Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak olyan katolikusok,...

Vannak olyan katolikusok, akik nem fogadják el a pápát?

Figyelt kérdés

2013. jan. 21. 02:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kereszténység szerintem az elfogadásról is szól. Tehát, nem nincs.
2013. jan. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Milyen elfogadni valamit?
2013. jan. 21. 02:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Például a sátánt?
2013. jan. 21. 02:17
 4/11 anonim ***** válasza:
47%

Az első válaszoló válasza kicsit nonszensz és nem is tudom mit akart megválaszolni.


Viszont valóban a kérdés nem teljesen pontos. Gondolom az érdekel hogy nem fogadják el mint vallási vezető, "Isten földi helytartója" stb...

2013. jan. 21. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy nincs, mert onnantól kezdve már nem katolikusok.
2013. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Külön kell választani azt, hogy valaki keresztény, és azt, hogy valmelyik egyházhoz tartozónak vallja magát. Katolikus nem attól lesz az ember, hogy katolikus templomban, a katolikusok szertartásrendje szerint keresztelték meg, hanem attól, hogy a közösség tagjának vallja magát, és elfogadja az egyház alapelveit. Ehhez pedig az is hozzátartozik, hogy elfogadja az egyház vezetőjét. Tehát a kérdésedre válaszolva: nincs olyan katolikus, aki ne fogadná el a pápát.
2013. jan. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 rajcziz ***** válasza:
0%
Már hogyne lennének. Például a görög katolikusok (keleti katolikus egyház).
2013. jan. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ma 09:55-re: Súlyos tévedés. A görög katolikusok elfogadják a pápa tekintélyét, az keleti ortodox keresztények azok, akik nem. Ők nem is katolikusok. A görög katolikusok belőlük váltak ki, pontosan azzal, hogy visszatértek a pápahűséghez, de a keleti liturgiát megtartották. (A nagy egyházszakadáskor pontosan azért váltak külön az ortodoxok, mert nem fogadták el a pápát. Aztán tőlük tértek vissza a görög katolikusok.)


A kérdésre: egyénileg vannak ilyenek. Nem mászhat bele az ember minden hívő fejébe, sajnos van, aki katolikusnak vallja magát, de az egyház alapvető tanításával nem ért egyet. Nem baj, ha nem ért egyet, csak akkor nem igazán kéne katolikusként tekintenie magára. Amint valaki nyilvánosan is kijelenti, hogy nem fogadja el a pápai tekintélyt, általában már új egyház, közösség alapításakor szokta (ami már nem katolikus), vagy nyilvánosan is eltávolodik az egyház tanításától; illetve ha megvallja, hogy nem ért egyet a pápai tekintély intézményével, és ezt nyilvánosan (főleg fontosabb személyek, vagy fontosabb egyházi kérdésekben, nagyobb nyilvánosság előtt), azt az Egyház első körben meg szokta kérni, hogy gondolja át, amit mondott, amennyiben katolikusnak vallja magát, és ha meggondolta, nyilvánosan helyesbítse is - amennyiben nem, az Egyház fog elhatárolódni az egyéntől (egészen addig, amíg a nézeteit meg nem változtatja).


Tehát hiába akar valaki az Egyház tanításai nélkül katolikus lenni, nem igazán mondható annak. Vagy belső meghasonlás van, vagy külső elhatárolódás.

2013. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én speciel olyan katolikus vagyok, aki a vallási rendszerre épített hatalmi hierarchiát, és a pénzközpontú bürokráciát nem tudom elfogadni, úgyanúgy nem érdekel hogy pl a pápa ma mit gondol az óvszerről, melegekről, ilyen olyan dolgokról. A vallás alapelveivel maximálisan egyetértek, és próbálok aszerint élni, és vallásosnak tekintem magam. De nem érdekel a pápa.
2013. jan. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Előző: viszont abban azért tévedsz, hogy bármit is mond a pápa arra te nem figyelsz és nem izgat mivel a pápa általában olyan dolgot mond ami szorosan igazodik a Bibliához. Például ha a pápa a langyikról beszél(és volt már ilyen) akkor annak van bőven Bibliai alapja!(akár tetszik akár nem) Ha meg nem tetszik amit mond akkor nem is veszed annyira komolyan a vallásodat se. Az óvszer szerintem is hülye téma abba sok helyen belelehet kötni de a melegekről pont elég egyértelműen fogalmaz a Szentírás.
2013. jan. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!