Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a vélemény a Hit Gyülekezet...

Mi a vélemény a Hit Gyülekezetéről? Jók vagy rossz? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat

2013. jan. 12. 21:04
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
84%

Hát az biztos, hogy miattuk feltesznek ide ezer féle kérdést ezerszer, hogy biztos ugyanúgy megválaszoljam ezredjére is ugyanazt a kérdést ugyanúgy.

Inkább nem, tessék használni a keresőt, vagy egyszerűen mozdulj ki és beszélgess velük.

2013. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
46%
nekem rossz. De rögtön jönnek a híveik és feldícsérik magukat.
2013. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
66%

:1 Én nem szoktam félelmet látni a Vidám Vasárnap műsorban. Azok a Hit Gyülisek sem félős emberek, akik ide szoktak írni. Maximum undor lehet látni tőlük a világ szennyével kapcsolatban. (tapasztalataim alapján)

2: Szerintem mindenki szereti a pénzt. Ami nem baj (amíg nem mossa ki az agyunkat) Ha pénzimádóak lennének, nem adnának tizedet sem.

3: Nekem inkább az tűnt fel, hogy Izraelt támogatják. Az meg érthető, hogy nem antiszemiták, mert a normális ember nem gyűlöli a másikat, legalábbis faj, nemzetség stb... alapján. Tehát a Biblia miatt kedvelik Izraelt.(választott nép)


Szerintem ki kell próbálni...

Különben soha nem tudod meg, hogy mi az igazság.

Csak arra támaszkodhatsz, amit hallassz.


Ha érdekel a dolog, akkor nézzél meg neten néhány ilyen műsort, aztán majd eldöntöd.

2013. jan. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 kzs ***** válasza:
51%

Teljesen igaza van az előbbi válaszadónak:

1. A félelem pontosan az, ami abszolút nem jellemző.

2. ami a pénzt illeti, ugyanúgy van adakozás, mint bármely más egyházban. És ha tudni akarod, teljesen név nélküli: kosárral körbejárnak a sorok közt, és mindenki annyit ad, amennyit akar.

3. Ami Izraelt illeti, a Biblia részletesen tárgyalja, és már az Ószövetségben kiemelt helyen van: Jézus születésének, szolgálatának, mennybemenetelének, valamint leendő 2. eljövetelének helyszínéül szolgál. Tehát érdemes tárgyalni.

2013. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
36%

Nekem a családom oda jár gyerekkoromban én is jártam. Mára nekem úgy tűnik az egész a pénzről szól, mert:

a teljes istentisztelet kb. egynegyedét - egyharmadát az adakozásra való felkészülés (beszédek stb.) teszi ki, aminek a lényege általában ugyanaz, minél többet adsz annál többet fogsz visszakapni (de lehet, hogy majd csak a menyországban).

Ráadásul a vezetőségről eléggé látszik, hogy tele vannak pénzzel (őket már megáldotta Isten!).

A másik problémám a túlzott cionizmus, de ezt már sok helyen megtárgyaltátok..

2013. jan. 13. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 kzs ***** válasza:
44%

@ #6/6 (előbbi válaszadó)


Igen?? Akkor hadd mondjak valamit: én 12 éve járok oda, és tegnap volt Istentisztelet, és a téma az volt, hogy melyek a bibliai egyház ismérvei.

Úgy elárulnám, hogy kb. 5-10 perc között volt az az időszak, ami konkrétan az adakozásra való felkészülésről szólt.

Ez az egyik.


A másik, hogy soha olyat nem mondtak, hogy lehet hogy csak a Mennyben kapod vissza (lévén, hogy az Örökkévalóságban nincs pénz).


A SzentÍrás erre vonatkozó Igéit tanulmányozzák, de csak akkor, amikor konkrétan erről legyen szó (pl. adakozás bevezetése).


Egyébként pedig ami a vezetőséget illeti, nézd: az egyik presbiternek egy nem éppen új Skoda Feliciája van.

De ettől függetlenül, pontosan annyira van tele a vezetőség pénzzel, mint más egyházé.

Más egyházak vezetőségének pénze nem érdekel véletlenül??

---------------

De hogy képben legyél, kicsit vedd figyelembe a realitást: semmi olyan nem történik a Hit Gyüliben, amit más egyház ne tenne meg: fenntartja saját magát és az intézményeit.

> A Református és a Baptista ugyanezt teszi, és csak megjegyezném, hogy ezek sokkal több intézményt tartanak fent (nem beszélve arról, hogy a reformátusnak több gyülekezeti helye van (nevezzük templomoknak).

> És ugyebár a katolikus egyházat nem is említettem.

Szerinted ezzel mi a helyzet?

Innentől kezdve melyik is szól itt a pénzről??


(de ha nem világos, akár ki is elemezhetjük, hogy vajon milyen egyházban milyen pénz mozog. Megjegyzem, én magam eléggé disznó témának tekintem, mert úgy gondolom, hogy minden egyháznak szíve joga úgy gyakorolnia a vallását, ahogy akarja (beleértve az anyagiakat is). Ja, az egyháztagoknak (bárhova is járnak) furcsamód nem fáj annyira, hogy hova megy el a beadakozott pénzük. Vajon másoknak ez miért olyan aggasztó??)

-----------

Ami pedig a "túlzott cionizmust" illeti, talán ha olvasnád a Bibliát, többek között Ésaiás, Jeremiás és Ezékiel tárgyalja Izraelt - vajon ők is cionisták voltak? És az Evangélium helyszíne vajon nem Izrael?

Akkor??

--------------------

És mindezeket aképpen írom, hogy nekem a családom oda jár, és én magam is odajárok.

Jó tudom, ilyet bárki is írhat. De az, aki ténylegesen idejár, az pontosan tudja hogy mi az igazság, és hogy egész egyszerűen röhej, hogy "a teljes istentisztelet kb. egynegyedét - egyharmadát az adakozásra való felkészülés (beszédek stb.) teszi ki". Teljesen abszurd.


Mellesleg az sem világos, hogy olyanok, akik életükben be nem tették a lábukat ide, az ilyen okoskáknak aztán hú de nagyon fáj másnak a pénze... hmmm... érdekes... azok, akik beadják, valahogy nem sopánkodnak ennyit róla.


Én azt mondom, hogy mindenki a saját pénzét kurkássza.

Máshoz, másvalakihez senkinek semmi köze.

És mindaddig, amíg nem esik szó más egyházak pénzmozgásairól, addig a Hit Gyüliről se essen.


Nem beszélve arról, hogy ha a tagok nem látnák értelmét hogy beleadjanak, akkor feltehetően nem is adnának (hiába lenne az az 1/3 - 1/4-rész beszéd az adakozásról. Ugye?

2013. jan. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
48%
Véleményem: Teljesen kihasználják a jóakaratú, és jó hiszemű embereket. Nem egy család ment tönkre az ismeretségi körömben ez miatt.
2013. jan. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
65%

Bocs, ha hülyeséget írok, de...

Én egyszer voltam a Hit Gyülekezet Istentiszteletén, elkísértem az egyik barátnőmet. Annyira szürreális élmény volt, sok fura ember, akik mintha el lennének varázsolva. Ettől függetlenül aránylag jól éreztem magamat, de az nagyon zavar, hogy a hívők csak úgy isszák Németh Sándor vagy ki a csuda szavait... Nem szimpatikus számomra az az ember... Minden mondatára bólogatnak, nevetnek, egyetértenek. Amikor néha látom az ATV-n a közvetítést akkor is hamar elkapcsolok, mert ettől kapok agyfrászt. Amikor ott voltam, tényleg nagyon nagy hangsúly volt a pénzen, az adakozáson, elég kellemetlenül is éreztem magam, hogy én nem dobok be pénzt abba a kosárba. Nem csodálom, hogy szinre mindenki bedobott valamennyit, direkt úgy intézik, hogy lelkiismeret furdalásunk legyen, ha nem adakozunk... Na de nem akarok okoskodni, hiszen nem igazán ismerem a gyülekezetet.

16/L

2013. jan. 13. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 kzs ***** válasza:
39%

@ ma 02:07


Igen??

És ezt mégis mire alapozod? Csak mert az itt eltöltött 12 év során nekem sohasem volt olyan érzésem, hogy kihasználnának.


Hadd mondjak valamit: ha az illető soha semmit nem ad, akkor sincs semmi gond. Igen, jól olvastad: semmi gond nincs belőle, ingyen is látogathatod az Istentiszteleteket: se egy rosszalló megjegyzést, de még csak egy lesújtó pillantást se kapsz azért, mert már egy éve nem adakozol egy fillért se!


Na ehhez mit szólsz?

Próbáld ki ha nem hiszed!


Innentől kezdve aki azt hiszi, hogy a Hit Gyüli a pénzről szól (vagy legalábbis központi szerepet játszik benne a pénz), nagyon téved. Semmivel se érződik jobban a pénz benne, mint bármely más egyházban.


És bizony engem még nem használtak ki, tudod?

Soha ilyen meg nem mutatkozott bennem, sőt több lettem Isten Igéjétől. Nekem csak jó irányba változott az életem.


És hadd mondjak valamit: már az első látogatásomnál barátilag, kedvesen fogadtak, és ez most is így van. Vajon miért??

-------------

Ezt írod: "Nem egy család ment tönkre az ismeretségi körömben ez miatt."

> Mi miatt? Képzeld, az én családom még nem ment tönkre. És nem is tudok olyanról, hogy Isten dicsérésétől és a SzentÍrás tanulmányozásától bárkinek kára lett volna.

Tönkremehet egy család a munkanélküliségtől, ivászattól, hűtlenségtől, stb., de Isten Igéjének tanulmányozásától SOHA!

Ami pedig az anyagiakat illeti, elmondanám azt, amit már előbb is hangsúlyoztam: van adakozás, de teljesen önkéntes. Ha ad valaki. akkor ad, ha nem, akkor nem. Ennyi.


Akkor válaszold meg nekem, légy olyan kedves: MI MIATT ment tönkre nem egy család az ismertségi körödben??

(mert emiatt nem...)

2013. jan. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
85%
Arra alapozom, hogy tönkretette az egész családot egyetlen hiszékeny jószívű ember. Hogy annyira de annyira belé sulykolták a dolog fontosságát, hogy inkább oda vitte a pénzt, és a szabadidejét, míg a feleségének több mint négy gyereket kellett, (és kell most is egyedül állóként) eltartania. És ez csak egy eset a sok közül. Nem a hittel van bajom, mindenkinek kell valami amiben hihet, de ne tegyen senki semmi olyat, amivel árt vagy nehéz helyzetbe hoz másokat, főleg ne a saját családját.
2013. jan. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!