdödik, az az elsö nap.


Az, hogy MO-on a hetet hétfövel kezdik számolni, csak szokás.

2012. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Úgy van, ahogy az 1. válaszadó írta: attól függ hol kezdjük. Több országban, pl. angolszász területeken is vasárnappal kezdenek; a számítógépes programnyelvek is 7.-ként kezelik a szombatot.

Az újszövetség szerint is vasárnappal kezdődik a hét (Húsvét vasárnap, az Úr feltámadásának napja).

2012. dec. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ez egy szó, amihez azok az egyházak ragaszkodnak, amik szerint csak az ő híveik üdvözülnek.

A szombat egy szó, a hetedik nap a mérvadó.

Kíváncsi lennék, hogy maga a szombat szó mióta létezik és más nyelvben hogy oldja meg ez az egyház, ahol a bibliai szombat szava nem egyezik a hét hatodik napjával.

2012. dec. 30. 08:35
 4/22 anonim ***** válasza:
74%

"A szombat egy szó, a hetedik nap a mérvadó."


- A szombat héberül: שבת

A hetet pedig így mondják: שבע

Na, most ez félrevezető lehet, mert a szabbat szó nem a hétből származik ellentétben a hét többi napjával (a vasárnap első nap, a hétfő héberül egyszerűen "második nap" stb.)

Ellentében a szó etimológiáját tekintve pihenőnapot jelent. Ez pedig arra utal, hogy Isten aztan megpihent, és a hívek is követik ezt a szokást.

2012. dec. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

4-es válaszoló:

akkor jól értettem, hogy a szóhoz való ragaszkodás elméletem helyes?

Mert akárhogy olvasom a Bibliát, én úgy értelmezem, hogy meg kell emlékezni a pihenőnapról, de nem az van leírva, hogy csak akkor üdvözülhetek, ha szombaton teszem.

2012. dec. 30. 09:20
 6/22 anonim ***** válasza:
46%
Nem, nem helyes. Az, hogy ma a vasárnap a pihenőnap, fokozatos, teljesen tudatos elhatárolódás volt a zsidó hagyományoktól.
2012. dec. 30. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

" de nem az van leírva, hogy csak akkor üdvözülhetek, ha szombaton teszem."


Nem, és ha ölsz is, akkor is üdvözülhetsz. Ha nem így lenne, nagy bajban lennénk.


Máté 5, 21. "Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: Ne ölj, mert a ki öl, méltó az ítéletre.

22. Én pedig azt mondom néktek, hogy mindaz, a ki haragszik az ő atyjafiára ok nélkül, méltó az ítéletre: a ki pedig azt mondja az ő atyjafiának: Ráka, méltó a főtörvényszékre: a ki pedig ezt mondja: Bolond, méltó a gyehenna tüzére."


Máté 19, 25. A tanítványok pedig ezeket hallván, felettébb álmélkodnak vala, mondván: Kicsoda üdvözülhet tehát?

26. Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél (Istennel ?) minden lehetséges.


Mk 16,16 A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik.


Jn 14,21 A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

Jn 15,10 Ha az én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; a miképen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

2012. dec. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

6-os: ne haragudj, hogy értetlenkedem, nem azért teszem, hogy vitát szítsak! Nem értem, mert tudtommal nekem nincs közöm a zsidókhoz. Sosem leszek az és én hiszek Jézusban.

Számomra a hetedik nap az hetedik és megemlékezek róla. A szombat nevű nap viszont a hatodik.

Nálam tdjjdpwa káosz a fejben.


7.: köszönöm, én is így tudtam. :) És reménykedek is benne, mert enélkül nekem végem.

2012. dec. 30. 09:58
 9/22 anonim ***** válasza:

"Nem értem, mert tudtommal nekem nincs közöm a zsidókhoz. Sosem leszek az és én hiszek Jézusban."


Akkor lehet, hogy bajban vagy, ha nem vagy az. :) Csak nem az a zsidó, akit annak hiszünk.


Róm 2, 28. Mert nem az a zsidó, a ki külsőképen az; sem nem az a körülmetélés, a mi a testen külsőképen van:

29. Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.

2012. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Lényegtelen!Rend van benned?Akkor ne ragaszkodj a szavakhoz!Tudod te,hogy mikor kell pihenned!


„A szombat van az emberért, nem az ember a szombatért. Az Emberfia ezért Ura a szombatnak is.”


(Mk 2, 23-28)

2012. dec. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!