Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten segít az embereknek...

Isten segít az embereknek megtalálni a hozzájuk illő párt?

Figyelt kérdés
ill. honnan fogom tudni,h. ő az igazi??

2013. jan. 20. 09:56
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A hatodik érzésedtől.
2013. jan. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
hát nekem még nem segített, de bízzunk a legjobbakban
2013. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Önismeret és emberismeret a kulcs.
2013. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
59%
Nekem nem isten segített, hanem egy közös barátunk "hozott össze" a párommal.
2013. jan. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
hiszel a szerelemben? fail.
2013. jan. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 titak ***** válasza:
0%
"segíts magadon, Isten is megsegít" :o(
2013. jan. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
45%

Bibliában számtalan olyan tanács van, ami ezzel kapcsolatos.

Ha ezeket figyelembe veszed akkor fog neked segíteni.


először is csak az Úrban házasodj!

Vagy is olyan személyek társaságában érdekelt amik egyeznek a Te hit nézeteddel.

Ha más társaságot keresel, akkor az megronthatja a keresztény szokásaidat.A lényeg hasonló legyen az értékrendje a Tiéddel és a Teremtőével.

ezután figyeld meg hogyan viselkedik bizonyos helyzetekben.

A barátaival, szüleivel, munkahelyén, az élet minden területén, és ez jó hatású vagy romboló hatású?

S ilyen és hasonló önvizsgálati kérdéseket tegyél fel magadnak.

Mit szeretnél, milyen legyen.

azt pedig ne felejtsd el, hogy akár csak te is tökéletlen és fog elkövetni hibákat, mint te is.

Kérés együtt tudsz majd-e ezekkel élni?

2013. jan. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
19%
7-es jól írta. IImádkozz Istenhez, hogy segítsen. Csak ennyivel tudom kiegészíteni.
2013. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Az utóbbi időben kissé elbizonytalanodtam hitben, a magány miatt sok időt töltöttem párkereséssel, talán kissé túlzásokba is estem. Imádkoztam Istenhez, hogy segítsen, valahogy szabadítson meg ettől a kétségbeesett keresgéléstől, mert magamtól nem tudtam kiszakadni belőle, nem éreztem hozzá az erőt.

Amikor már nagyon erősen, nagyon nagy hittel kértem a szabadítást... akkor írt nekem valaki. A társkeresőn. Életem legfurcsább beszélgetése volt... valahogy azonnal hitre terelődött a szó, és pontosan értettük egymást, amikor megtérésről, újjászületésről, Istennel való kommunikációról beszéltünk. Pedig az adott oldal jellegéből ez egyáltalán nem következett.

Nem tudom, mi lesz belőle... hogy Isten küldte hozzám, abban biztos vagyok. De hogy miért, azt még nem tudom. Lehet, hogy a hitem megerősítéseképpen... de azt is érzem, érezzük, hogy ebből bármi lehet, mert nagyon sok mindenben illünk egymáshoz. Gondolkodásban, értékrendben, igényekben - de legfőképpen hitben.

2013. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 yuda ***** válasza:
15%

Gyakorló hívő vagyok és tapasztalatomból és környezetemben élők tapasztalatából tudom állítani, hogy egyikünknek sem segített még Isten úgy, hogy valami problémában vagyunk, majd Ő személyesen megjelenik, megragad a gallérunknál fogva és kivesz abból a körülményből. :D

Vicces is lenne, és talán ijesztő.


Nem, Ő nem ilyen. Imákozunk Istenhez és kapunk egy ihletett gondolatot, hirtelen megvilágosodik mit tegyünk, milyen lépésekkel érjül el a kívánatos állapotot. Magyarán amit szeretnék kifejezni feléd, hogy Isten nem úgy formálja általában a történelmet, hogy kőkeményen megjelenik és megtolja a kocsidat, ha lerobbant, hanem ad egy ötletet, vagy felindul egyik ember a másik megsegítésére. Tehát Isten úgynevezett belső vezetést ad a hívőknek, ha érted mire gondolok.

Nagyon ritka és kivételes körülményekben tér el ettől, de általában így történik.

2013. jan. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!