Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért vonzóbb...

Szerintetek miért vonzóbb sokak számára az ezoterikus maszlag, mint menedéket venni a vallásnál?

Figyelt kérdés
Kamu horoszkópok, kártyavetés, kristályok, lakatok, távgyógyítás, meg ilyen hülyeségek. Ez miért jobb?

2013. jan. 7. 21:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Talán azok az ezos dolgok egy kicsit kézzel foghatóbbak, vagy én nem is tudom... Mert Isten nem mondja, hogy "jövőhéten pénz áll a házhoz", "csak" annyit mond nekünk, hogy szeret, és hogy nem akarja, hogy a pokolba kerüljünk. De nem tudom, én vallásos vagyok...
2013. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
67%

mert az ezotéria gusztusuk szerint cserélgethető, izgalmas, minden úgy van, ahogy szeretnék, nincs kötelezettség


az Istenre figyelni, a Bibliát komolyan venni, elgondolkodni a dolgokon kényelmetlen, mert kiderül, hogy az ember nem is olyan jó, mint hiszi magát

és hogy az Isten nem kívánságláda, hogy imádságra ontja a jó dolgokat, mintha az alanyi jogon járna

2013. jan. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert most ez a divat.


Szerintem a vallás nem kisebb hülyeség az ezotériánál.

2013. jan. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
57%

Én vallásos vagyok,de a fenti ' hülyeségek' is érdekelnek.Olyan családban nőttem fel ahol vasárnap templomba jártak,otthon imádkoztak,viszont összejártak barátnőkkel kártyát vetni,jósolni,babonásak voltak,és még sorolhatnám.

Én ezt nagyon szerettem hiszen a vallás mellett betekinthettem az 'ezoterikus maszlag' világába ami felettébb izgalmas.

Tehát én a kettőt kombinálom,sokak szerint ez ellentmond,de engem ez nem érdekel,hiszen olyan spirituális és vallásos rendszert alakítok ki az életemben amilyet szeretnék.


Provokatív ez a kérdés,és igazolja a beszűkült látókörödet. Sajnálom.

2013. jan. 7. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Én nem vagyok vallásos (persze hiszek néhány dologban, vagyis ugy fogalmaznék, hogy hiszek bizonyos dolgokban, de nem vallásban). A horoszkópban meg hasonlókban sem hiszek, egyszerűen azért, mert számomra fura, h pl. az összes 'halak'-nak ma jó napja van.. van akiknek igen, van akiknek nem. Ezek szerintem is 'kamu' dolgok, viszont ezeknek is van vallásos alapjuk ha azt vesszük. A jóslás sok vallásban jelen van, legyen az horoszkóp vagy kristályok, vagy teknősbéka páncélja.
2013. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
5-ös voltam, és igaza van a 4-esnek abban, hogy provokativ a kérdés.. én sem nevezek semmit maszlagnak, még akkor sem ha nem hiszek benne, mert ennyi erővel mindenki odairhatná, h pl. én meg a keresztény maszlagban nem hiszek..
2013. jan. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
75%
És miért vonzóbb sokak számára a vallásos-ezoterikus maszlag, mint az ésszerűség?
2013. jan. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Amiket te említettél szerintem az exotéria fogalma...pusztán mágia...az ezotéria inkább olyasmi, mint a beavatás, amit pl csak egy adott csoport ért, kódolt üzenetek, amely egy vagy több embert érint. Persze ez is a spiritualitás egy formája...csak az a baj, hogy a köztudat összemos mindent az ezotéria fogalmába... én inkább a parapszichológia részét tartom érdemesnek, ami magában foglalja az emberi rejtett képességek kihasználását..( távolba látás, érzéken túli érzékelés, 6.érzék..stb), amivel már a hidegháború alatt is komolyan foglalkoztak.

Hogy léteznek e ezek a dolgok ...Sztem igen, csakhogy az embernek először a teremtőjét, aztán önmagát kell megismernie, és nem ilyen dolgokba bonyolódni.

2013. jan. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Szerintem nem provokatív a kérdés, akkor egészen másképp tettem volna fel a kérdést. Ez egy egyszerű kérdés volt amit sokan meg is értettek, és azt válaszolták amit én is sejtettem.

Egyébként az ezotéria régen valóban mást jelentett, de mivel sokan ezt nem tudják, nyugodtan használható az ezotéria szó azokra amit felsoroltam.

És igen, lehetnek egyébként olyan hm, képességek amik a régi ezotéria körébe tartoztak.


De azért még Jézus is házhoz ment gyógyítani, de most már ilyen futóbolondok a TV-ből is képesek rá, azért ez vicc kategória. Kár, hogy erre van igény.

2013. jan. 8. 00:17
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Ne emészd magad, nem tudod a világot meg váltani.

Ha Jézusra nem hallgattak, akkor te te rád sem fognak


Akik nem is merik a szent írást és még azok is akik ismerik nem veszik észre hogy olyan dolgokat csempésznek a "keresztény" életükbe ami biblia ellenes.

De ez is meg van írva...

Pedig ott van a kezükben a Szent Írás és kerek perec leírja, hogy akik ilyeneket, meg olyanokat tesznek Isten országának örökösei nem lesznek, de nem csak teszik hanem az azokat cselekvőkkel egyet is értenek sőt támogatják.

Nem is érdekli őket, hogy halál vár rájuk egyszerűen nevetnek rajta, hogy az Isten meg bocsát meg így az Isten meg úgy az isten.

De senki kedvéért nem fog megváltozni és a törvényein elvárásait sem fogja modernizálni.



(Galácia 5:19-21) 19 A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, 20 bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, 21 irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát.


(Róma 1:28-32) 28 És mint ahogy nem találták helyesnek, hogy pontos ismeretük legyen az Istenről, az Isten helytelenített gondolkodásmódra adta át őket, hogy azt tegyék, ami nem illik, 29 minthogy telve is vannak minden igazságtalansággal, gonoszsággal, mohósággal, rosszasággal, tele irigységgel, gyilkossággal, viszálykodással, csalárdsággal, rosszmájúsággal, sugdosók, 30 rossznyelvűsködők, istengyűlölők, arcátlanok, gőgösek, önteltek, ártalmas dolgokat kieszelők, szüleik iránt engedetlenek, 31 értetlenek, egyezségszegők, természetes vonzalom nélküliek, irgalmatlanok. 32 Ezek — bár nagyon is jól ismerik az Isten igazságos rendeletét, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, halált érdemelnek — nemcsak hogy továbbra is teszik ezeket, de jóváhagyásukat is adják azoknak, akik ezeket gyakorolják.


(1Korintusz 6:9, 10) 9 Micsoda?! Nem tudjátok, hogy igazságtalanok nem fogják örökölni Isten királyságát? Ne vezessenek félre titeket. Sem paráznák, sem bálványimádók, sem házasságtörők, sem természetellenes célokra tartott férfiak, sem férfiakkal háló férfiak, 10 sem tolvajok, sem kapzsik, sem részegesek, sem szidalmazók, sem zsarolók nem fogják örökölni Isten királyságát.


(Jelenések 21:8) 8 De a gyávák, hitetlenek, szennyükben undorítók, gyilkosok, paráznák, spiritizmust gyakorlók, bálványimádók és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz.. . .


szerinted érdekli őket? Nem...

2013. jan. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!