Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szombat vagy vasárnap?

Szombat vagy vasárnap?

Figyelt kérdés

Egyik egyház szombatot tart, a másik vasárnapot.

Miért lenne a szombat a hetedik nap, amit meg kell tartani? Ők azzal érvelnek, hogy a vasárnap a pogány napisten napja volt. De én viszont kiszámoltam az ujjamon, hogy a ma szombatnak nevezett nap a hatodik nap a héten.

Hogy több ezer évvel ezelőtt annak a napnak mi volt a neve, azt nem tudom, de szerintem ma a hetedik napot vasárnapnak hívják.

Nem?


2012. dec. 30. 07:52
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Akkor itt is a szavak csaltak meg. A zsidók keresztények (mai szóval).

Viszont akkor az elkülönülés teljesen jogos, mert azok a zsidók, akik nem hisznek Jézusban, mert még várják a Messiást, azok is mások, mint akikről szó van.

a káosz egyre nagyobb a fejemben amúgy. :D

2012. dec. 30. 10:20
 12/22 A kérdező kommentje:

Pietrosol: :)))))

Itt a válaszom, nagyon köszönöm! Nem vagyok nagy vitapartner, engem hamar földbe lehet döngölni, hiába erős a hitem. Mert nem az rendül, hanem a másikba vetett szeretetem, tiszteletem.

Nagy volt a gondom, mert bántanak, amiért én vasárnap járok templomba. De most megvan az, amivel megnyugodtam. Köszönöm.

2012. dec. 30. 10:22
 13/22 anonim ***** válasza:

Itt van is pár hozzászólás ami esetleg segíthet rendet tenni:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2012. dec. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Rendet nem nagyon tett, de azt látom, hogy mekkora ütközőpont ez.
2012. dec. 30. 11:50
 15/22 anonim ***** válasza:
10-esnél a pont! Szerintem olyan mindegy. Akár szombat, akár vasárnap, a nyugalomnapra emlékezünk, illetve Jézusra.
2012. dec. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Ők azzal érvelnek, hogy a vasárnap a pogány napisten napja volt."


A szombat (pl. angolul Saturday) pedig a Szaturnusz isten napja :)


"Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában: Melyek csak árnyékai a következendő dolgoknak, de a valóság a Krisztusé." Kol 1:16-17


"Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve. A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel: és a ki nem ügyel a napra, az Úrért nem ügyel. A ki eszik, az Úrért eszik, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem eszik, az Úrért nem eszik, és hálákat ád az Istennek." Róm 14:5-6


Nem heti egy nap megtartásából áll a keresztény élet. Ha a Zsid 4-et elolvasod, láthatod, hogy mi az igazi szombat. És nem a szombat megtartása Isten pecsétje, hanem az Ő Szent Szelleme (Ef 1:13, 4:30, 2 Kor 1:22)!


Nézd meg ezt az oldalt:


[link]


Üdv.

2012. dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
90%

Utána lehet nézni, hogy a katolikus egyház szerint is a vasárnap a hét első napja, így tehát a szombat a hét hetedik napja.

A katolikusok azért tartják a vasárnapot, "mert a hét első napján támadt fel Krisztus".


Kedves kérdező! A "De én viszont kiszámoltam az ujjamon, hogy a ma szombatnak nevezett nap a hatodik nap a héten." mondatodon jót mosolyogtam. :) Hány éves vagy? A vasárnap mint hetedik nap a mi kultúránk szerint a hetedik nap...


Több ezer évvel ezelőtt annak a napnak sabbat volt a neve, vagyis nyugalom napja. Nem nevezték el a napokat, hanem volt első nap, második nap, stb. és volt a sabbat a hetedik nap. A péntek a sabbat előtti napnak felel meg.

(ezt még én is tudom, pedig nem vagyok zsidó)


Google a barátod. Sok mindent megtudhatsz ha jobban utána olvasol dolgoknak, bár az is igaz, hogy sok badarságot, valótlanságot is lehet olvasni...

2012. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

36 vagyok. És te?


Másik kérdésben már meglett a válasz, valamiért ugyanez a téma kétszer lett kérdezve rövid időn belül.

Google-val pedig évek óta barátkozom, de itt sok hozzáértő van, nekem számított a véleményük.

2012. dec. 30. 17:21
 19/22 anonim ***** válasza:

"A szombat (pl. angolul Saturday) pedig a Szaturnusz isten napja :)"


Az angol napok elnevezése mindegyik egy égitestről kapta a nevét, és nem istenségről. Hétfő például monday a holdnap. A magyar szombat nap etimológiája a következő:

A héber sabbát, megszűnés, szünet, innen: pihenőnap szó átvétele egyházi szláv közvetítéssel. Más vélemények szerint a szláv sobota szóból ered.

2012. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%
Én is 36 vagyok, és azért kérdeztem, mert akinek az ujján kell kiszámolnia, hát... Tehát csak ezért. :) Megosztanád, hogy melyik az a válasz a másik kérdésben, amire azt mondtad, hogy megvan a válasz?
2012. dec. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!