Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt köztetek olyan, aki...

Van itt köztetek olyan, aki korábban tagja volt egy szektának (bármilyennek), de már megszabadult tőlük?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat írjatok! Melyik szektánál voltatok, és mennyi ideig? Mennyire könnyen engedtek el? Esetleg ajánlhattok ezzel kapcsolatos irományokat is.

2013. jan. 10. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Tudsz németül? Ha igen, tudok nagyon jó cikkeket linkelni.


Apukám járt a szcientológusokhoz egy darabig, nem tudom, pontosan meddig, elég kicsi voltam még. Szerintem legalább 2-3 hónapig, legfeljebb pedig 2 évig. Egy jó ideig zargatták utána a kiadványaikkal, meg néha telefonálgattak, de leszálltak róla.


Egy nagyon jó barátom pedig hitgyülis volt, néhány évig. Nem vett nagyon aktívan részt a belsőbb körök életében, eljött. Nem volt könnyű, de vészes sem. Bartus László "Fesz van" című könyve hgy-s "szabadulásáról" szól, sajnos neten már nincs fenn, én még online olvastam...


Ja, Jehova tanúiról és a tőlük való eljövetelről itt találsz sokmindent: [link]

2013. jan. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
72%
Én katolikus voltam, mert annak kereszteltek, pedig engem meg sem kérdeztek. De sebaj, kiléptem.
2013. jan. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Adventista szülők neveltek, de nem lettem az. Utána voltam pár évig Jehova Tanúja, azt hittem az a szabadság, ami eléggé komikusan hangzik, de így éreztem. Huszonéves korom elején beléptem egy mágikus közösségbe, majd pánikszerűen elmenekültem.


Adventisták: nem nagyon jó szívvel engedtek el. Hosszú, több órás beszélgetések voltak arról, hogy foglalkozzak komolyan a hit kérdéseivel. Ebben a gyerekkor óta tartó kapcsolatok, a rokonság komoly tényező volt. Szerintem egy kívülről belépőt könnyebben elengednek, mint egy olyat, aki ott nő fel és "nem akar belépni". Érzelmileg volt nehéz, mert számomra emberileg sokat jelentő kapcsolatok kerültek válságba.


Jehova Tanúi: az öt éves pályafutásom a saját döntésem miatt ért véget. Zavart, hogy a helyi vezető "tiszta homok" volt. Állandóan a fiatal fiúkat környékezte meg, ordít a stílusáról, hogy meleg, de nem figyeltek rá fel. Ez nyitotta meg a szemem. Szóltam több mindenkinek, hogy gond van az emberrel és nem vettek róla tudomást. Elkezdtem keresni az okokat és ez vezetett oda, hogy maga a vallás már inkább taszított, mint vonzott, de az ottani barátságokat meg akartam tartani.

A történet hosszú, de nagyon nehéz szakítás volt. A végén engem állítottak pellengérre, holott semmi olyat nem tettem, mint a vezetők. Nagyon megaláztak. Kívülálló szerintem nem is értheti meg milyen "szakítási procedúrán" kellett átmennem.


A mágikus csoport tanításaiban nem hittem, nagyon magam alatt voltam, ezért kezdtem járni. Volt benne némi erotika, ami nagyon vonzó volt, abban az állapotomban. 1,5 év után jelentettem be, hogy a tagságomnak véget akarok vetni. Nem volt belőle semmi probléma. Megértették. Sokakkal mai napig beszélgetek, tart a barátság.

2013. jan. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 12. 15:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló! Kérném szépen a cikkeket :-)
2013. jan. 12. 15:23
 6/7 anonim ***** válasza:
én a reformátusokhoz kezdtem el járni, ott voltam egy ideig, de negatív tapasztalatom több van ,mint pozitív. részletek üzenetben.
2013. febr. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Én alig bírtam megszabadulni a szcientológia egyháztól, szektától. Csak a pénzről szólt és szól, a főnököm kényszerített bele és nagyon kellett az állás, aztán egy idő után nem bírtam. Még jó, hogy már nem szerepelhet az egyházak listáján.
2013. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!