Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sátán az Isten másik arca? A...

Sátán az Isten másik arca? A vér áldozatok, ( állatok, majd Jézus) emiatt kellettek neki?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 03:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki.
2013. jan. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezékiel 28


13. Édenben, Isten kertjében voltál; rakva valál mindenféle drágakövekkel: karniollal, topázzal és jáspissal, társiskővel és onixxal, berillussal, zafirral, gránáttal és smaragddal; és karikáid mesterkézzel és mélyedéseid aranyból készültek ama napon, melyen teremtetél.

14. Valál felkent oltalmazó Kérub; és úgy állattalak téged, hogy Isten szent hegyén valál, tüzes kövek közt jártál.

15. Feddhetetlen valál útaidban attól a naptól fogva, melyen teremtetél, míg gonoszság nem találtaték benned.

16. Kereskedésed bősége miatt belsőd erőszakossággal telt meg és vétkezél; azért levetélek téged az Isten hegyéről, és elvesztélek, te oltalmazó Kérub, a tüzes kövek közül.

17. Szíved felfuvalkodott szépséged miatt; megrontottad bölcseségedet fényességedben; a földre vetettelek királyok előtt, adtalak szemök gyönyörűségére.

18. Vétkeid sokaságával kereskedésed hamisságában megfertéztetted szenthelyeidet; azért tüzet hoztam ki belsődből, ez emésztett meg téged; és tevélek hamuvá a földön mindenek láttára, a kik reád néznek.

19. Mindnyájan, a kik ismertek a népek közt, elborzadnak miattad; rémségessé lettél, s többé örökké nem leszel!


Majdnem eltaláltad:

A Jézus sátánt a világ fejedelmének nevezi:


Jn 12,31 Most van e világ kárhoztatása; most vettetik ki e világ fejedelme:

Jn 14,30 Nem sokat beszélek már veletek, mert jön a világ fejedelme: és én bennem nincsen semmije;

Jn 16,11 Ítélet tekintetében pedig, hogy e világnak fejedelme megítéltetett.


Az áldozatok Krisztusra való kivetítés.


Zsid 9,22 És csaknem minden vérrel tisztíttatik meg a törvény szerint, és vérontás nélkül nincsen bűnbocsánat.


Olvasd el a zsidókhoz (egyes Bibliákban Héberekhez) írt levelet, szerintem elég érthetően van leírva az áldozati rendszer és Krisztus kapcsolata.

2013. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%

Isten elsősorban irgalmas, de igazságos is. Az igazságossága miatt nem engedhette el a büntetését azoknak akik bűnt követtek el. Viszont az emberek mind bűnösek, ezért az ő áldozatuk nem fogadható el. (aki mondjuk már eleve tartozik valakinek az nem fizethet más helyett) Ezért kellett Jézusnak eljönnie hogy ő ártatlanként az elviselt szenvedést felajánlhatta mások bűneiért is. Így már Isten igazságossága elfogadhatta ezt hogy Jézus átvállalta a büntetést mások helyett.

De Isten nem a szenvedésben leli örömét hanem abban ha irgalmas lehet. Aki valóban őszinte hozzá és nem próbálja kijátszani vagy átverni annak kész megbocsájtani bármit.

A büntetést nem élvezi Isten, de azt az igazságossága miatt nem tűri hogy kijáttszák. Ezért aki nem kér bocsánatot vagy nem ismeri be a bűnét azt igazságos büntetéssel sújtja.

2013. jan. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

"Isten elsősorban irgalmas, de igazságos is."

Abban semmi igazságos sincs, hogy ártatlan állatok, vagy ártatlan ember/isten/félisten vérének feláldozása kelljen ahhoz, hogy hajlandó legyen megbocsájtani a bűnös embereknek. Az inkább Sátán műve, ha elhiheti az emberekkel, hogy egy totál ártatlan valakinek a vére, szenvedése kelljen, hogy valakit áldozzanak fel.


"Isten nem a szenvedésben leli örömét hanem abban ha irgalmas lehet. "

"A büntetést nem élvezi Isten, de azt az igazságossága miatt nem tűri hogy kijáttszák. Ezért aki nem kér bocsánatot vagy nem ismeri be a bűnét azt igazságos büntetéssel sújtja."

Nem mondtam, hogy élvezi, viszont szüksége van rá, mert csak úgy hajlandó megbocsájtani, ha megkapta a maga vér/szenvedés áldozatát.

Az meg a bűn elkövetését segíti elő, ha elég csak megbánni, és elismerni. Sokan úgy gondolják, hogy nyugodtan lehetnek bunkók, stb..., mert majd megbánják, meggyónják. Vasárnaponként áldoznak... stb.


Ez nekem azt sugallja, hogy Isten maga a Sátán.

2013. jan. 14. 15:32
 5/30 anonim ***** válasza:
Semmi sem vagy fekete vagy fehér. :)
2013. jan. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

NEM NEM!


A teremtő is egy külön élőlény és sátán is.


Egyebek mellett Sátán sem volt mindig ilyen gonosz!!!!!

A Biblia leírja, hogy Ő is igazságos életet élt amig gonosz nem lett önzőségből.

Tehát a rosszaság a gonoszság nem egyből jött be, hanem akkor lett ismert amikor Sátán behozta az emberek körébe is.

A lenti versek elmondják, hogy feddhetetlen volt, vagy is nem volt semmi gond vele addig amig magától úgy nem döntött, hogy fellázad.


(Ezékiel 28:14, 15) 14 Te vagy a felkent, oltalmazó kerub, én jelöltelek ki. Isten szent hegyén voltál, tüzes kövek között jártál. 15 Feddhetetlen voltál útjaidban megteremtésed napjától fogva, mígnem igazságtalanság találtatott benned.

2013. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Kérdező



Aki meghal, az Isten szemében elő vagy halott?


Lk 20,38 Az Isten pedig nem a holtaknak,

hanem az élőknek Istene: mert

mindenek élnek ő néki.

2013. jan. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

"Kérdező


Aki meghal, az Isten szemében elő vagy halott? "

nem tudom

2013. jan. 14. 18:54
 9/30 anonim ***** válasza:

Én meg tudom :-)


37. Hogy pedig a halottak

feltámadnak, Mózes is

megjelentette a csipkebokornál,

mikor az Urat Ábrahám Istenének

és Izsák Istenének és Jákób

Istenének mondja.

38. Az Isten pedig nem a

holtaknak, hanem az élőknek

Istene: mert mindenek élnek ő

néki. Lukács 20

2013. jan. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Ha tudod, miért kérded?


Amúgy meg tök lényegtelen a kérdésem szempontjából.


Mivel ártatlan véráldozások eléggé sátáni dolgok szerintem. Ezek nagyon messze vannak a jóságos, és igazságos dolgoktól, attól függetlenül, hogy Isten a holtakat élőnek, vagy holtaknak tartja-e.


Mert, pl. miért oldódnának fel a bűneim, csak mert mondjuk kitekerem mondjuk egy ártatlan, ma született kisbáránynak a nyakát?!

Ez inkább sátáni cselekedet, mint jóságos. ha Isten ilyet akart, akkor Ő maga a Sátán.

2013. jan. 14. 21:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!