Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Írnátok a katolikus vallásról?...

Írnátok a katolikus vallásról? Aki eddig nem volt hívő, de úgy érzi, hogy kezd nyitni a hit felé, az "felveheti" ezt a vallást?

Figyelt kérdés

2013. jan. 4. 22:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Persze, fel lehet venni, sosincs késő :)

Szerintem inkább menj el egy katolikus templomba, és ott a pappal beszéld meg ezeket a dolgokat, autentikusabb válaszokat fog majd Neked adni, hidd el!

2013. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
26%

Szia!


Ebben a vallásban is vannak tisztességes, jóravaló emberek, mindazonáltal én nem ajánlom, mivel meggyőződésem szerint alapvetően ellentmond a tanítása a Bibliának. De ezt ne nekem hidd el. Nyisd ki a Szentírást, kérd Isten segítségét a tanulmányozáshoz, aztán hasonlísd össze a Biblia tanítását a Katolikus Egyházéval, és győződj meg magad az igazságról.

2013. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
8%

Felvenni felveheti, de nem ajánlom.


Semmilyen előnye nincs, és csak egy csomó hátránya.


(Isten nem létezik, se így, se úgy, a vallás sokmindenben korlátoz, de nem leszel tőle jobb ember. Az összes vallás a képmutatásról szól, de a katolikusoknál masszívabb a dolog.)

2013. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Persze, hogy felveheted. Mit szeretnél tudni a katolikus vallásról?

A katolikusok se tökéletesek, de legalább nem válaszolnak a nem nekik szóló kérdésekre, csak hogy kéretlenül reklámozzák a saját világnézetüket és véleményüket, mint a 2-es és 3-as válaszoló.

2013. jan. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 mustafa33 ***** válasza:
72%

Szia, 64%-os.

Olyan vagy mint aki a cigányokra mondaj, hogy vannak közöttük rendesek "is". Mert ez sértő az egészre nézve. Ezen ha jól emlékszem, már felháborodtál egyszer. Ha nem te voltál, bocs.

Szóval szerinted a katolikusok között is akad rendes. Akad? mennyi? elvétve? a többség az nem rendes?

Kollektívan szelektász?

Kösz.

2013. jan. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Persze, hogy felveheted. Legegyszerűbb ha elkezdesz járni a templomba és ott belépsz egy közösségbe is. Sok közösség szokott működni, pláne nagyobb templomokban, mindenféle életkorú embereknek.

Mire vagy kíváncsi pontosan? Elég nehéz röviden összefoglalni a lényegét. Ha inkább privátban kérdeznél, akkor is szívesen válaszolok. Magam egy katolikus fiatal vagyok, szívesen segítek bármiben! :))

2013. jan. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Itt van még pár hasznos link:

[link] Ez a hivatalos honlap.

[link] Itt kereshetsz templomot is a lakóhelyednek megfelelően, illetve vannak közösségek is.

[link] Itt hírek, aktualitások vannak.

2013. jan. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
11%
A katolikusok valóban gyökeresen eltérnek a Bibliától, Isten Szavától. Én is azt fogom írni, mint az egyik előttem író, hogy sok igazi, őszinte katolikus embert ismerek, akik sajnos az igazságot (A Szentírást) abszolút nem ismerik, hiszen a katolikus papok nem is tanítják, legfeljebb az Újszövetségből olvasnak fel, s aztán a pap prédikál, amiről gondolja, arról. Szóval nem ismerik a Bibliát, félremagyarázzák, sokat ismerek közülük, aki tudja az igazságot, de nem meri elmondani, vagy egyelőre még nem... a legnagyobb történelmi egyház, és mondom, sokan nagyon kellemes, igaz szívű és hitű emberek, és Isten majd onnan is kihozza az Ő népét, a maradékot, mert lesz ilyen (most is van, de az utolsó idők legvégén válik majd nyilvánvalóvá), ahogy Jézus mondja: "Más akolban is vannak nekem bárányaim". Nekem csupán ez a gondom velük, hogy a Bibliát negligálják, csak az ő "saját Bibliájukat", a katekizmust vagy mit ismerik, teljesen elferdítve például a Tízparancsolatot, nekem nagyon nem tetszik a rózsafüzér sem, meg azt, hogy gyónnak (maga a gyónás sem bibliai dolog, hiszen azt írja a Biblia, hogy "egy az Isten, egy a közbenjáró is, az egy igaz Jézus Krisztus"), gondolj bele, egy ugyanolyan bűnös ember, mint Te, akinek elmondod esetleg a legintimebb dolgaidat is, bízva abban, hogy ő majd feloldoz. Mert, ki ő? Nem akarok most kitérni a rengeteg pedofil papra, mert mindenki hallja, mik történnek, tehát felesleges. Viszont az szerintem fontos lenne és elgondolkodtató, hogy Isten azt mondja" Szaporodjatok és sokasodjatok......", tehát nemhogy ellenezné a házasságot, hanem szorgalmazza azt. A házasságot, nem az élettársi kapcsolatot. Vagy: szentelt gyertyát égetnek, amit mai napig nem tudom, mi célból tesznek, de hogy értelme nincs, az biztos... aztán megidézik a halottakat, akik persze nem azok, az ördög művei, hogy ugyanúgy viselkednek, ugyanazokat a gesztusokat alkalmazzák, hogy becsapják a szerencsétlen hívőket. A Biblia a napnál is világosabban leírja, hogy a halottak alszanak és semmiről sem tudnak. Nincsenek sem a mennyben, sem a pokolban, és itt esnek saját csapdájukba a katolikusok, amikor a "Hiszek egy" kezdetű imájukban SAJÁT MAGUK mondják, hogy meghalt és harmadnapra feltámadott az írások szerint, ott ül Isten jobbján, és onnan lesz eljövendő ítélni eleveneket és holtakat, pontosan nem tudom, mivel hála a Jó Istennek, nem katlikus hívő keresztény vagyok, de talán valahogy így hangzik. Jézus el fog jönni, ez így igaz, ahogy imádkozzák, és akkor fogja megítélni a világot, tehát most - amígy nincs ítélet - senki nem is lehet a mennyben sem, s a pokolban, vagyis az én hitem szerint a kárhozatban (örökkön égő pokolban nem hiszek). Nem akarlak lebeszélni a katolikus vallás gyakorlásáról, mindenkinek a saját szive joga, hogy miben, és főleg Kiben hisz és hogyan (a Biblia szövege szerint vagy nem), csupán leírtam, amit a katolikus hitről tudok - de csak a katolikusok hite, és nem az egyes embereké, mégegyszer hangsúlyozom, nehogy félreértés essék - és közülük is rengetegen - miután tanulmányozták igaz és imádságos szívvel a Szentírást - megértették, hogy nem a helyes úton járnak, és elhagyták az egyházat. Isten Veled!
2013. jan. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 mustafa33 ***** válasza:
81%

Előző, elfelejtetted hozzátenni, hogy a katolikusok jehovista gyerekeket esznek reggelire, sőt néha vacsorára is és vámpírrá változva éjszakánként vért szívnak.

Szóval te nem vagy komplett.

Olyanok az érveid, mintha én úgy írnám le a te vallásodat, hogy a Jehova Tanúinak kötelessége évente egyszer részt venni a motoszkaesten, ahol azt a parancsot teljesítik, hogy keveredjen a vér, ahol egy nagy helységben mikor midenki ott van, eloltják a lámpákat és a teljes sötétben mindenki azzal párosodik akit éppen elért. Senki nem tudja azután, hogy ki kivel volt, rokonnal , idegennel, szomszéddal, vagy netán...(ki sem mondom kivel).

Csak mert amiket te írsz az is ekkora baromság.

2013. jan. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 mustafa33 ***** válasza:
76%
Egyébbként amit előbb leírtam, régebben keringett az emberek közt és általánosan elfogadott hiedelem volt a jehovistákról.
2013. jan. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!