Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mondtok valami rövid igeszakas...

Mondtok valami rövid igeszakaszt, aminek lényege, hogy mindig álljunk harckészenlétben?

Figyelt kérdés
2013. jan. 16. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Üdv!


"Azt pedig jegyezzétek meg, hogy ha tudná a ház ura, hogy az éjszakának melyik szakában jő el a tolvaj: vigyázna, és nem engedné, hogy házába törjön.

Azért legyetek készen ti is; mert a mely órában nem gondoljátok, abban jő el az embernek Fia." - Mt 24,43-44


"Harczold meg a hitnek szép harczát, nyerd el az örök életet, a melyre hívattattál, és szép vallástétellel vallást tettél sok bizonyság előtt." - 1Tim 6,12


Hirtelen ennyi jutott eszembe. :)

2013. jan. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Persze, többet is:

"Minden rossznak gyökere a pénz szerelme: mely után sóvárogván némelyek eltévelyedtek a hittől, és magokat általszegezték sok fájdalommal, de te, óh Istennek embere, ezeket kerüld; hanem kövessed az igazságot, az istenfélelmet, a hitet, a szeretetet, a békességes tűrést, a szelídséget. Harczold meg a hitnek szép harczát, nyerd el az örök életet, amelyre hívattattál, és szép vallástétellel vallást tettél sok bizonyság előtt."

(I.Tim. 6:10-12)

"Te azért a munkának terhét hordozzad, mint a Jézus Krisztus jó vitéze. Egy harczos sem elegyedik bele az élet dolgaiba; hogy tessék annak, aki őt harczossá avatta. Ha pedig küzd is valaki, nem koronáztatik meg, ha nem szabályszerűen küzd."

(II.Tim. 2:3-5)

"Az Isten, aki felövez engem erővel, és tökéletessé teszi útamat: Olyanná teszi lábamat, mint a szarvasé, és az én magas helyeimre állít engem. Ő tanítja kezemet a harczra, karjaim meghajlítják az érczíjat. És adtad nékem a te idvességednek paizsát, és a te jobbod megszilárdított engem, és a te jóvoltod felmagasztalt engem. Kiszélesítetted lépésemet alattam, és nem tántorogtak lábaim. Üldözöm ellenségeimet és elérem őket, és nem térek vissza, míg meg nem semmisültek. Összetöröm őket, hogy fel sem kelhetnek lábaim alá hullanak. Mert te öveztél fel engem erővel a harczra, alám görbeszted az ellenem felkelőket."

(Zsolt. 18:33-40)


Üdv. Péter

2013. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

(Efézus 6:11-17) 11 Öltsétek fel az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy képesek legyetek szilárdan állni az Ördög mesterkedéseivel szemben; 12 mert nem vér és test ellen van viaskodásunk, hanem a kormányzatok ellen, a hatalmak ellen, e sötétség világuralkodói ellen, az égi helyeken levő gonosz szellemi erők ellen. 13 Ezért vegyétek föl az Istentől való teljes fegyverzetet, hogy ellenállhassatok a gonosz napon, és miután mindent alaposan elvégeztetek, szilárdan állhassatok. 14 Álljatok tehát szilárdan, úgy, hogy derekatok igazsággal van körülövezve, és viselitek az igazságosság mellvértjét, 15 és lábatok a béke jó hírének felszerelésével van felsaruzva. 16 Mindenekelőtt vegyétek föl a hit nagy pajzsát, amellyel képesek lesztek kioltani a gonosznak minden égő nyilát. 17 Vegyétek a megmentés sisakját, és a szellem kardját is, azaz Isten szavát. . .


Ez a szellemi fegyverzet védi meg a keresztényeket a világ rossz dolgaitól, és sátán támadásaitól, amire mindig felkészültnek kell lennünk

2013. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Őrállóvá tettelek, Elizeus (?) v. Ezékiel próféta könyve.
2013. febr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!