Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi és a pünkösdi-kar...

Jehova tanúi és a pünkösdi-karizmatikus keresztények mit gondolnak egymásról?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 10:14
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A pünkösdi karizmatikusok azok a hit gyülekezetések. A jehova tanúk pedig jehova tanúk.


A jehova tanúk nem fogadják el Jézust, mint az isten fiát. A jehova tanúk a szent szellemet erőnek mondják, és azt mondják, hogy a kereszten csak egy ember halt meg, plusz azt is hogy a kereszt amin meghalt az nem is kereszt volt, hanem egy oszlop (bár ennek nem tudom mi értelme van... nem mindegy min halt meg??)


A pünkösdiek Jézust isten fiának vélik, a zsidókról azt tanítják hogy istennek még van velük terve, a szent szellemet isten szellemének (aki tagja a szentháromságnak és saját személyisége van) tartják, a keresztet keresztnek tartják, és nem oszlopnak


Most ennyi jutott eszembe, de azt még hozzá teszem hogy jehova tanúi nem mondják magukat kereszténynek, tehát ők nem keresztény felekezet, hanem egy külön vallás

2015. aug. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
17-es... a jehova tanúi ezt mondják, amit te, de ezzel hazudnak, ugyanis rá kényszerítik az emberre a vallásukat, és úgy gondolják, hogy aki nem tartozik az ő vallásukba az a pokolra jut... tehát... és nekem ne oszd az észt, ugyanis én is jehova tanú voltam, amikor az urat kerestem, de már megtaláltam, és nem a jehovatanúknál
2015. aug. 18. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Milyen jó, hogy itt a gyk-n mindenki imádkozik a másik szemének a felnyitásáért. :D
2018. máj. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!