Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért engedi Isten, hogy a...

Miért engedi Isten, hogy a rossz uralja a világot?

Figyelt kérdés

Isten miért nem pusztítja el egyszerűen a sátánt? Ez a tervének a része, akkor miért "tesztel" bennünket, hogy kitartunk-e végig a hitben, stb.? Ha tudja mi van a szívünkben, akkor miért teszi ezt?


Nem provokálni akarok, pusztán felvetődtek bennem ezek a kérdések.


2013. jan. 13. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
22%

Lehetőségek


1. Nem képes legyőzni a Sátánt, és ez a rossz kifogása, ha valaki rákérdez, hogy "testelézs van"

2.Imádja szopatni az embereket. Lásd Jób története.

2013. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én viszont provokálok.Melyik Isten? Jehova? Devla? Rá?Zeusz? Jó éjt,nyugodtan lehet piros ujjat adni.
2013. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Pofon egyszerű a válasz. Nincs isten! Nincsenek csodák, nincsenek, gonoszok, egyszerűen ilyen az élet hogy szívunk mint a torkos borz.
2013. jan. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

[link]

Teljesen rendben van, hogy felvetődnek ilyen kérdések, bennem is felvetődtek és tisztázni is kell őket.

Itt találhatsz válaszokat.

2013. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Bibliát.
2013. jan. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
58%

Sátán azt állítja, hogy minden embert eltud téríteni a Teremtőtől.Erre hogyan tudnál bizonyítékot szolgáltatni?


szavakkal? vagy bizonyítékokkal amik hitelesek.


De Sátán nem tudja, mi van a szívedben.

S ahoz, hogy megfelelhess a vádjaira a tetteiddel kell megfelelned, hogy hazug, és a Teremtő az igaz


Jehova látta mi van Jézus szívében, de a tetteivel bizonyítania kellett Sátán vádjaira, hogy téved.

Sátán minden embert megvádolt, ezért mindenki aki szereti a teremtőjét, és ki akarja fejezni háláját a teremtőnek, az tudja mi mért van és nem is akar a próbákból kibújni, hogy ezzel is az Atyjának szerezzen dicsőséget.


Nem véletlen írja Bőlcs Salamon:


(Példabeszédek 27:11) 11 Légy bölcs, fiam, és örvendeztesd meg szívemet, hogy megfelelhessek annak, aki gúnyol engem.


Nekünk mint Isten gyermekeinek, olyan bölcs döntéseket kell hozni az életünkben, ami Sátán vádjaira egy válasz aki a Teremtőt gúnyolja, hogy nem jó uralkodó, és az emberek csak önző érdekekből szolgálják.

2013. jan. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű a válasz: Én mindek további nélkül elhiszem, hogy te vagy akárki más el tudja végezni az általános iskolát. Ennek fejében már 6 évesen a kezedbe nyomhatnám a bizonyítványt? Vagy én elhiszem, hogy valakiből lehet orvos akkor meg is kaphatja a diplomát azonnal? Nem. Előbb bizonyítani kell, ha más nem egy vizsgával. Gondolom ha megvan a megfelelő tudásod hozzá és azt mondod hogy le szeretnél diplomázni mint ortopéd sebész, megoldható lenne. De tudás nélkül nem tudnál beadni csak egy üres lapot. Ezért is vagyunk itt a földön, hogy megtanuljunk ezt azt. Ha eljön a vizsga és jól teljesítesz, meglesz a jutalmad. De míg nem bizonyítottál, mire fel kapnád meg a jutalmad?
2013. jan. 14. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 04:46-os válasszal. Ha létezik Isten, akkor nem bábokat akar egy tökéletes világban, mert akkor az összes tanítása felesleges lenne. Egyéneket akar, akik saját döntéseikkel követik a tanításokat, mert megértették azokat.


Amúgy szerintem Istent nem szabad külső erőként értelmezni, akihez imádkozunk, és akkor majd mindent elrendez helyettünk, mint valami házi dzsinn. Inkább egy olyan erő, ami bennünk van, és amit elér, azt valójában mi érjük el, ha követjük a tanításokat. Isten bármit is csinál, rajtunk keresztül teszi.


(Legalábbis én így gondolom, mivel amúgy ateista vagyok.)

2013. jan. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Miért engedi Isten, hogy a rossz uralja a világot?"


Azért mert szabad akaratot adott az embernek, az emberek pedig (Ádám és Éva) úgy döntöttek hogy fellázadnak Isten ellen. De Isten továbbra is mindenható, a gonosz léleknek bár nagy hatalma van a világban, de nem tehet meg bármit.


"Isten miért nem pusztítja el egyszerűen a sátánt?"


Ezt fogja tenni a végén, megigérte. Illetve konkrétan Szent Mihály arkangyal fogja elpuszítani és a Szűzanya.


"Ez a tervének a része, akkor miért "tesztel" bennünket, hogy kitartunk-e végig a hitben, stb.?"


Azért hogy érdemeket gyűjthessünk és a szenvedések által más lelkeket megmenthessünk és mi is lelkileg fejlődhessünk. A mennyben látni fogjuk majd hogy ezek a szenvedések mennyire értékesek voltak és örülni fogunk neki hogy ezeket Isten megengedte az életünkben. Isten a rosszból is tud jót kihozni, és ezért engedi meg a rosszat, hogy valami jót hozzon ki belőle.

Tehát Isten célja nem az hogy megnehezítse a dolgunkat. Sőt, szerintem ha valaki gyakran imádkozik annak elég könnyű dolga van hiszen Isten mellette fog állni és így biztos hogy nem fog elbukni. Isten mindenkinek csak annyi terhet ad amennyit elbír.

2013. jan. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
16%

Mert nem létezik Isten:D

Ha létezne, akkor vagy szélhámos lenne, vagy pszichopata, mert:

1. Közel sem mindenható, nem lát a fejedbe, nem ismeri a jövőt, nincs fölötte térnek és időnek stb. - Csak teremteni meg pofázni tud, élvezi ha szeretik.

2. Ismeri a jövőt, tudja mi van a fejedben, tényleg mindenható, de egyszerűen IMÁD SZOPATNI! A legnagyobb pszichopata. Áldozz neki, háborúzz érte, halj meg ha kell; ő meg erre veri.


De mint mondtam, szerencsére egyik sem igaz, Isten nem létezik:D


Egy kicsit bővebben olvashatsz erről, itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..

2013. jan. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!