Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek miért vonzóbb...

Szerintetek miért vonzóbb sokak számára az ezoterikus maszlag, mint menedéket venni a vallásnál?

Figyelt kérdés
Kamu horoszkópok, kártyavetés, kristályok, lakatok, távgyógyítás, meg ilyen hülyeségek. Ez miért jobb?

2013. jan. 7. 21:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem jobb csak más. A vallás csak egy társadalmilag elfogadott ezotéria.


Meg esetleg az,hogy belátható időn belül jó dolgokat. Míg a vallásoknál csak halálkor derül ki a turpisság. Mondhatni pénztártól való távozás után nincs reklamáció.

2013. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis szórakoztató, ahogy a tévében is viselkednek, én jókat szoktam rajtuk nevetni. :D
2013. jan. 8. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Persze és vicces is, ugyanúgy, ahogy röhögök pl a 700-as Klubon, vagy a Vidám Vasárnapon is..nekem nem sok különbség van....az ezotéria virágozni fog ez a háttérhatalom érdeke..
2013. jan. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

#11/13 Időpont ma 01:08


Természetesen szíved joga úgy érezni, hogy egy kutya a kettő, de azért azt tegyük hozzá, hogy még fogalmilag is szét válnak. Nagyon leegyszerűsítve a vallás középpontjában mindig áll egy felsőbb lény, addig az ezotériánál korántsem. Persze az ezotéria használ szellemeket, angyalokat, de azok pozíciója sem tisztázott.

2013. jan. 8. 11:44
 15/20 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Azt azért tudnod kell,hogy az evangéliumi kereszténység nem menedék,hanem éppen a nehézségekkel való szembenézést tanítja meg!Kereszténység és vallás nem ugyanaz!

Az evangéliumi kereszténység valójában egy beavatás az emberi alapállásba,amelynek-szemben a vallásokkal-nincs exotériája,csak ezotériája!A kereszténység ezotériájából éppen a vallás csinált exotériát!Úgy is mondhatnám a kereszténység exotériája a vallás!

2013. jan. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, mert:

1. Az ezotéria divat manapság, a vallás kevésbé.

2. Látványosabb. Kristálygömb, fura jelmezes jósnő, igényes grafikával megrajzolt tarokk kártya, ezek olyan jól kinéző dolgok. Tudod, manapság rengeteget számít az, hogy milyen a csomagolása valaminek.

3. Izgalmasabb. A szellemidézés, kártyajóslás meg ezek jó bulinak tűnhetnek azok számára, akik nyitottak az ilyesmire. Összeül egy pár fiatal és megjósolják egymásnak, hogy hány szerelmük lesz jövőre. Ez vicces, szórakoztató lehet. Közben lehet, hogy nem is gondolják komolyan, csak a társaság vagy a hangulat miatt csinálják.

2013. jan. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Pietrosol ***** válasza:
100%
Azt azért ne feledjük,hogy egyes felekzetek is kínálnak ilyen csilli-villi bazári szeánszokat!Szuper hang és fénytechnika,grandiózus koncertek,miközben egy fehér öltönyös milliomos a Bibliából össze-vissza idézgetve osztja az észt!
2013. jan. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az emberek között mindig is sok hiszékeny volt,és lesz is,egyébként ezt az oldalt megtalálod ugyanúgy a vallásban menedéket keresők között is,csak ott éppen más a hiszékenység tárgya.
2013. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg még azért, mert az ezotéria (tudtommal) nem vár el semmit, csak ígér. Az emberek többsége szívesebben hallja azt, hogy szerencséje lesz a szerelemben, váratlan bevételre számíthat stb. azért, mert ez a sorsa, mint azt, hogy sikeres lesz az életben AKKOR, HA ezt és ezt megteszi.
2013. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert számomra nem vonzóbb egyáltalán. Akinek ez tetszik, annak talán azért, mert a vallást unalmasnak találják, az ezotéria meg izgalmasabbnak és könnyebben érthetőnek tűnik számukra.
2013. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!